Spôsoby odstránenia účastníkov v kontakte

Priateľstvo na sociálnych sieťach je dnes módne. A málokto si uvedomuje, že takéto priateľstvo má veľa nástrah. Napríklad, aj keď osoba nie je na zozname priateľov, môže dostávať informácie zo svojej stránky. Táto situácia je typická pre sieť VK.

Je dôležité, že na stránke prijímania priateľov v tejto sieti sú iba 2 body: „Prijať ako priateľa“ a „Nechať ako nasledovníka“. Faktom je, že osoba, ktorá niekomu pošle žiadosť o pridanie k priateľom, automaticky dostane predplatné na správy o svojej stránke, t. môže sledovať svoje aktualizácie vo svojom informačnom kanáli. Ešte zaujímavejšie je, že aj keď odstránite osobu z priateľov, zostane predplatiteľom! Prirodzene, tí, ktorí sa s týmito ľuďmi nebudú spriateliť a nechcú s nimi zdieľať osobné informácie (a to takmer násilne), existuje snaha odstrániť účastníkov z VKontakte.

Odporúčame vám prečítať si:

Ako odstrániť váš účet na Flirchi.ru

Je to škoda, nepríjemná , ale nebudete to môcť urobiť pár kliknutiami, pretože takáto funkcia nie je vôbec k dispozícii. Čo sa dá urobiť?

  1. Požiadajte osobu, aby opustila účastníkov, napísaním osobnej správy alebo zverejnením inzerátu na stene. V prípade poctivých ľudí to pomáha.
  2. V zostávajúcich prípadoch môžete jednoducho minimalizovať množstvo informácií poskytnutých nastavením stránky prostredníctvom položky „Moje nastavenia - Ochrana osobných údajov“. Ak vo všetkých bodoch tohto okna ponecháte začiarknutia iba pri možnosti „Priatelia“, odberateliazostane na veľmi hladnom informačnom prídele. Informácie zo stránky a záznamy na stene však budú mať k dispozícii.
  3. Prísnejším spôsobom, ako odstrániť osobu z predplatiteľov, je zablokovanie ich kontaktu. Ak to chcete urobiť, prejdite na položku „Moji priatelia“ - „Aplikácie pre priateľov“ (ak boli aplikácie ignorované) alebo na kartu „Predplatitelia“, prejdite na stránku osoby, ktorú potrebujete, a vyhľadajte položku „Blokovať predplatiteľské meno“ pod fotografiou nižšie. Potom zmizne zo zoznamu kontaktov, nebude mať informácie zo stránky, ale každý bude musieť byť vymazaný jeden po druhom. O niečo rýchlejším spôsobom, ako odstrániť všetky nechcené osoby od predplatiteľov, je kliknúť na tlačidlo „Moji predplatitelia“ pod vašou fotografiou, v okne, ktoré sa otvorí, kliknite na krížik v pravom hornom rohu fotografie každej osoby, ktorú chcete odstrániť.

Pozrime sa na situáciu z druhej strany - to veľmi čestný človek, ktorý prijal výzvu na opustenie nejakej osoby od účastníkov VKontakte. Ak chcete odber odstrániť, stačí prejsť na stránku správnej osoby a kliknúť na tlačidlo Zrušiť odber aktualizácií.