Spôsoby odstránenia prehľadávača hier Zaxar

Ako často potrebujete sťahovať súbor zo siete, otvoriť archív alebo nainštalovať program? Áno, neustále! Denne, ak nie raz denne! A užívateľovi neustále hrozí, že si z internetu vyberie nejakú infekciu.

Ako obvykle - biologická - počítačová infekcia je často maskovaná a tvorcovia ju schovávajú za úplne neškodnými objektmi. Jedným z takýchto škodlivých programov je Zaxar Games Browser.

Škodlivé alebo nie?

Mnoho ľudí vážne verí, že samotné hry Zaxar sú dobrým, užitočným a neškodným programom a pomáha pri navigácii v hračkách. Ale niekto zákerný v ňom skryl škodlivý vírus, takže program musí zostať, ale vírus by sa mal odstrániť.

Väčšina sa celkom oprávnene domnieva, že Zaxar obsahuje vírusový modul ako taký. Preto ho musíte odstrániť.

Najnebezpečnejšia vec, ktorú môže inštalácia Zaxaru spôsobiť, je spomalenie počítača, ktoré sa neúmerne „brzdí“. Je však príliš skoro na radosť: ak je počítač premýšľavý, jeho zdroje sa na niečo využívajú. Je možné, že za účelom prenosu dôverných údajov (hesiel, súborov „coockie“ atď.) Do cudziny alebo spolupráce v sieti v prospech nikoho nevie.

Preto je najlepšie tento program čo najskôr odstrániť.

Ako sa zbaviť?

Zaxar Games nie sú najtrvalejšou inštanciou škodlivých modulov. Jeho odstránenie z počítača je jednoduchšie ako väčšina jeho príbuzných.

Odporúčame prečítať si:

Ako ručne odstrániť [email protected]

Najdôležitejšie, čo musíte urobiťPred odstránením Zaxaru - zastavte proces s rovnakým menom. To sa dosiahne volaním Správcu úloh stlačením klávesov CTRL + ALT + DELETE. V okne Dispečer prejdite na kartu Procesy, v zozname týchto vyhľadajte Zaxar a kliknite na tlačidlo „Ukončiť proces“. Potom bude modul k dispozícii odinštalačnému operačnému systému.

Zvyčajne stačí dosť štandardných akcií, t. zavolajte skupinu Programy a komponenty z lišty úloh, kde je požadovaný v zozname nainštalovaných programov a kliknite na „Vymazať“.

Ak to nepomôže, môžete vyhľadávať programové priečinky na diskoch počítača a odstrániť ich pomocou položky „Počítač“ („Prieskumník“). Táto skutočnosť môže pomôcť pri hľadaní. To, že priečinky a súbory súvisiace s modulom majú názvy podobné názvu, je vhodné vyhľadávať v názve súboru alebo priečinka pomocou slova Zaxar.

Nepomohlo?

Ak daná možnosť nefungovala, môžete použiť „ťažké delostrelectvo“ - odinštalovače a pomôcky tretích strán. Medzi najbežnejšie patria Unlocker a Malwarebytes Anti-Malware.

Všeobecne je hlavnou ochranou proti infekcii prevencia, t. pozor na to, čo sa stiahne a nainštaluje do počítača.