Spôsoby, ako sa zbaviť vlasov doma

Mnoho dievčat čelí problému hustých vlasov na pokožke. Iba prenasleduje férový sex, pretože nie každý si môže dovoliť laserové odstránenie chĺpkov alebo iné salónne procedúry, ktoré natrvalo odstránia vlasy v problémových oblastiach.

Kozmetičky ponúkajú mnoho spôsobov, ako tento problém vyriešiť. Čo robiť s tými dievčatami, ktoré z nejakého dôvodu nemôžu navštíviť salóny krásy? Tento článok obsahuje tipy a triky, ako sa zbaviť vlasov na nohách doma.

Tradičné metódy

Holiaci strojček . Jedna z najbežnejších metód odstraňovania chĺpkov, je však tiež najúčinnejšia. Holiaci strojček neodstráni vlasy vlasovým folikulom, iba ich odreže na povrchu kože. Depilácia bude pohodlnejšia, ak si nohy najprv namažete špeciálnym krémom.

Holiaci strojček . Účinok jeho použitia je rovnaký ako po holení. Zastriháva vlasy na povrchu pokožky, preto je potrebné ich odstraňovať takmer každý deň. Vlasová línia po takomto postupe sa stáva silnejšou a samotné vlasy sú hrubšie a tmavšie.

Epilátor . Vďaka tomu sa dievčatám podarí zabudnúť najmenej tri týždne, aké sú vlasy na ich nohách. Odstraňuje vlasy spolu so žiarovkou, vďaka čomu je možné dlhodobo udržiavať hladkú pokožku. Je to však veľmi bolestivý proces, najmä pre tých, ktorí tento postup vykonávajú prvýkrát.

Vosk na odstraňovanie chĺpkov . Ako používať túto metódupodrobne opísaný v pokynoch alebo na obale výrobku. Počas aplikácie vosk obaluje vlasy tak, že sa pri použití žiarovky vypukne. Ak je možné odstránenie chĺpkov, alergické reakcie. Výhodou tohto postupu je to, že po ňom sú dospelé vlasy oveľa tenšie a menej viditeľné.

Tajomstvá voskovania doma nájdete tu:

Ako sa zbaviť chlpov nôh ľudovými prostriedkami?

  1. Budete potrebovať 15% roztok hydroperitu a pätnásť kvapiek amoniaku. Namočte vatový tampón do tohto produktu a aplikujte na problémovú oblasť. Po zaschnutí zopakujte postup trikrát až štyrikrát za sebou. Na koži by sa mal vytvoriť biely povlak, ktorý sa musí po jednej hodine umyť. Tieto činnosti sa musia vykonávať pomocou rukavíc, pretože počas aplikácie roztoku môže pokožka pod nechtami horieť. Po vyčistení oblasti, kde boli vlasy odstránené krémom.
  2. Vezmite 40 g etylalkoholu, 5 g kastového oleja, 2 g amoniaku a 1,5 g jódu - výsledný roztok premiešajte a nechajte ho niekoľko hodín zafarbiť. Aplikujte vatovým tampónom na kožu dvakrát denne počas dvoch až troch týždňov.
  3. Orechová šťava pomôže trvalo zbaviť vlasy na pokožke. Obsahuje jód, ktorý inhibuje vlasové folikuly. Tento recept má jednu nevýhodu, túto metódu môžete vyskúšať iba na jeseň, keď sa objavia orechy. Je oveľa efektívnejšie vykonať postup po odstránení vlasov. Nakrájajte zelenú maticu na dve a veľkoryso namažte touto šťavouNohy. Po niekoľkých procedúrach vlasy v problémovej oblasti zmiznú.

Natierame vlasy natrvalo, klady a zápory

Najväčším plusom ľudových metód je, že sa natrvalo zbavíte vlasovej línie na pokožke. Holiaci strojček, voskovanie a iné tradičné metódy napokon pomáhajú len na krátky čas.

Nevýhody odstraňovania chĺpkov pri ľudových liekoch sú v tom, že obsahujú chemikálie vo vysokých koncentráciách, ktoré, ak sa používajú neopatrne, môžu spôsobiť alergickú reakciu alebo popálenie a pri použití rastlín obsahujúcich jed, podráždenie a svrbenie.

V článku sa uvádza mnoho možností, ako sa zbaviť vlasov na nohách, a len vy sa rozhodnete, ako ho budete používať. Pamätajte, že pri správnom prístupe a starostlivom použití potrebných prostriedkov nie je problém hojného rastu vlasov v určitých oblastiach pokožky vôbec strašidelný, ale vyriešený.