Simgal ®

Obsah

  Liek Simgal patrí do skupiny statínov a je určený na boj proti vysokému cholesterolu v krvi. Statíny sú hlavnou skupinou farmaceutických prípravkov, ktoré sa používajú pri liečení hypercholesterolémie. Charakteristikou statínov je ich vysoká účinnosť, pričom nie všetky lieky sa vyrovnávajú s patológiou.

  Všeobecné informácie a indikácie

  Liek Simgal obsahuje simvastatín. Toto je hlavná účinná látka, ktorá má účinok na znižovanie lipidov. Liek je dostupný v niekoľkých dávkach - 10, 20 a 40 mg účinnej látky. Výrobca sa nachádza v Českej republike. Okrem aktívnej zložky prípravok obsahuje aj ďalšie zložky: kyselina askorbová, mikrokryštalická celulóza, kyselina citrónová, stearát horečnatý, farbivá. Navonok je liek predstavovaný filmom obalenými tabletami.

  Liečivo je určené predovšetkým na liečbu hypercholesterolémie. Liek môžete používať spolu s diétnou terapiou, čo sa určite odporúča pacientom s lipidovou nerovnováhou. Predpísanie lieku je možné aj ako nezávislá liečba, ak strava nepomáha normalizovať krvný obraz vo vzťahu k lipidom.

  Pri liečbe dedičnej hypercholesterolémie je možná aj liečba Simgal - liek vykazuje dobré výsledky. Môže sa používať spolu s diétnou terapiou, plazmaferézou a inými liečebnými metódami.

  Keďže u pacientov s vysokým obsahom cholesterolu zostáva otázka sekundárnej prevencie patológie relevantná, lekári tu uprednostňujú liek Simgal. Pri minimálnom dávkovaní je liečivo schopné udržiavať normálnu hladinu lipoproteínov s nízkou a veľmi nízkou hustotou, a tým predchádzať srdcovým chorobám, ateroskleróze a diabetes mellitus. Návod na použitie odporúča použitie Simgalu u pacientov s vysokým obsahom cholesterolu na odstránenie rizikových faktorov pre srdcové patológie a vo forme kardioprotektívnej liečby.

  Kontraindikácie

  Odporúčané čítanie: Lieky Vasilip

  Akýkoľvek liek má kontraindikácie. Statiny v tomto prípade nie sú výnimkou. Simgal sa neodporúča používať v nasledujúcich prípadoch:

  • so zvýšenou citlivosťou na zložky liečiva;
  • pri diagnostikovaných patológiách pečene;
  • ak má pacient zvýšené hladiny pečeňových transamináz v krvi;
  • počas tehotenstva a počas laktácie;
  • súbežne s liečbou určitými liekmi (antivírusové a antimykotiká).

  Spôsob použitia

  Dávka lieku sa zvyčajne predpisuje s amplitúdou 10 až 80 g aktívnej zložky. Najvyššia dávka lieku sa vo väčšine prípadov odporúča pacientom s vysokým obsahom cholesterolu v krvi. A tiež najvyššia dávka sa odporúča pre osoby s vysokým rizikom.rozvoj kardiovaskulárnych patológií.

  POMOC!Použitie vysokých dávok nie je dlhodobo predpísané. U väčšiny pacientov s adekvátnou odpoveďou na liek je možné pozorovať pozitívnu dynamiku do dvoch až štyroch týždňov od začiatku liečby statínom Simgal.

  Pri hypercholesterolémii by pacienti mali užívať v priemere 20–40 mg lieku a následne znížiť na udržiavaciu dávku 10 mg. Zobrazená je jedna tableta lieku za deň, ktorú môžete piť bez ohľadu na čas príjmu potravy. Ak je to potrebné, oddeľte tablety nožom alebo špeciálnym dávkovačom. Úprava dávky vykonáva výlučne lekár na základe výsledkov krvných testov.

  Pri dedičnej hypercholesterolémii by dávka lieku mala byť najmenej 40 mg a niekedy ju lekári zdvojnásobia. V tomto prípade by sa statínová tableta mala užívať niekoľkokrát denne podľa schémy 20:20:40. Prvé jedlo ráno, druhé popoludnie a tretie večer. Pri tomto type hypercholesterolémie je ťažké zvládnuť vysokú hladinu lipidov, takže lekári často predpisujú ďalšie lieky a uskutočňujú kombinovanú liečbu Simgalom.

  Na prevenciu kardiovaskulárnych patológií je možná najmenšia dávka 10 mg aj dávka 40 mg. Pri predpisovaní lieku je potrebné vziať do úvahy riziko rozvoja koronárnych srdcových chorôb na pozadí lipidovej nerovnováhy. Zároveň na prevenciupredpísať diétnu terapiu, odporúča sa pridať šport. Úprava dávky vykonáva lekár v závislosti od výsledkov testov.

  Kombinovaná terapia Simgalom môže ešte účinnejšie ovplyvniť hladinu cholesterolu v krvi.

  Účinnosť lieku sa zvyšuje s prijímaním sekvestrantov žlčových kyselín - špeciálnych liekov, ktoré zvyšujú sekréciu žlče. V tomto prípade telo odbúrava tuk oveľa lepšie a hladiny cholesterolu sa vrátia do normálu. Užívajte liek s rozdielom dvoch hodín pred užitím choleretika alebo štyri hodiny po ňom.

  Pri zlyhaní obličiek sa zvyčajne dávka lieku nezmení. Iba v prípade závažných problémov s obličkami, keď je hladina kreatinínu nižšia ako 30 ml /min, je potrebné upraviť dávku alebo v zásade použiť liek.

  Vedľajšie účinky

  Rovnako ako všetky lieky, aj Simgal má vedľajšie účinky. Droga pôsobí priamo alebo nepriamo na všetky systémy a orgány. preto je nesmierne dôležité zodpovedne liečiť dávkovanie liečiva, jeho náhradu za analógy.

  Nespavosť je častým vedľajším účinkom Simgalu.

  Z vedľajších účinkov, ktoré sa vyskytujú u pacientov, možno poznamenať:

  • anémia;
  • poruchy spánku;
  • dyspepsia;
  • ​​
  • hepatitída, žltačka;
  • zlyhanie pečene;
  • sexuálna dysfunkcia;
  • alergické kožné reakcie;
  • bolesť svalov, rabdomyolýza.

  Ak liek vyvoláva nepriaznivé reakcie na ďalšie zložky, ktoré sú súčasťou lieku, potom sa liek môže nahradiť analógmi Simgal. Analógy sú lieky z rovnakej skupiny statínov alebo s rovnakou účinnou látkou:

  • Vasilip;
  • Simvastor;
  • Zokor;
  • Baran;
  • Simvagexal;
  • Sinkard;
  • Actalipid.

  Recenzie

  Recenzia o droge Simgal v sieti nie je ťažké nájsť. Pretože je liek veľmi populárny a používa ho veľa ľudí, aktívne zdieľajú svoje výsledky liečby hyperlipidémie týmto liekom.

  Alexei:

  „Dlho som nemal podozrenie na svoju patológiu, kým som sa v práci nevykonával rutinným vyšetrením. Ako sa ukázalo, v krvi som našťastie trochu zvýšil lipidy, zatiaľ mierne. Lekár povedal, že na zabránenie ďalšieho zvýšenia hladiny cholesterolu v krvi je potrebné brať statíny. Zo všetkých liekov sme si vybrali Simgala. Účinná látka simvastatín mi vyhovovala, pri užívaní lieku nemám žiadne komplikácie. Krvný test ukázal, že hladina cholesterolu sa vrátila na normálnu úroveň a udržiavala sa na tejto úrovni. Získanie balenia 84 tabliet je veľmi ekonomické. “

  Nikolai Ivanovich:

  „Takmer všetci moji príbuzní trpeli aterosklerózou a môj otec zomrel na mŕtvicu. Preto som sa obrátil na lekára včas, aby som stanovil hladinu cholesterolu v krvi. Ako sa ukázalo, moja hladina cholesterolu už prekročila povolenú normu, ale klinickúpríznaky patológie sa ešte neprejavili. Vyhovuje mi Simgal, ktorý beriem na odporúčanie lekára. Pijem 20 mg denne, takže táto dávka dokonale reguluje cholesterol v mojom tele. Budem ďalej brať Simgala ďalej. ““

  Olga:

  „Minulý rok som sa stretol so Statinom Simgalom. Lekári našli vysoký cholesterol a predpísali atorvastatín. Bohužiaľ, táto účinná látka mi nevyhovovala, začali sa závraty, svaly boli veľmi napnuté, niekedy dokonca horúčkovité. Aby sa predišlo závažnejším dôsledkom, lekár zmenil atorvastatín na Simgal. S novým liekom zmiznú všetky nepríjemné pocity a výrazne sa zlepší zdravie. Nepríjemné pocity za hrudnou kosťou zmizli, mikrocirkulácia krvi sa zlepšila a ruky sa v zime prestali ochladzovať. S Simgalom je všetko v poriadku, aj keby to stálo trochu lacnejšie, bolo by to ešte lepšie. ““

  Najdôležitejšie

  Droga Simgal je účinné hypolipidemické liečivo zo skupiny statínov. Tento nástroj pomáha znižovať vysoký cholesterol aj u pacientov s komplexnými formami patológie, existujúcimi komplikáciami z činnosti srdca a cukrovkou. V mnohých prípadoch je Simgal voľbou pre pacientov so zvýšenými krvnými lipidmi a charakteristikami patológie.

  Liek je vhodné užívať, má tri možnosti dávkovania, ktoré je možné použiť na úpravu dávky od najmenšej po najväčšiu. Úprava dávky je povolená iba prostredníctvomodporúčania lekára. Ak dodržujete všetky požiadavky, môžete pomocou Simgalu liečiť hypercholesterolémiu a predchádzať chorobe.