Prečo ďasná bolia a ako ich liečiť

Obsah

  Bolestivosť ďasien je predovšetkým výsledkom zápalových patológií, ako je parodontitída a gingivitída. Liečba gingivitídy a parodontitídy by sa mala začať čo najskôr, aby sa choroby nezhoršovali a aby sa nevyvinuli komplikácie. Ak ďasná bolia, vykonáva sa viacstupňová patológia, aby sa vylúčilo nepohodlie.

  Prvá pomoc pri bolestiach ďasien

  Pri ťažkej bolestivosti nemusí byť pacient schopný vydržať bolesť, preto v prípade patológie hľadá núdzové metódy. V tomto prípade sa na liečbu môžu použiť prípravky Ketanov, Ketorol alebo Analgin, ktoré pomôžu zmierniť bolesť. Ak je zápal veľmi závažný alebo sa dokonca vytvoril tok, potom sa u pacientov prejaví zvýšená telesná teplota. Môže byť zostrelený pomocou Paracetamolu.

  Lokálne antibiotiká pomôžu zmierniť zápal. Medzi tieto fondy patria Poliminerol, Miramistin a Miraslavin. Nepríjemné pocity dokonale odstráni Miramistin, ak týmto roztokom pravidelne vypláchnete ústa. Miramistín pomôže nielen zmierniť opuchy a nepohodlie, ale tiež odstráni patogénne baktérie, ktoré sa množia na povrchu ústnej sliznice a vyvolávajú zápalový proces.

  Ak tieto metódy neprinášajú hmatateľný výsledok a zápalový proces začína obnovenou energiou, odporúča sa konzultovať s lekárom. Ak to nie je možné, je povolené používať lincomycín a metetridazol.ale v obmedzenom množstve. V závažných prípadoch zápalu pomôže Siflox alebo Nomincin. Zápalná oblasť môže byť ošetrená špeciálnymi gélmi Metrogil Denta alebo Holisal. Pomôžu zmierniť krvácanie a podráždenie ďasien.

  Na komplexné ošetrenie sa odporúča používať balzamy Asept a Lesnaya. Existuje tiež niekoľko zubných pást odporúčaných pre pacientov s citlivými ďasnami. Aby sa predišlo krvácaniu, lekári odporúčajú používať vitamíny C, A a E.

  Liečba ďasien doma

  U veľmi citlivých ďasien, ktoré často bolia, sú zapálené a krvácajú, sa pacientom odporúča používať ľudové liečivá. Ako liečiť citlivé ďasná doma, zubár vám povie po odstránení akútneho zápalu. Proces zotavenia môže trvať niekoľko mesiacov, počas ktorých bude musieť pacient občas navštíviť lekára, aby skontroloval a opravil liečebný režim. Ako ľudový liek lekári odporúčajú oplachovanie rôznymi zloženiami liečivých bylín, ktoré majú protizápalový účinok.

  Dubová kôra má veľa zdravotných výhod pre zdravie ďasien

  .

  Odvar dubovej kôry s listami šalvie bude dobrý prostriedok. Môžete tiež použiť iba dubovú kôru alebo iba šalvia. Pri príprave kombinovaného roztoku sa obe zložky môžu zmiešať v rovnakých pomeroch a zalejeme pár polievkových lyžíc produktu vriacou vodou (250 ml). Keď produkt vychladne, je tekutýpripomínajúce husté čajové listy, ktoré si musíte každé tri hodiny vypláchnuť ústa. Nástroj je pri systematickom používaní veľmi efektívny, preto sa odporúča vziať si ho so sebou, aby ste tam aj pracovali a vypláchli ústa.

  Nepretržitým vodcom vo vyplachovaní je roztok sódy.

  Účinok je taký veľký, že z akéhokoľvek dôvodu lekári odporúčajú používať roztok sódy ako pohotovostnú lekársku pomoc. Na pohár teplej vody je potrebné pridať jednu čajovú lyžičku sódy so sklíčkom, zamiešať a ak je to potrebné, do roztoku možno pridať niekoľko kvapiek jódu. Výsledný produkt niekoľkokrát denne vypláchne ústa, pričom sa osobitná pozornosť venuje ďasnám. Soda neprinesie škodu, ale opuchy a bolesť odstránia.

  Odporúčame prečítať si: Ako liečiť zápal ďasien

  Peroxid vodíka je tiež účinným prostriedkom nápravy. Tri čajové lyžičky 3% peroxidu vodíka by sa mali naliať do pol pohára teplej vody a tekutina sa musí dôkladne premiešať. To znamená, že ústa niekoľkokrát denne vyplachujete päť minút a potom ich vypláchnite čistou studenou vodou. Rozdiel v teplotách zvýši tón najmenších krvných ciev, čo pomôže zabrániť krvácaniu ďasien.

  Harmančeková infúzia je vynikajúcim prostriedkom na odstránenie zápalu. Varenie je veľmi jednoduché. Dve polievkové lyžice sušených kvetov harmančeka sa nalejú pohárom vriacej vody a trvajú asi štyridsať minút. Ak je ďasná veľmi boľavá a zapáli sa, pol ústa každé dve hodiny a aby sa posilnilaprostriedky aktivity možno pridať do sedmokrásky nechtíka alebo ľubovníka bodkovaného v rovnakom pomere ako sedmokráska.

  Užitočným liekom sú koreň calamus, mäta a jahodové listy. Suché prísady sa odporúčajú v rovnakých pomeroch. Polievková lyžica zmesi sa naleje do pohára vriacej vody a trvá na tom dve hodiny. Výsledná tekutina sa prepláchne ďasnami tak často, ako je to možné.

  Domáca zubná pasta je dobrý spôsob, ako pomôcť liečiť bolestivé ďasná. Na čajovú lyžičku sódy sa kvapká 20 kvapiek peroxidu vodíka a trocha citrónovej šťavy, aby sa vytvorila pastovitá konzistencia. Pomocou bežnej zubnej kefky vyberajú domáci výrobok a čistia si zuby, najmä keď pracujú v oblasti ďasien.

  Po zákroku by ste nemali jesť pol hodiny. Tento nástroj môže byť použitý nielen ako liečba, ale tiež ako preventívne opatrenie, ak je sliznica často zapálená a krvácaná.

  Domáca zubná pasta je vynikajúcou alternatívou pre pacientov s bolesťou ďasien

  .

  Tipy na starostlivosť o ďasná

  Pacienti by nemali zabudnúť na dennú prevenciu relapsov ani po zistení príčiny, prečo ďasná bolia a vylučujú sa. Takéto problémy sa často vyskytujú u ľudí so spočiatku slabými sliznicami a tento problém môže byť dedičný. V inom prípade sliznica trpí zlými návykami, podvýživou a inými faktormi. Na zaistenie toho, aby ďasná po ošetrení dlho neškodili, musíte dodržiavať tieto pravidlá:

  • pravidelne čistiť nielenzuby, ale tiež masáž ďasien pomocou zubnej kefky. Pomôže to aktivovať krvný obeh, zvýšiť metabolizmus, odolávať krvácaniu;
  • Je potrebné sledovať rovnováhu vitamínov a hormónov. Problémy sú často spojené s týmito faktormi;
  • Pri čistení zubov môžete použiť nielen kefku, ale aj zubnú niť, ako aj špeciálne medzizubné kefky;
  • telo musí mať dostatočnú hladinu vitamínu C. Odoláva krehkosti kapilár;
  • stojí za to preskúmať otázku fajčenia, pretože fajčiari, ktorí majú skúsenosti so skúsenosťami, nevyhnutnú atrofiu mäkkých tkanív, tkanivá vystavujú koreň zubu, ďasná sa zmenšujú, sú neustále zapálené a opuchnuté;
  • vyhnúť sa stresu - zlý zvyk hryzenia držadiel, hryzenie nechtov so zvýšenou nervozitou podporuje zavádzanie baktérií, ktoré vyvolávajú ich opuch, bolesť a krvácanie;
  • odporúča sa denne jesť potraviny, ktoré pomáhajú odstraňovať zubný povlak, ako napríklad zelené jablká;
  • aby sa baktérie nehromadili, odporúča sa vymeniť zubnú kefku každé dva mesiace;
  • dvakrát ročne, vyžaduje sa vyšetrenie zubným lekárom, ktorý vám povie, ako liečiť možné komplikácie, ktoré sa objavili počas tohto obdobia.

  Ak používate tieto tipy a neustále monitorujete zdravie ústnej dutiny, potom môžete zabudnúť na problémy v ústnej dutine na dlhú dobu. Je dosť času na liečbu gingivitídy a parodontitídy a na vykonanie dôkladnej prevencie a návštevy u zubára ibavarovanie.