Popraskané podpätky

Trhliny v pätách - problém, ktorému mnohí čelia, ale len málo z nich vie o príčinách jeho vzhľadu. Niektorí sú považovaní za výsledok „aktívneho životného štýlu“, iní sú presvedčení, že pokožka chodidiel starne spolu s organizmami, zatiaľ čo iní tomu neprikladajú žiaden význam. Skúsme zistiť príčiny, ako aj spôsoby liečby.

Príčiny trhlín v pätách

Prvým krokom je odstránenie príčin ich vzniku, pred opravou a ošetrením trhlín v pätách. Nasledujúce faktory sa môžu stať faktormi výskytu takého nepríjemného ochorenia:

  • Sušenie pokožky. Je to o letnom období, keď človek nosí uzavretú obuv. Za takýchto podmienok pokožka stráca elasticitu, schne a je popraskaná.
  • 7. Nesprávna obuv (pevná, nepohodlná).
  • Nesprávna výživa, najmä nedostatočné množstvo vitamínov A a E v potrave, ktoré sú zodpovedné za stav pokožky.
  • Plesňové choroby.
  • Problémy s fungovaním štítnej žľazy.
  • Gastritída alebo abnormality v gastrointestinálnom trakte.

Ak problém nemá lekársku konotáciu a ide o nesprávnu starostlivosť alebo výživu, trhliny na päte sa môžu liečiť „metódami starej mamy“.

Recepty alternatívnej liečby

Odporúčané čítanie:

Liečba hrčiek na nohách

V súčasnosti lekárne predávajú veľa liekov, krémov, masiek určených na liečenie trhlín a nôh na starostlivosť o pleť.Doma však môžete vytvoriť vynikajúci nástroj, ktorý po niekoľkých aplikáciách prinesie prvé výsledky.

vazelína sa považuje za jeden z najlacnejších a najúčinnejších prostriedkov nápravy. Zjemňuje trhliny a zvlhčuje pokožku samotnú. Pred aplikáciou sa však nohy musia napariť vodou s kyselinou boritou v malom množstve.

Kúpele chodidiel sú procedúrou, ktorú by nemal nikto zanedbávať. Na ich prípravu stačí pri teplote miestnosti pridať niekoľko kvapiek éterického oleja, morskej soli a glycerínu do vody. Stúpajúce nohy by mali byť 10-15 minút. potom ich utrite pemzou a utrite dosucha. Postup sa spravidla vykonáva raz za 7 dní a výsledky sú zreteľné po prvýkrát.

Ak hovoríme o tenkých trhlín, pripravte pleťové vody zo zložiek, ako sú jablká alebo cibule. Všetko, čo musíte urobiť, je ich nastrúhať a aplikovať každý deň po dobu 10-15 minút.

Ako ľudový liek môžete použiť zemiakovú šupku s ľanovými semenami v pomere 1: 1. Musia sa naliať obyčajnou vodou a variť, až kým sa nevytvorí hustá hmota. Takéto kúpele sa užívajú každý deň počas 10-15 minút. potom sa koža odreže okolo trhlín a lubrikuje sa jódom.

Okrem toho by ste si mali vždy vyberať iba pohodlné topánky, do ponuky by mali patriť výrobky bohaté na vitamín A a E a tiež pravidelne robiť kúpeľa nôh na odstránenie hrubej vrstvy pokožky. Viac informácií o tejto téme si môžete prečítať v článku „Liečbapraskliny na pätách: „Prajeme vám rýchle uzdravenie!