Počiatočné štádium hemoroidov

Hemoroidy - veľmi zákerné a nepríjemné ochorenie, ktoré nie je v počiatočnej fáze také ľahké rozpoznať. Ale včasná diagnóza tohto ochorenia významne skráti trvanie jeho liečby a zbaví sa ho navždy. Preto je dôležité poznať príznaky hemoroidov v počiatočnej fáze. Mimochodom, viac informácií nájdete tu.

Hlavné prejavy v počiatočnom štádiu

Medzi hlavné príznaky prvého štádia hemoroidov sa rozlišuje:

  1. Nepríjemné pocity v konečníku - zvyčajne svrbenie, bolesť a pálenie. Tieto pocity sa v čase defekácie často zosilňujú. V polovici prípadov neexistuje žiadna bolesť, čo do určitej miery komplikuje správnu diagnózu.
  2. Prítomnosť špinenia - tento symptóm sa nenachádza u všetkých pacientov. Proktológ zvyčajne menuje analýzu výkalov obsahu latentnej krvi v ňom (ak neexistujú viditeľné sekréty).
  3. Závažnosť v črevách - u ľudí trpiacich hemoroidmi sa po defekácii zdá, že v konečníku je prítomné nejaké cudzie teleso a črevo nie je úplne prázdne.
  4. Prítomnosť výtoku hlienu z konečníka naznačuje, že prebieha zápalový proces.
  5. Hemoroidné uzly - môžu sa však vyskytovať, je však potrebné poznamenať, že ich veľkosť je zanedbateľná, a preto nie sú vždy vizuálne detegované, ale môžu byť hmatateľné.

V situácii, keď existuje aspoň jedna z uvedených skutočnostípríznaky, neodkladajte návštevu proktologa. V počiatočnej fáze sa hemoroidy môžu liečiť čo najskôr, ak sa liečba začne okamžite.

Faktory prispievajúce k rozvoju hemoroidov

Prečítajte si viac:

Ako liečiť opuchy nôh?

S cieľom zabrániť vzniku a rozvoju hemoroidov sa musia zohľadniť viaceré faktory. Tieto zahŕňajú:

  1. Dedičnosť - bohužiaľ, tento faktor však nemôže byť nijako ovplyvnený. Ak rodičia, starí rodičia trpia touto chorobou, potom sa riziko, že sa stanú „obeťou“ hemoroidov, zvýši o rádovo.
  2. Pasívny životný štýl. Nedostatočný pohyb, sedavá práca sú priamou príčinou stagnácie krvi v panvových orgánoch, čo následne vyvoláva vývoj hemoroidov.
  3. Nesprávna strava. Nedostatok ovocia a zeleniny v dennom menu znamená nedostatok vlákniny a minerálov. Výsledkom je, že črevá pôsobia horšie, čo vedie k zápche. Vyvážená strava je jedným z opatrení na prevenciu hemoroidov v ranom štádiu.
  4. Ťažká fyzická námaha - jedná sa hlavne o vzpieranie a ďalšie činnosti priamo súvisiace s namáhaním.
  5. Zlé návyky - fajčenie a nadmerné požívanie alkoholu negatívne ovplyvňujú metabolizmus, spomaľuje sa, jedlo sa trávi oveľa pomalšie a v črevách dochádza k stagnácii.

Charakteristiky liečby v počiatočnom štádiu

Počiatočné štádium hemoroidov sa vo väčšine prípadov dobre daríliečbu. Čím skôr však bude možné diagnostikovať túto chorobu, tým ľahšie sa s ňou bude môcť vyrovnať neskôr.

Mnoho ľudí s hemoroidmi považuje túto chorobu za niečo hanebné, a preto nechcú vyhľadávať pomoc špecialistu. A choroba medzitým progreduje a plynulo prechádza do chronickej formy, čo si vyžaduje dlhšiu (a drahšiu) liečbu.

V počiatočnom štádiu môžu byť hemoroidy kontrolované rektálnymi čapíkmi, alternatívnymi metódami liečby (kúpele, masti, bylinné prípravky), ako aj odstránením faktorov, ktoré prispievajú k rozvoju choroby. Samoliečba by však nemala byť napriek tomu, pretože to môže viesť k opačnému výsledku.

Zdroj: http://gemorroyabolshe.net