Odstránenie aplikácie Kaspersky Anti-Virus a čo robiť, ak sa neodstráni?

Pokiaľ ide o antivírusy, medzi používateľmi počítačov a inými digitálnymi prístrojmi jednoducho neexistuje ľahostajný. Každý, dokonca aj úplná „kanvica“, vie s istotou, ktorý z antivírusov je lepší a prečo ten, ktorý súper chváli, je zlý. Vo všeobecnosti je táto situácia pochopiteľná: antivírus musí chrániť počítač pred všetkými hrozbami, ktoré môžu byť ohrozené komunikáciou s vonkajším svetom.

Internet sa tradične považuje za najnebezpečnejšie prostredie ako verejná sieť, ale napodiv, dlhodobá prax ukazuje, že medzi „najchudobnejšie“ a najčastejšie postihnuté vírusy patria počítače s tlačovým strediskom (organizácie, ktoré poskytujú služby kopírovania a tlače dokumentov z výmenné médiá), vzdelávacie a vládne inštitúcie. Inými slovami, tie počítače, ktoré sa často zaoberajú flash diskami iných ľudí, pamäťovými kartami, laserovými diskami a inými prenosnými zariadeniami, pretože takmer každý im prináša vlastný vírus.

Vzniká otázka: nemajú títo ľudia antivírusový program? Alebo v takýchto organizáciách nie sú počítače vybavené? Vo väčšine prípadov je tento antivírus stále taký, aj keď veľa z nich inštaluje bezplatné programy, nie vždy dostatočne spoľahlivé programy. Vrchol popularity tohto softvéru už však prešiel, väčšina používateľov a organizácií uprednostňuje nákup licencovaného programu, ktorý zaručuje aspoň určitú ochranu.

Niekedy sa antivírus mení. Existuje mnoho dôvodov: počítač nemá dostatok zdrojov a celý systém sa začína „spomaľovať“, nepohodlnealebo zložité rozhranie, zmeškaný vírus, narušená dôvera v softvérový produkt atď. Mnohí dokonca odstránia slávny program Kaspersky Anti-Virus. Mal by prebývať podrobnejšie.

Prečo sa ľudia tohto programu zbavia?

Prečo by ste chceli odstrániť Kaspersky z vášho počítača? Najčastejšie je program obviňovaný z neprimeranej obťažnosti zdrojov, tento produkt nie je skromný: polovica gigabajtu na pevnom disku, Microsoft .NET Framework 4, 1 až 2 GB RAM v závislosti od verzie operačného systému a zariadenia a pre netbooky Výkonnostné limity GPU!

Tiež vám odporúčame prečítať si:

Ako sa zbaviť [email protected]

Druhé tvrdenie - Neschopnosť úplne odstrániť niektoré vírusy a dokonca celé rodiny vírusov z počítača. Aj keď za to môže byť zodpovedný každý antivírus, každému z nich niečo chýba.

Treťou sťažnosťou na produkt spoločnosti Kaspersky Lab je už uvedená zložitosť rozhrania. Mnoho nováčikov sa jednoducho stratí v hlavnom okne a nastaveniach programu, nehovoriac o úplnom nepochopení toho, čo je napísané v pravidelne otváraných dialógových oknách o povolení alebo zakázaní niektorých akcií pre niektoré programy. V skutočnosti tieto otázky nie sú pre „figuríny“, špecialista to nebude vždy zisťovať prvýkrát.

A tak bolo prijaté rozhodnutie, ostáva iba pochopiť, ako odstrániť program Kaspersky Anti-Virus z počítača?

Spôsoby riešenia problému

Na tento účelAk chcete dosiahnuť, musíte aplikáciu zastaviť a odstrániť ju z pamäte RAM. Urobíte to kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu programu v pravej časti panela úloh (systémová lišta), kde musíte vybrať položku Ukončiť. Ak sa program neodstráni, je to takmer vždy dôvod.

Potom musíte otvoriť ovládací panel (je skrytý v ponuke Štart), skupinu Programy a funkcie, v zozname nainštalovaného softvéru v počítači vyhľadajte všetky položky, ktoré spomínajú aplikáciu Kaspersky, vyberte ich a kliknite na tlačidlo Odstrániť. Hlavnou vecou, ​​ktorú si treba zapamätať, je to, že programy sa vymažú vždy iba po jednom. Po odstránení antivírusového systému vás systém pravdepodobne požiada o reštartovanie systému.

Ak chcete zo systému bezpečne odstrániť všetky stopy aplikácie Kaspersky Anti-Virus, prejdite na Štart - Spustiť (alebo v textovom riadku ponuky Štart) príkazom regedit, ktorý otvorí systémový register. V ňom pomocou klávesu F3 vyhľadajte všetky kľúče a parametre súvisiace s týmto programom (môžete vyhľadávať jednoducho pomocou slova Kaspersky) a vymazať ich. Po tom nezabudnite reštartovať počítač.

Približne také kroky budú musieť urobiť tí, ktorí chcú odstrániť Kaspersky zo svojho obľúbeného gadgetu - je to prekvapivo jednoduché.