Niekoľko tipov, ako sa zbaviť chrápania

Pre väčšinu ľudí, ktorí trpia chrápaním alebo skôr svojimi blízkymi, sa toto nešťastie stáva veľmi veľkým problémom, ktorý môže zničiť aj to najlepšie zo vzťahov. Preto by mnohí chceli vedieť: ako sa zbaviť chrápania doma.

Všeobecné odporúčania

Ráčňaby mala byť na svojej strane , zatiaľ čo hlava postele by mala byť zdvihnutá. Aby osoba, ktorá je náchylná na chrápanie vo sne, nemala na chrbte vziať „hlasnú“ pózu, na nočné oblečenie by sa mala prišívať vrecko s tenisovým loptičkou. Teraz bude póza nepohodlná dozadu a osoba nevyhnutne zaujme pokojnejšiu pozíciu.

Chrápanie počas spánku môžu tiež spôsobiť hypnotiká, antihistaminiká a sedatíva . Je lepšie vôbec nepiť alkohol, ale ak musíte, potom najmenej šesť hodín pred spaním. V záujme pokoja svojich blízkych by ste sa mali rozlúčiť s cigaretou. Fajčenie tiež prispieva k rozvoju problémov s chrápaním. Kompletný človek musí premýšľať o tom, ako schudnúť najmenej niekoľko kilogramov. Obézni ľudia častejšie chrápajú v spánku.

Niektorým pomáha pri riešení problému kašľa špeciálne zariadenie s názvom„Breathe Right“ . Je to malý prúžok náplasti prilepený k bokom nosa. Prúžky pomáhajú rozširovať lúmen nosných kanálikov, čo oslabuje chrápanie. Je tiež potrebné pravidelne cvičiť sval hltanu. Zvuk „A“ je výrazný a spodok jazyka sa napína napätím smerom k hrdlu. Je to takslúži ako dobré cvičenie pre svaly.

Ak chcete vedieť, ako sa zbaviť chrápania ľudovými liekmi, nájdete veľa osvedčených spôsobov. Napríklad taký jednoduchý spôsob. Dva až trilisty kapustysa jemne nasekajú a pridá sa k nim jedna lyžica prírodného medu. Namiesto zelenej kaše môžete použiť kapustovú šťavu. Tiež s prídavkom medu. Pre sen sa zlepší jedna pohár za mesiac.