Môžem odstrániť Skype a ako to urobiť?

Skype je jedným z najpopulárnejších komunikačných programov - táto aplikácia je nainštalovaná na takmer miliarde počítačov a počet zaregistrovaných používateľov už dávno presiahol sedemsto miliónov. Ale mnoho z týchto ľudí nevie, ako odstrániť Skype, ak je to potrebné. A to nie je vôbec ťažké.

Najprv musíte rozhodnúť, ktorá akcia sa musí vykonať. Ak chce užívateľ program z počítača vymazať - je to jedna vec. Ak chce odstrániť účet, ktorý sa v predvolenom nastavení spúšťa, a zvoliť si radšej iný, je to úplne iné. Aj keď obidva tieto koncepty sú často zamieňané neskúsenými používateľmi, je potrebné rozlišovať medzi nimi, pretože ich implementácia si vyžaduje úplne odlišné činnosti. Pokúsme sa zistiť, čo používatelia myslia, keď sa pýtajú, ako odstrániť Skype a aké akcie by sa mali vykonať.

Účet odstránime

Mnoho používateľov sa pýta, či je možné účet zmeniť bez preinštalovania samotného Skype? Je to potrebné najmä pre tých, ktorí majú v programe nastavenú možnosť automatického pripojenia a aplikácia je vždy načítaná rovnakým používateľom a musí sa zmeniť. To sa samozrejme dá dosiahnuť a stáva sa to celkom jednoducho.

Na odchod do dôchodku zo služby Skype stačí vykonať niekoľko jednoduchých krokov v určitom poradí:

  1. Najprv musíte ukončiť program.
  2. Potom stlačíme kombináciu klávesov „Win“(nachádza sa medzi tlačidlami „Ctrl“ a „Alt“ v ľavom dolnom rohu klávesnice) + „R“, čím sa spustí príkazový riadok.
  3. V zobrazenom okne zaregistrujte Applicatoin data \ Skype, aby ste sa dostali do priečinka s nainštalovaným programom.
  4. V otvorenom okne vyhľadajte priečinok s používateľským menom a odstráňte ho.
  5. Začíname Skype a teraz môžeme zadať meno nového používateľa a jeho heslo.

Ako úplne odstrániť Skype z počítača?

Ak používateľ potrebuje odstrániť Skype z pamäte počítača, je potrebné vykonať niekoľko ďalších jednoduchých krokov. Tento proces bude tiež trvať maximálne niekoľko minút. Všetky manipulácie sa vykonávajú v tomto poradí:

  1. Najprv musíte aplikáciu vypnúť. Kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu Skype na paneli v dolnej časti obrazovky (táto ikona by sa mala nachádzať blízko hodín) a kliknite na „Exit“. Ak aplikácia nie je odinštalovaná, potom je pravdepodobné, že program stále beží, takže ho musíte pred začatím akejkoľvek akcie zavrieť.
  2. Potom musíte prejsť do ponuky „Štart“ (tlačidlo úplne vľavo na paneli dole) a vyberte riadok s názvom „Ovládací panel“. V ňom budete musieť nájsť „Pridať alebo odstrániť programy“ (v niektorých verziách operačných systémov, napríklad Windows 7, sa táto položka môže jednoducho nazývať „Odinštalovať program“) a kliknite na ňu.
  3. Potom sa v okne, ktoré sa otvorí, zobrazí zoznam všetkých aplikácií nainštalovaných v tomto počítači. Nachádzame sa vSkype zoznam a kliknite naň.
  4. Za zmienku tiež stojí, že pri vymazávaní programu Skype môže byť ponúknuté uložiť určitú časť programových nastavení vrátane zoznamu kontaktov. Ak bude užívateľ v budúcnosti túto aplikáciu používať znova, najlepšie je takéto údaje odstrániť.
  5. Teraz zostáva výber všetkých komponentov programu, ktoré je potrebné odstrániť.

Po vykonaní týchto krokov môžete reštartovať počítač a ubezpečiť sa, že Skype už nie je v systéme.

Bez ohľadu na to, či vlastník počítača chce program úplne odstrániť alebo chce zmeniť účet, všetky uvedené kroky sa musia vykonať v presnom poradí. V opačnom prípade môžu niektoré súčasti zostať z aplikácie alebo program Skype nemusí byť odstránený vôbec. Ak k tomu dôjde, môžete skúsiť znova dokončiť všetky body, dôsledne sledovať ich postupnosť a starostlivo umiestniť všetky potrebné začiarknutia.