Miramistin novorodenec

Obsah

  Zaobchádzanie s malými deťmi nie je ľahká úloha. Problém je v tom, že bábätká by nemali dostávať väčšinu liekov, ktoré sa používajú na liečbu starších detí. Lekári často predpisujú miramistíny deťom mladším ako jeden rok, ktoré spôsobujú búrku emócií u niektorých matiek, ktoré sa obávajú negatívnych účinkov tejto tekutiny. Obzvlášť uctivý postoj nastáva, ak je dieťa novorodenec.

  Miramistín je dobrý antiseptikum určené na vonkajšie použitie. Preto sa rodičia obávajú, že prehltnutá tekutina poškodí telo dieťaťa, ale odborníci tento strach rozptýlia.

  Je možné používať liek pre deti do jedného roka

  Rozsah miramistínu pre novorodencov je pomerne rozsiahly:

  • liečba ORL chorôb;
  • liečba záhybov s miernym zápalom;
  • dezinfekcia pier.

  Na použitie na sliznice stačí iba niekoľko kvapiek produktu, aby sa výrazne znížil zápalový proces u dieťaťa. Lekári neodporúčajú kvapkanie miramistínu na sliznicu, je oveľa lepšie použiť sprej. Liek vo forme spreja sa usadzuje na povrchu sliznice hrdla a nevstúpi do žalúdka. Ak z nejakého dôvodu liek vstúpi do zažívacieho traktu, s najväčšou pravdepodobnosťou to spôsobí dieťaťu roubík reflex, kvôli ktorému sa okamžite vráti.

  Je potrebné si uvedomiť, žeMiramistín je antiseptikum, ktoré môže bojovať s vírusmi, zabíjať rôzne plesňové infekcie a zabrániť ich reprodukcii. Možné škody spôsobené užívaním drogy u dojčiat sú zanedbateľné v porovnaní s jej prínosom pre telo.

  Liek sa neabsorbuje sliznicou alebo pokožkou a ovplyvňuje iba vírusy a baktérie umiestnené na povrchu. Ničí obal vírusov bez poškodenia ľudského tkaniva. Je možné a dokonca potrebné liečiť dieťa s miramistínom, pretože tento liek je jedným z mála, ktoré sú povolené v takom jemnom veku.

  Ako používať antiseptikum pre dieťa

  Neodporúča sa deťom kvapkať liek do krku, bude to oveľa účinnejšie, ak sa nastrieka špeciálnou dýzou. Dieťa môže byť nastriekané na tvár alebo na koreň jazyka, pretože po zadržaní dychu je potrebné striekať priamo do krku. Je nepravdepodobné, že dieťa bude schopné splniť takúto požiadavku od mamy.


  Liečba záhybov a vyrážok z plienok sa vykonáva napustením sterilnej bavlnenej vlny roztokom a jemným trením jemných častí tela. Opláchnutie lieku nie je potrebné

  Použitie pri ORL ochoreniach, v oftalmológii a pri inhalácii závisí od typu choroby. Pred použitím lieku v tejto oblasti je povinná lekárska konzultácia. V prípade plesňových infekcií ústnej dutiny sa postupuje takto:

  • dôkladne si umyte ruky antibakteriálnym mydlom;
  • ovinie okolo prsta sterilný obväz;
  • navlhčiteobväz v roztoku miramistínu tak, aby bol nasýtený, ale tekutina nekapala;
  • Opatrne manipulujte s ústami omrvinky, aby ste predišli silnému treniu a tlaku.

  Ak máte akékoľvek otázky alebo pochybnosti, mali by ste sa obrátiť na svojho detského lekára, ktorý podrobne opíše spôsoby použitia.

  Čo sa lieči s miramistínom u detí

  Spektrum účinku miramistínu je pomerne široké, používa sa na liečbu širokého spektra chorôb. Tento liek môže pomôcť pri nasledujúcich patológiách:

  Prečítajte si viac: Ako liečiť nádchu u dieťaťa
  • Manipulácia so záhybmi a vyrážkami z plienokpre deti. Vďaka svojim dezinfekčným vlastnostiam použitie tohto produktu zníži zápal, zabráni rastu baktérií a zníži svrbenie.
  • Rhinitídaalebo nádcha u dojčaťa je vážny problém. Dieťa nemôže jesť, je pre neho ťažké dýchať, najmä počas spánku. Instilovanie miramistínu v každom nosovom kanáliku sa rýchlo zbaví prechladnutia a zabráni komplikáciám.
  • Otitídaje časté ochorenie detí mladších ako jeden rok. Droga sa používa ako súčasť komplexnej liečby, zvlášť účinná pri hnisavých zápaloch stredného ucha. Otolaryngológovia upozorňujú na dobrú účinnosť lieku.
  • Bolesť v krku, hrtan a faryngitídasú zriedkavé u detí prvého roku života, ale miramistín môže pomôcť s výskytom jednej z týchto chorôb. To vám umožní zbaviť sa baktérií, ktoré spôsobujú ochorenie, a prispieva k rýchlemuzotavenie.
  • Úpal.​​V lete sa každý chce dostať na pláž, zatiaľ čo opaľovací krém je k dispozícii iba pre deti staršie ako jeden rok. Deti nie sú vždy schopné schovávať sa pred popáleninami, pretože ich pokožka je veľmi jemná a tenká. Miramistín zmierňuje zápaly a popáleniny, urýchľuje hojenie.
  • Deti sú náchylné kplesňovým infekciámústnej dutiny, pretože všetci chcú ochutnať. Pri kandidóze (drozd) miramistín usmrcuje plesňovú infekciu a prispieva k uzdraveniu.
  • Oftalmológovia odporúčajú používať miramistín na vštepovanie očami dojčiats konjunktivitídou .

  Odporúča sa používať miramistín pri prvých príznakoch nachladnutia u dieťaťa, aby sa zabránilo ďalšiemu vývoju choroby
  .

  Niektorí lekári uprednostňujú predpisovanie inhalácií roztokom miramistínu, vďaka ktorému liek preniká hlbšie a bojuje proti infekciám na svojom mieste. akumulácie. Pred naliatím do rozprašovača je dôležité liečivo nariediť správne. Spravidla nie je potrebné viac ako 10 g na liter čistej vody, ale presnú dávku pre dieťa je potrebné skontrolovať u ošetrujúceho lekára.

  Používanie lieku na úplnom začiatku choroby bráni jeho rozvoju a možným komplikáciám. Z tohto dôvodu je pravdepodobnosť, že sa dieťaťu podá veľké množstvo liekov na liečbu, znížená. Miramistín sa má používať na liečbu iba v kombinácii s drogami,predpísané lekárom.