Metódy odstraňovania vírusov sponzorstva

Sponzorstvo je ďalším farebným príkladom aplikácií, ktoré sa objavujú na počítači v dôsledku nedbanlivosti alebo nedbanlivosti používateľa. Toto je ďalší vírus nainštalovaný s iným, potrebnejším programom.

V skutočnosti, ako väčšina tvrdí: „Tento súbor skutočne potrebujem!“ Alebo: „No, musím nainštalovať tento program !!!“ A čo si vyžaduje zmeny v systéme a koľko krát zostáva. bez pozornosti.

V dôsledku toho divné správanie počítača, nepochopiteľná činnosť neznámych aplikácií av najhoršom prípade preinštalovanie operačného systému.

Vo všetkých prehľadávačoch je zaregistrovaná konkrétna inštancia a zmení sa jej úvodná stránka. „Cestou“ zhromažďuje údaje zo všetkých súborov cookie a iných osobných údajov používateľa a odosiela ich neznámym osobám, podobne ako väčšina týchto modulov, otvára možnosť použitia počítača pri rozsiahlych vírusových útokoch.

Sponzorstvo - vírusový ľadovec

Odstránenie sponzorstva, rovnako ako všetky podobné červy, nie je také jednoduché. Presnejšie povedané, nie je to také ťažké ako dlhé a nudné.

Ako zvyčajne, pri štandardnom odinštalovaní programov z ovládacieho panela nebude mať zmysel: vírus je neustále aktívny, čo znamená, že odinštalačný program nie je prístupný.

Vyhľadávanie antivírusom tiež zlyhá. Prečo? Pretože samotný používateľ dal povolenie na vykonanie zmien v počítači. Antivirus tieto povolenia uplatnil a teraz je z jeho pohľadu všetko v poriadku.

Môžete vyskúšať známe nástroje na vyhľadávanie a odstraňovanievírusy: AVZ, Dr.Web CureIt. Je pravda, že ich účinnosť nie je ani 100%.

Najzaujímavejšie je, že sponzorstvo je spojené s aplikáciou Dealply alebo DSite a práve táto stránka nahrádza stránku v prehľadávačoch. Tento trik ďalej trikuje nástrojom na skenovanie vírusov. Koniec koncov, používateľ hľadá jednu vec, ale musíte odstrániť niečo úplne iné!

Odstránenie škodcov

Podobný článok:

Ako vypnúť správu „otvoriť poštu“.

Dobre sa vyrovnáva s Nástrojom na odstránenie vírusov spoločnosti Kaspersky - bezplatným nástrojom na vyhľadávanie vírusov. Nezasahuje do práce antivírusu na plný úväzok a nie je podvádzaný užívateľskými oprávneniami. Okrem toho môže odstrániť bežiacu aplikáciu.

Postup manuálneho odstránenia takýchto malých špinavých trikov je takmer štandardný.

  1. Prostredníctvom Správcu úloh vyhľadajte a zastavte všetky procesy, ktoré obsahujú názvy Sponsorship and Dealply alebo DSite.
  2. Prostredníctvom služby Administration - Services zastavte všetky služby s rovnakým menom.
  3. Spustite msconfig (Štart - Spustiť) a odstráňte zo štarte (odškrtnutie) všetky procesy, ktoré obsahujú rovnaké slová v menách, reštartujte počítač.
  4. Vymažte priečinok programu. Vírus sa s najväčšou pravdepodobnosťou nachádza v priečinku Program Files, ale ak ho tam nenájdeme, nájdete jeho skratku a vo svojich vlastnostiach uvidíte, čo je napísané v riadku „Object“. V skutočnosti je to vlastne jednoduché - mazaný. Najpravdepodobnejšie bude možné nájsť odkaz iba pomocou systémového vyhľadávania alebo pomocou správcov súborov tretích strán, ako je Total Commander, pomocou časti adresy v paneli s adresou úvodnej stránky vírusu v prehliadači ako parametra vyhľadávania.Musíte odstrániť všetky priečinky a súbory, ktorých mená uvádzajú sponzorstvo, dohodu a DSite.
  5. Vyčistite alebo resetujte prehliadače a odstráňte staré skratky, čím vytvoríte nové zo spustiteľných súborov, nie z objektov nahradených vírusom.
  6. Spustite editor databázy Registry (Start - Run - regedit) a vymažte všetky parametre obsahujúce sponzorstvo a všetky jeho ďalšie komponenty. Reboot.

Takto sa vírus sponzorstva odstraňuje - pri mnohých zdĺhavých a nudných manipuláciách. Jediným odporúčaním, ktoré by vlastníci počítačov chceli dať, je preto starostlivo si prečítať systémové správy počas procesu inštalácie softvéru, nesúhlasiť so zmenami vykonanými programom, ktorý nie je nainštalovaný, ale s niektorými obskurnými objektmi, ktoré sú k nemu pripojené. Druhým odporúčaním je sťahovanie softvéru iba z dôveryhodných serverov, čo vám spôsobuje problémy s vyhľadávaním.