Metódy odstránenia vírusu Qvo6.com z Opery

Každý používateľ internetu sa občas stretne s konkrétnym vírusom. A jeho šťastie, ak je vírus reziduálne neškodný, napríklad Qvo6.com. Tento „jednotlivec“ sa dostane do počítača dvoma spôsobmi.

Prvým je kliknutie na odkaz na infikovanú stránku, kde stačí kliknúť na ktorékoľvek tlačidlo alebo súhlasiť napríklad so zoznamom e-mailových adries na zachytenie „infekcie“ vo všetkých dostupných prehľadávačoch. Druhou je inštalácia softvéru alebo dokonca jednoduché sťahovanie súborov z neoverených verejných torrent serverov. V takom prípade sa vírus nainštaluje s programom alebo sa spustí, keď je súbor rozbalený s nejakou neškodnou knihou.

Qvo6 samozrejme nie je najhorší vírus. Nahrádza iba úvodnú stránku všetkých prehľadávačov vyhľadávacím nástrojom Qvo6, ktorý je pre väčšinu ľudí málo známy a dosť zbytočný. Napriek tomu je potrebné zo systému odstrániť Qvo6, pretože otvára medzeru pre ďalšie, nebezpečnejšie vírusy.

Odstránenie takýchto vírusov je nudná úloha: je potrebné vykonať mnoho opakujúcich sa krokov. Upokojuje iba jedna skutočnosť: ak sa chcete naučiť, ako sa vírus zbaviť, stačí zistiť, ako odstrániť Qvo6 z Opery, napríklad v každom prehliadači. Napríklad môžete zvážiť, ako odstrániť Qvo6 z Opery a so zvyškom to isté.

Fázy práce

Odporúčame vám prečítať si:

Ako odstrániť MetaCrauler

Odstránenie takýchto vírusov rozdelené do niekoľkých etáp.

 1. Vyhľadajte Qvo6.com na všetkých diskoch počítača a vymažte všetky s ním spojené,Súbory. Vykonáva sa tiež v etapách, ale už nútene. Najprv musíte vyhľadať všetky odkazy na Qvo6 v zozname nainštalovaných programov v ovládacom paneli a odstrániť ich. A tu najčastejšie čaká na používateľa prvý problém - nechcú odísť. Vysvetlenie je jednoduché: vírus je aktívny, čo znamená, že ho nemožno odstrániť, musí sa zastaviť. Ak to chcete urobiť, musíte zavolať manažéra úloh, prejsť na kartu Procesy, vybrať všetko, čo je v mene Qvo6, a dokončiť ich. Potom môžete znova odinštalovať programy.
 2. Ručné odstránenie všetkého, čo zostane po prvej etape - súborov a priečinkov, ktorých sa neodinštalátor nedotkne. Vyhľadajte ich v priečinku, kde sa nachádzajú všetky programy - v programových súboroch.
 3. Otvorte priečinok prehľadávača, v našom prípade Opera, a skontrolujte, či sa nenachádzajú nejaké súbory s príponou * .url. Musia sa tiež odstrániť.
 4. Teraz je na rade skratka prehliadača umiestnená na pracovnej ploche počítača a v ponuke Štart. Mali by odkazovať na spustiteľný súbor programu, t. na opera.exe, ktorý sa kontroluje vyvolaním vlastností skratky z kontextového menu (ktoré sa potom nazýva pravým tlačidlom myši). Ak odkazujú na niečo iné, musíte akýmkoľvek spôsobom vytvoriť nové skratky.
  • Nájdite súbor opera.exe v priečinku programu, kliknite naň pravým tlačidlom myši a zadajte príkaz Desktop (vytvorte odkaz).
  • Na pracovnej ploche kliknite pravým tlačidlom myši na rovnaké tlačidlo myši, zadajte príkaz Vytvoriť - Skratka a postupujte podľa pokynov Sprievodcu skratkami.
  • Pre profesionálov: ručne zadajte celý štítok do riadku „Objekt“Názov spustiteľného prehliadača.
 5. Dobre a posledné. Musíte otvoriť systémový register pomocou Start - Run - regedit a odstrániť z neho všetky kľúče a parametre spojené s Qvo6.
 6. Reštartujte počítač.

Kroky 3 a 4 sa budú musieť opakovať pre každý prehľadávač bez ohľadu na to, koľko je nainštalovaných v systéme. Až potom môžete voľne dýchať - podarilo sa vám infekciu zbaviť.