Metódy odstránenia vírusu Qvo6.com

Qvo6 je ďalší vírus presmerovania, ktorý nahrádza domovskú stránku prehliadača rôznymi veľmi pochybnými zdrojmi.

Epidémia pre nedbanlivosť

Prevalencia takýchto vírusov je založená na nedbanlivosti a ignorancii používateľov. Väčšina z nich nevidí nič zlé na skutočnosti, že sa úvodná stránka zmenila a niektorí túto skutočnosť ani nevšimnú. Ale naozaj to môže byť nebezpečné.

Po prvé, návšteva neznámych podozrivých zdrojov je plná infekcie vírusov, ktoré na nich žijú. Po druhé, často môžu byť tieto zdroje podvodné a internetoví podvodníci ich používajú na svoje vlastné účely. Kto chce, aby bol jeho počítač používaný ako jeden z mnohých zariadení rozsiahleho vírusového útoku. Preto musíte zistiť, ako čo najskôr odstrániť Qvo6 z Mozilly, Opera, Chrome a IE.

Chytanie vírusu je jednoduché. Ak to chcete urobiť, stačí navštíviť napadnutú stránku alebo stiahnuť súbor z hostiteľa verejného súboru, ktorý nie je chránený antivírusmi. Vírus Qvo6 je veľmi často pripojený k softvéru ako „darček“. V takom prípade sa skryje v inštalačných súboroch a užívateľ ho neuvidí, kým nenainštaluje program.

Kontrola škodcov

Odstránenie stránky Qvo6.com nie je také ľahké ako vyzdvihnutie. Napáda všetky prehliadače dostupné v počítači používateľa, či už ide o Mozilla Firefox, Opera alebo IE. Zjednodušuje prácu iba postup odstránenia90% zodpovedá ktorejkoľvek z nich.

Prvá metóda je určená pre pokročilých používateľov. Stačí otvoriť systémový register (Start - Run - regedit) a nájsť v ňom všetky odkazy na Qvo6. Na prehľadávanie v registri môžete použiť kláves F3. Potom musíte prejsť do prehliadača Firefox, prejsť na nastavenia a obnoviť ich predvolené. Po reštarte by malo byť všetko v poriadku.

Druhý spôsob, ako odstrániť Qvo6 z Firefoxu, je zložitejší.

Nájdite na disku všetky súbory súvisiace s vírusom. Môžete použiť štandardné vyhľadávanie (Štart - Vyhľadávanie alebo kláves F3), môžete použiť vyhľadávacie nástroje správcov súborov tretích strán. Napríklad veliteľ diaľky alebo celkom. Všetky súbory a priečinky je potrebné odstrániť, najlepšie klávesovou skratkou Shift + Delete. Potom prejdite do prehliadača a nastavte ho na štandardné nastavenia.

Potom budete musieť skontrolovať skratku, z ktorej sa zvyčajne Mozilla spúšťa, a ak sa nejedná o spustiteľný súbor, ale o iný objekt, potom vytvorte novú skratku. Najjednoduchší spôsob je otvoriť priečinok programu (zvyčajne sa nachádza v programových súboroch a nazýva sa, podobne ako prehliadač, Firefox), v ňom nájdete spustiteľný súbor firefox.exe, kliknite pravým tlačidlom myši a zadajte príkaz Desktop (vytvorte odkaz).

Užitočné tipy

Najčastejšie nemôžete odstrániť Qvo6 s malou krvou, pretože vírus je načítaný do pamäte RAM a považuje sa za bežiaci proces po celú dobu, keď je počítač spustený. Preto musíte prísť s riešením. Najefektívnejšie je zatvoriť procesy, v mene ktorých sa spomína Qvo6, na karteProcesy správcu úloh (Ctrl + Alt + Delete).

Ak sa tak stane, môžete skúsiť vymazať vírusové súbory nie manuálne, ale pomocou nástroja na odstránenie programu z ovládacieho panela.

A je najlepšie vykonať uvedené akcie pre všetky nainštalované prehliadače, aj keď sa nepoužívajú - prečo otvoriť ďalšie okno škodlivým objektom?