Metódy odstránenia StarForce z počítača

StarForce je súbor výrobkov domácej spoločnosti Protection Technology. Výrobky tejto značky sa široko používajú na ochranu pred neoprávneným kopírovaním a „pirátskym“ používaním rôznych softvérov.

Napriek veľkej popularite tohto systému existuje niekoľko nevýhod. StarForce teda monitoruje fyzické parametre disku. Každý disk sa však časom opotrebuje, čo môže spôsobiť, že StarForce prestane rozpoznávať pôvodný disk. Okrem toho tento ochranný systém vyžaduje, aby bol disk stále v jednotke, čo vedie k jeho rýchlejšiemu opotrebovaniu.

4. Medzi softvér patrí aj ovládač StarForce. V prípade problémov s prístupom k programu alebo ak bol program odinštalovaný v OS po odinštalovaní softvéru, možným riešením je odstrániť ovládač StarForce. Toto je možné vykonať rôznymi spôsobmi, v závislosti od toho, ktorá verzia ochrany je nainštalovaná na použitom softvéri.

Pokyny na odstránenie

Na určenie verzie môžete použiť pomocný program SF Helper, ktorý je voľne k dispozícii na stránke star-force.ru, alebo otvorte priečinok programu chránený systémom, kliknite pravým tlačidlom myši na súbor „protect.dll“, vyberte v rozbaľovacej ponuke „Vlastnosti“ a na karte „Verzia“ si pozrite, aká hodnota je uvedená v časti „BuildSignature“ (alebo „BuildInfo“).

Ak používate verziu 5.5 alebo novšiu, na odstránenie StarForce musíte použiť grafické rozhranie súboru.ochranné systémy. Tento súbor sa nachádza v koreňovom priečinku systémovo chránenej aplikácie. V posledných verziách sa nazýva „pcnsl.exe“ a v predchádzajúcich verziách sa nazýva „protect.exe“. V okne, ktoré sa otvorí, v časti „Správa ovládačov“ vyberte položku „Odstrániť ovládač“.

Ak je verzia Starforce menšia ako 5,5, mali by ste si stiahnuť archív ZIP s obslužným programom SFREMOVE z oficiálnej webovej stránky systému ochrany, rozbaľte ho do voľného priečinka v počítači, z ktorého potom spustite súbor sfdrvrem.exe. naďalej sa riaďte pokynmi programu.