Metódy odstránenia prehliadača Yandex

Prehliadač Yandex z obľúbeného vyhľadávacieho nástroja spoločnosti Yandex je príjemným prekvapením poznačeným skutočnosťou, že vyzerá veľmi nenápadne. Webový prehliadač je dobrý, pokiaľ ide o parametre, možno ho porovnať s poprednými prehliadačmi, ale je minimalistický.

Mnoho používateľov, ktorí sú sklamaní, sa ich chce zbaviť, ale nie všetci uspejú. Ako odstrániť prehliadač Yandex z počítača? Nie je to vôbec ťažké!

Prvý spôsob

Akcie pred odinštalovaním

Pri odinštalovaní akýchkoľvek programov existuje nepísané pravidlo: preskúmať procesy Správcu úloh. Ak aplikácia nie je spustená, všetky jej servisné súbory sú niekedy aktívne, čo sa môže stať prekážkou odstránenia. Musíte spustiť Správcu úloh.

Vyberte kartu Procesy a uvidíte.

Takéto súbory existujú, ak je otvorený prehliadač.

Praetoriánsky exe po ukončení prehliadača zostane v procesoch - jedná sa o súbor obslužného programu zodpovedný za panel Yandex nainštalovaný v akomkoľvek inom prehliadači (napríklad Mozilla Firefox). Cestou sa ubezpečuje, že žiadny „nepriateľský“ program nemôže zmeniť domovskú stránku a súbor hostiteľov. Nemusíte ho odstraňovať, je to užitočné a upozorňuje vás včas, keď sa snažíte programom tretích strán zmeniť nastavenia a nahradiť domovskú stránku.

Nie je možné odstrániť ani posledné dva súbory. Je vidieť, že Yandex.Disk sa v tomto počítači aktívne používa, takže jeho dva súbory služieb sú v Správcovi. Nie je nič iného. Hassle sa ukázal byť zbytočným, ale niekedy NIE je zbytočný a našiel sa tusúbory všetkých programov, ktoré sa majú odstrániť, musia byť odstránené z manažéra, inak sa odmietne odinštalovať.

Proces odstránenia

Algoritmus: Štart - & gt; Ovládací panel - & gt; Programy a komponenty

V riadku pre výber akcií „Usporiadať“ alebo „Odstrániť“ stlačte požadované tlačidlo.

Do zobrazeného okna začiarknite políčko a potvrďte kliknutím na tlačidlo „Odstrániť“

Záverečné opatrenia

Tu bol v počítači:

A zmizlo ...

Ihneď v programe Internet Explorer sa otvorí okno „smútku“, ktoré upozorní na tragédiu, ktorá sa stala, a žiada, aby sa povedalo: čo je skvelé (toto v žiadnom prípade nie je) irónia!) sa vám nepáčil prehliadač?

Druhý spôsob odinštalovania

Opäť platí nepísané pravidlo: odinštalovať programy nie prostredníctvom ovládacieho panela, ale na odinštalovanie použiť špeciálne pomôcky. Je ich veľa, v mene niektorých je slovo Uninstaller, ale nie vždy.

Zásada správy odinštalačných programov sa môže mierne líšiť, spodným riadkom je, že odinštalačný program po odinštalovaní nežiaduceho programu nevyhnutne vyčistí register a ďalšie miesta, kde niektoré jeho súbory neboli odstránené.

Obslužné programy Windows spravidla nevedia nájsť všetky súbory, zvyšky programov sú roztrúsené po celom počítači, zaberajú pracovné klastre a zaberajú voľný priestor na disku. Pomocou špeciálnych odinštalačných programov sa programy odstránia čistejšie.