Metódy odstránenia Norton Internet Security z počítača

Odstrániť antivírus? Pre niektorých táto veta znie ako oživená nočná mora. Naozaj, prečo to odstrániť - koniec koncov, taký potrebný program! Niekedy je to však nevyhnutné.

  1. Ak ste to jednoducho chceli zmeniť na iný.
  2. Ak je v novom počítači predinštalovaný antivírus, ktorý sa používateľovi nepáči
  3. Ak sa užívateľ sám rozhodol, že 2 antivírusy sú lepšie ako jeden, vyskytli sa však problémy po inštalácii.
  4. Ak bol nainštalovaný „extra“ antivírusový program spolu s iným nevyhnutným programom.

Mimochodom, táto posledná možnosť sa stáva bežnejšou - používajú ju nielen distribútori bezplatného softvéru nízkej kvality, ale aj uznávané značky vrátane spoločnosti McAfee alebo Norton Internet Security.

Musím povedať, že zložitosť odstránenia závisí od dôvodu, prečo sa antivírusový program Norton objavil v počítači.

Akú vakcínu uprednostňujete?

Ak potrebujete antivírus odstrániť, aby ste mohli nainštalovať ďalší, potom je to najjednoduchšia možnosť. Zvyčajne stačí použiť bežný odinštalačný program operačného systému, t. otvorte Ovládací panel, ukážte na položku Programy a funkcie, v zozname nájdite Norton Internet Security alebo Norton Avtivirus, vyberte ho a kliknite na tlačidlo Odstrániť. Po odinštalovaní programu sa počítač určite musí reštartovať.

V zriedkavých prípadoch je tiež potrebné manuálne odstrániť priečinok programu umiestnený v systémovej oblasti pevného disku v priečinku Program Files.

Samozrejme, pred odinštalovaním musíte program určite zastaviť, t. zavolajte ju zo zásobníka (oblasť okolohodín) kliknutím pravým tlačidlom myši na logo a výberom položky z výsledného menu, čo znamená ukončenie programu.

Dar? Ďakujem, zober to späť!

Druhou najťažšou možnosťou je posledná z vyššie uvedeného zoznamu, t. v ktorom bol Norton nainštalovaný spolu s iným programom - s aktualizáciou prehliadača, doplnku Flash atď. V takom prípade stačí zopakovať všetky kroky uvedené v predchádzajúcej časti. Ak antivírus nie je odstránený, stačí skontrolovať, či je zastavený, čo sa dá ľahko zistiť pomocou ikony programu o hodinách na paneli úloh. Problémy s odinštalovaním akéhokoľvek programu sa vyskytujú najčastejšie práve preto, lebo nebol ukončený, čo znamená, že antivírusová ochrana je zastavená.

V budúcnosti sa oplatí starostlivo prečítať priložený text k nainštalovanému softvéru a včas vypnúť všetky nepotrebné možnosti.

Vojna. A v žiadnom prípade nie je zima

Najnepriaznivejšou možnosťou je konflikt antivírusových programov. V tomto prípade často vznikajú problémy, a to ani pri odstránení nepotrebného programu z počítača, ale pri úplnom spustení počítača!

Profesionál Skutočnosť, že produkty McAfee nie sú „priateľské“ k antivírusu NOD (a celému balíku ESET Security všeobecne), ako aj skutočnosť, že Norton je v konflikte s KIS, ako aj s ďalšími vzájomnými problémami niektorých programov, je životnému prostrediu dobre známa. Priemerný používateľ to nemusí vedieť, inštaluje to, čo mu bolo v obchode alebo priateľom odporúčané ako „najlepší antivírus“, a získablbý alebo nefungujúci počítač vôbec.

V tejto súvislosti je najlepším spôsobom, ako odstrániť druhý antivírusový program, reštartovať systém po jeho inštalácii. Preto je potrebný prvý tip: pri inštalácii antivírusového programu (ľubovoľný)! zrušte začiarknutie políčka „Reštartovať počítač po inštalácii“ alebo iný podobný význam alebo ak to systém požaduje, zrušte reštartovanie počítača.

Čo to dáva? Po reštarte sa prejavia zmeny v systéme a ak dôjde ku konfliktu medzi programami, objaví sa v celej svojej kráse a nebude možné bezbolestne vymazať program. A pred reštartovaním bude odinštalovanie programov z ovládacieho panela s touto úlohou v poriadku.

A napriek tomu, ako odstrániť Norton Internet Security, ak už nie je odinštalovaný obvyklým spôsobom?

Ak sa problémy obmedzujú na jednoduché „chyby“, t. dočasných problémov s počítačom, najlepšie je manuálne odstrániť všetky priečinky programu z pevného disku. Pre spoľahlivosť sa oplatí použiť funkciu vyhľadávania (F3 alebo Služba - Vyhľadávanie v počítači). Potom budete musieť otvoriť systémový register (Start - Run - regedit) a odstrániť z neho všetky kľúče a parametre obsahujúce slová "norton" alebo "nis". Na konci tohto postupu reštartujte počítač a buďte opatrní, pokiaľ ide o nainštalovaný softvér.
Problémy sa vyskytujú už pri štarte Najnepriaznivejšou možnosťou je uzamknutie systému pri štarte, ktorý vyzerá, akoby počítač práve zapol, zamrzol. Tesne.

V tomto prípade je lepšie zavolať niektorému zo špecializovaných priateľov.(iba skutoční špecialisti!), alebo sa zásobujte na základe odvahy.

Najprv musíte reštartovať počítač pomocou tlačidla Reset a ihneď začať stlačiť kláves F8, potom, ako sa na obrazovke objavia možnosti načítania systému, vyberte „Núdzový režim“ a počkajte na prevzatie. Musíte byť prihlásený pod účtom správcu!

Otvorte počítačový program, vyhľadajte priečinok s programom, vyvolajte v ňom kontextové menu (pravé tlačidlo myši) a vyberte položku „Zdieľanie a zabezpečenie“, ak tam nie je, potom položku „Vlastnosti“, kde vyberte kartu „Zabezpečenie“ ".

Na tejto karte sú definované skupiny používateľov a ich práva týkajúce sa tejto zložky. Horné okno zobrazuje skupiny používateľov a v dolnom okne sú zobrazené práva každej skupiny. V hornom okne musíte vybrať skupinu „Administrators“ (ideálne, ak používate účet „administrator“, pretože sa zhoduje so skupinou) a kliknite na tlačidlo „Advanced“ v dolnom okne. V otvorenom dialógovom okne vyberte položku Administrators, kliknite na tlačidlo „Change“ a nainštalujte všetko! začiarknutia v 1 stĺpci. Takto zadaná skupina získa plný prístup k priečinku. Zostáva opakovane kliknúť na „OK“ a potom priečinok odstrániť. Ďalším krokom je vyčistenie registra a reštartovanie systému, ktoré už bolo opísané.

Prvýkrát je samozrejme používanie bezpečného režimu spustenia systému desivé. Ale v skutočnosti to nie je také zložité. Hlavná vec je, že to vyrieši problém.