Metódy odinštalovania Delta Search

V polici tzv. Presmerovaných vírusov, t.j. tie, ktoré dovtedy presmerujú prehliadač používateľa na falošnú vyhľadávaciu stránku na neznámej webovej stránke, neustále prichádzajú. Takže Delta Search je jedným z nich.

Tento roztomilý vírus pošle prehliadač na stránku delta-search.com, ktorá je prezentovaná ako vyhľadávací nástroj, a ticho, podobne ako väčšina svojich bratov, nainštaluje vlastnú lištu nástrojov, t. ovládacieho panela a používateľa bude otestovať, až kým nebude odstránený.

Odkiaľ prišiel?

Možnosť 1 - vírus sám inštaluje osoba. Prečo? Potom bude inzerovaný ako panel rozšíreného vyhľadávania, ktorý zlepší prehliadač na nereálnu úroveň! Kto to nechce? A teraz je Delta Search nainštalovaný úplne v dobrej vôle. A potom začnú prekvapenia.

Možnosť 2 - vírus je nainštalovaný spolu s nejakým iným programom alebo súborom stiahnutým z webu. Je jednoduché sa proti tomu brániť: stačí si pozorne prečítať správy inštalačného programu.

Čo robí?

Rovnako ako všetky podobné vírusy, aj Delta Search sa zaregistruje ako domovská stránka všetkých prehľadávačov, nahradí cestu k spustiteľným súborom odkazmi, umiestni programový modul do priečinka a zapíše sa na spustenie.
Všetky uvedené skutočnosti vedú k niekoľkým nepríjemným momentom.

 1. Nech spustíte akýkoľvek prehliadač, budete presmerovaný na rovnaké miesto, menovite delta-search.com.
 2. Tento malý špinavý trik antivírus neodstráni, pretože žiadny z nich nemôže odstrániť spustiteľný súbor v systéme Windowsaktuálne súbory.
 3. Na počítači sa objaví objekt, ktorý ho robí zraniteľným voči vonkajším hrozbám, až po použitie počítača ako robot pri útokoch DDoS.

Ako bojovať?

Ďalší článok:

Ako odstrániť portál V9
sami

Existuje iba jedno riešenie: odstráňte Delta Search a čo najskôr.
Taktika spracovania všetkých vírusov presmerovania je rovnaká bez ohľadu na to, či je potrebné odstrániť delta vyhľadávanie z prehliadača Chrome alebo iného prehliadača.

 1. Proces sa zastaví - prostredníctvom Správcu úloh, karty procesov, tlačidla Ukončiť proces. V zozname procesov musíte nájsť panel nástrojov Delta-Search alebo deltatoolbar.dll.
 2. Spustí sa antivírusový program alebo špeciálny nástroj (AVZ, Kaspersky Virus Removal Tool, Dr.WEBCreIt !, atď), ktorý vírus odstráni.
 3. Na všetkých diskoch sa kontroluje prítomnosť súborov spojených s Delta, ak sa niečo nájde, odstráni sa (zvyčajne sa niečo nachádza v priečinkoch prehliadačov). Najlepšie je použiť vyhľadávanie systému alebo podobnú funkciu ľubovoľného správcu súborov.
 4. Spustia sa prehliadače, v ich nastaveniach sa nachádza zoznam pripojených doplnkov (doplnkov), niekedy sa nazývajú doplnky, obsahujú rovnaký prvok a sú vymazané.
 5. Čistenie registra. Môžete sa k nemu dostať cez Štart - Spustiť - regedit alebo iba príkazom regedit, zadaný na príkazovom riadku ponuky Štart, vo verziách systému Windows starších ako XP. Vyhľadáva všetky kľúče, ktoré uvádzajú panel nástrojov Delta-Search alebo Delta-Search. Všetky sú samozrejme odstránené.
 6. Potom môžete reštartovať počítač (alebo môžete počkať).
 7. Odkazy všetkých prehliadačov sa prepíšubuď prostredníctvom ich kontextovej ponuky, položky Vlastnosti, poľa Objekt, alebo jednoducho vyhľadajte potrebné spustiteľné súbory a zadajte príkaz pravým tlačidlom myši Odoslať - Desktop (vytvorte odkaz).
 8. Teraz si určite musíte reštartovať počítač a užiť si normálne fungujúci systém.