Metódy na obnovenie odstránených súborov z koša

Pamätáte si slávny citát filmu „držať peniaze v sporiteľni“? A po tom všetkom je hodina nerovnomerná, môžu zmiznúť ... A so súbormi na PC rovnaký problém: keby sa vznášali - náhodou odišli alebo na príkaz používateľa, ale existuje iba jeden výsledok. Nie na jednotkách alebo v koši - ale naozaj potrebné. Fotografie, videá, dokumenty - všetko bolo preč. Ako byť

Ďakujem Bohu, existuje cesta von! Akonáhle sa v tejto situácii, neponáhľajte, aby upadli do hystérie o neodvolateľnosti opustených. Buďte trpezliví, ochladzujte svoje nadšenie a rýchlo zvládnite špeciálne programy, ktoré vykonávajú obnovu odstránených súborov. Okamžite budete musieť uplatniť získané vedomosti.

V žiadnom prípade nie je možné odkladať, pretože pokus o obnovenie stratených údajov, ktorý sa uskutoční o deň alebo dva, týždeň, už pravdepodobne nebude úspešný. Inými slovami, počet šancí sa výrazne zníži. Takže, ak ste už vydali alarm o strate, musíte okamžite pokračovať.

Pozrime sa bližšie na naše pomocné programy, ktoré vracajú odstránený obsah diskov.

Recuva File Recovery

Program pochádza od Piriformu, vývojárov slávneho „čističa“ operačného systému CCleaner. Distribuované bezplatne, k dispozícii kedykoľvek v kancelárii. webové stránky. Je schopný vrátiť grafické, textové a iné súbory v ich pôvodnej pôvodnej podobe. Má jasné rozhranie: obnovenie aktivácie vyžaduje iba niekoľko kliknutí.

S cieľom získať pomôcku vo vašom počítači:

  • otvorte piriform.com/recuva v prehliadači;
  • kliknutiezelené tlačidlo „Download“;
  • spustite inštalátora a postupujte podľa jeho pokynov.

Po inštalácii systému Recuva pokračujte v obnove.
1. Pravým tlačidlom myši kliknite na ikonu „košík“ na pracovnej ploche.

Pozor!Táto akcia je potrebná. Nemýľte sa, že obslužný program skontroluje vyprázdnený kôš. Verte mi, že pozná svoju prácu - nájde a „vzkriesi“ ani jednu zložku.

2. V kontextovej ponuke vyberte položku „Vyhľadávať odstránené súbory“ (jedná sa o integrovanú možnosť aplikácie Recuva).

3. Počkajte chvíľu: obslužný program bude analyzovať disky a nájsť vymazané súbory.

4. V okne Recuva vyberte oblasť disku, z ktorej chcete obnoviť stratené informácie (napríklad jednotka C). To je časť, v ktorej bola uložená.

5. Otvorte adresár $ Recycle.Bin, aby ste obnovili súbory odstránené z koša.
6. Pomocou myši vyberte objekty, ktoré sa majú vrátiť. Ich obsah si môžete prezerať v susednom paneli na karte „Zobraziť“ (obrázky na ňom budú viditeľné).

7. Aktivujte príkaz „Obnoviť ...“ (tlačidlo v dolnej časti panela).
8. Vyberte oblasť /priečinok, do ktorého bude Recuva ukladať obnovené súbory.
9. Počkajte na dokončenie postupu „obnovenia“ a program ukončite.
10. Otvorte určený adresár a uistite sa, že súbory sú na svojom mieste. Skontrolujte ich integritu a výkon: spustite video /audio v prehrávači; Obrázky - v prehliadači; texty a tabuľky v editore.

Obnova pohodlného súboru

Platený nástroj. vynikajúciObnovuje stratené dáta z pevných diskov, a to aj po formátovaní, ako aj z diskov USB. Vybavené pohodlným rozhraním. Má mnoho užitočných doplnkových funkcií: napaľovanie súborov na CD /DVD, vytvorenie obrazu ISO atď.

1. Spustite obnovu súborov Comfy.
2. Stlačte kombináciu klávesov „CTRL + E“. Dvakrát kliknite na disk, na ktorom boli umiestnené odstránené súbory.
3. Program Comfy File Recovery skontroluje vybratý oddiel a na displeji zobrazí všetky objekty, ktoré boli z média odstránené.

4. V okne „Ak nemôžete nájsť ...“ kliknite na „OK“.

5. V adresári „$ Deleted and Found“ vyhľadajte priečinok so súbormi, ktoré sa majú vrátiť.

6. Pravým tlačidlom myši kliknite na vybraný súbor. V ponuke aktivujte „Obnoviť“.

​​

7. Na paneli, ktorý sa otvorí, kliknite kliknutím na možnosť „Uložiť na pevný disk“. Kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

8. Vyberte adresár na uloženie súborov. Kliknite na tlačidlo „Obnoviť“.

9. Po dokončení úlohy skontrolujte údaje vrátené obslužným programom.

Nech z vášho počítača nikdy nezmiznú všetky dôležité údaje. Ak sa niečo stane, vybavte Windows týmito asistentmi a pokračujte. Prečo stratiť to, čo sa dá vrátiť?