Liečba myalgie

Obsah

  Svalová bolesť sa obáva takmer každého človeka. Jeho povaha a povaha sa môžu líšiť, preto sa liečba musí vyberať individuálne pre každú osobu. V závislosti od charakteru bolesti sa vyberie liečba, preto, ak taký problém existuje, nemali by ste sa samy liečiť, je najlepšie sa poradiť s lekárom včas a začať primeranú liečbu.

  Hlavné metódy liečby

  Liečba choroby, ako je myalgia, závisí iba od príčin jej výskytu a povahy. Najčastejšie sa príznaky choroby eliminujú antipyretikami a liekmi proti bolesti, najmä v prípadoch, keď je myalgia spôsobená prechladnutím. Ak je choroba spôsobená stresom a nervovým napätím, potom v tomto prípade pomôžu iba sedatíva. Preto, keď sa objaví bolesť svalov, je dôležité poradiť sa s lekárom, diagnostikovať a vyšetriť. Správnosť liečby závisí od toho. Ako liečiť myalgiu čo najrýchlejšie a najefektívnejšie - táto otázka skutočne znepokojuje mnoho ľudí trpiacich touto chorobou.

  UVT

  Táto metóda zvyšuje mikrocirkuláciu krvi, pomáha zbaviť sa bolesti a má protiedematózne a protizápalové účinky. Zvyčajne sa predpisuje na akútnu bolesť svalov, silné nepohodlie. Táto metóda pomáha pri urýchľovaní a posilňovaní procesov regenerácie tkanív, je predpísaná výlučne ambulantným spôsobom. Na ošetreniev závislosti od zložitosti a stupňa ochorenia je potrebné absolvovať kurz 5-8 procedúr. Táto technika sa vyznačuje tým, že na rozdiel od operácie nemá žiadne vedľajšie účinky. Existujú kontraindikácie, ako je rakovina, ochorenia kardiovaskulárneho systému, tehotenstvo a laktácia. Okrem UVT je možné použiť aj iné techniky - ultrazvuk, magnetoterapiu a diadynamické prúdy.

  UVT - terapia rázovými vlnami, ktorá sa vyznačuje svojou účinnosťou

  Liečba drogami

  Liečba myalgie by mala byť komplexná, iba v takom prípade prinesie určité výsledky a bude účinná. Váš lekár vám môže predpísať lieky proti bolesti, ako je diklofenak, ibuprofén, analgetiká, nesteroidné protizápalové lieky. Podobné lieky sa môžu predpisovať vo forme tabliet alebo injekcií. Injekcie sa zvyčajne podávajú intramuskulárne a pôsobia oveľa rýchlejšie ako tablety, čo je jednoducho nevyhnutné pre akútne záchvaty.

  Okrem všetkého ostatného nebude bolieť ani lokálna terapia - masti, gély, odreniny. Z najúčinnejších prostriedkov možno rozlíšiť:

  Odporúčame tiež: Ako liečiť bolesť kolena
  • finalgon;
  • menovazan;
  • paprika;
  • olfén;
  • Espol.

  Hlavným účelom týchto liekov je zmiernenie zápalu a anestézie. Masti sú veľmi účinné, ktorých hlavnou zložkou je hadí jed. Táto zložka zvyšuje priepustnosť kapiláranalgetický účinok. Okrem toho je možné predpísať svalové relaxanciá. Znižujú tonus kostrových svalov, poskytujú analgéziu pri výrazných záchvatoch.

  Ak je diagnostikovaná hnisavá infekčná myozitída, predpisujú sa antibiotiká. Liečebný režim je stanovený prísne na individuálnom základe, v závislosti od stupňa ochorenia a celkového stavu pacienta.

  Ak je príčinou myalgie nadmerné zaťaženie a stres, odporúča sa užívať sedatíva a hypnotiká. Najlepšie je uprednostňovať lieky s rastlinnými zložkami. Napríklad Novo-Passit je absolútne rastlinný prípravok, ktorý upokojuje a priaznivo ovplyvňuje ľudský nervový systém.

  Masáže

  V prípade myalgie sú povinné terapeutické masáže, ktoré vám nielenže umožňujú zbaviť sa bolesti, ale aj liečiť chorobu. Najlepšie je viesť masáže s odborníkmi. Po niekoľkých reláciách sa pozoruje významné zlepšenie zdravotného stavu pacienta.

  Prvé sedenia terapeutickej masáže by sa mali vykonávať v ľahkom režime, bez toho, aby sa stlačili svaly a bez ich napätia. Po ďalších reláciách by sa mala záťaž zvýšiť. Deje sa to až do zmiernenia bolesti, až kým sa pacient úplne nedostane do normálneho stavu. Kurz zvyčajne netrvá dlhšie ako 20 minút.

  Správna a profesionálna masáž pomôže zbaviť sa myalgie, je však dôležitástav - musíte absolvovať celý kurz, nemôžete ho prerušiť

  Alternatívna liečba

  Existuje niekoľko alternatívnych spôsobov liečby tohto ochorenia. Ak nie je možné navštíviť lekára, môžete niektoré z nich použiť, ale v žiadnom prípade by ste sa nemali nechať uniesť.

  Suché teplo

  Suché teplo sa považuje za jedno z najlepších na liečbu bolesti svalov.

  Na túto techniku ​​môžete použiť všetko, čo máte po ruke - soľ, piesok, horčičný prášok. Nie je ťažké ho aplikovať, preto je potrebné jednoducho vložiť soľ alebo piesok do bavlneného vrecka. Potom, čo môže byť zahrievaný v mikrovlnnej rúre. Ak takéto zariadenie neexistuje, nalejte obsah do panvice a zohrejte. Po jeho odoslaní do tašky a zahriatí problémových oblastí.

  Rastliny na pomoc

  Kapusta, preslička a bobkový list sa považujú za prvých pomocníkov pri liečbe bolesti svalov. Presličková kompresia pomáha zmierniť bolesť veľmi rýchlo. Aby ste to dosiahli, stačí zmiešať rozdrvenú trávu s rozpusteným maslom, naniesť na choré cievy a vytvoriť teplo - zabaliť do polyetylénu a teplej vreckovky. Namiesto masla môžete použiť roztavené bravčové mäso.

  List kapusty je známy svojimi liečivými vlastnosťami po všetky vekové kategórie. Stačí len zabaliť čerstvý list z kapusty na boľavé miesto a nechať ho, najlepšie cez noc. Na zlepšenie účinku môžete list namazať medom, ale iba prírodným a čerstvým.

  Môžete tiež zbrúsiť bobkový list. Za týmto účelomvziať tri polievkové lyžice nasekaných listov, naplňte olejom, môžete použiť slnečnicu alebo olivu. Prvý je výhodnejší. Nechajte variť 7-10 dní. Votrite do bolestivých miest.

  ​​

  Môžete tiež vyrábať parafínové obklady. Toto teplo má priaznivý vplyv na bolesť svalov a prispieva k regenerácii.

  V každom prípade, ak máte obavy z bolesti svalov, obráťte sa na svojho lekára. Samoliečba môže priniesť nielen výsledky, ale môže mať aj nepriaznivé následky.