Laserové odstránenie chĺpkov v bikinách

Zóna bikín je jednou z najproblematickejších z hľadiska boja proti nežiadúcej vegetácii. Pokožka je tu veľmi citlivá a podráždená a vlasy sú často tvrdé, silné a drsné. Preto najlepším vstupom pre moderné dievča môže byť laser na odstránenie chĺpkov. Táto technológia vám neumožňuje trpieť bolesťou, napríklad voskom alebo cukrom.

Pros

Laserové odstránenie chĺpkov už dávno nie je inováciou, a preto sa dievčatá prestali báť ako niečo veľmi komplikované a príliš drahé. Po prvé, táto technológia odstraňovania chĺpkov dokonca ušetrí peniaze. Nechajte jedno sedenie stáť oveľa viac, ale po určitom počte procedúr nezostanú žiadne stopy po vlasoch. Rovnaké voskovanie však bude potrebné stráviť pravidelne a zóna bikín v cenníku sa výrazne líši od končatín alebo ramien.

Po druhé, bolesť je omnoho menšia. Tí, ktorí sa už pokúsili zbaviť vlasov v oblasti bikín voskom, určite môžu povedať o prvom postupe, že ho nedokážu vydržať až do konca. Vyrovnanie sa s druhým a tretím postupom by však bolo rovnako náročné. Laserové odstránenie chĺpkov so správnym výberom režimu laserovej operácie sa stane úplne bezbolestným postupom. Nepríjemné môže byť vyhrievanie pokožky, ktoré sa nestane nadmerným a bolestivým, ak kozmetička vezme do úvahy vlastnosti pokožky.

Po tretie, príprava na tento postup je minimálna. Môžete si urobiť peeling alebo parafínové kúpele. To však rozhodne nie je potrebné. Bude to dosť jednoduchérast vlasov na požadovanú dĺžku. A to je ďalšie plus laserového odstraňovania chĺpkov: nemusíte čakať dlho a narásť si vlasy na nepríjemnú dĺžku, ako pri odstraňovaní voskových chĺpkov.

Nevýhody

Podobný článok:

Ako ošetriť kurie oká na nohách?

Z nedostatkov sa často nazýva výskyt následných vekových škvŕn. Toto je však, podobne ako jazvy a popáleniny, zriedkavým javom. Podobné zmeny na pokožke sa prejavujú pri nadmernom zahrievaní pokožky.

Prirodzene, kapitán sa musí riadiť týmto, ale je lepšie pre klienta, aby sa aktívne zúčastnil. Ak počas postupu cítite priveľa pálenia, bolesti a iné podivné nepríjemné pocity, nebuďte ticho. Ak o tom okamžite informujete svojho kozmetológa, bude možné laserovú energiu včas opraviť.

Druhá nevýhoda: musíte si vybrať medzi rýchlosťou a cenou na jednej strane a bezpečnosťou na strane druhej. Čím silnejšie je laserové žiarenie, tým menej procedúr bude potrebných na zbavenie sa nadmernej vegetácie a nižšie náklady na celý komplex procedúr. Na druhej strane, čím menej energie, tým bezpečnejší postup pre pokožku. Nízky výkon lasera postupne ničí všetky vlasové folikuly, ale bude to trvať oveľa dlhšie, a to nie je vhodné pre každého. Určite vám však budú ušetrené bolesti i možné negatívne následky vo forme vekových škvŕn na jemnej pokožke bikín.