Kvapky pre Azargove oči

Obsah

  Azarga je liek vo forme očných kvapiek na normalizáciu zvýšeného vnútroočného tlaku. Jedná sa o kombinovaný liek, ktorý obsahuje niekoľko účinných látok, vďaka ktorým sa Azarg očné kvapky môžu používať v oftalmológii na liečbu glaukómu s otvoreným uhlom, ktoré vyprovokujú a pokračujú v pozadí vnútroočnej hypertenzie.

  7. Zloženie a forma uvoľňovania, vlastnosti8. Kvapky Azargu sa vyrábajú vo forme roztoku. Suspenzia má bielu farbu, priehľadnú. Zložky lieku sú:
  • brinzolamid - 10 mg - hlavná účinná látka;
  • timomlol - 5 mg - druhá hlavná účinná látka;
  • manitol, voda, edetát disodný, chlorid sodný, benzalkóniumchlorid, tyloxapol sú ďalšie zložky lieku.

  Oftalmologický obal balený v lepenkovej škatuli. Balenie obsahuje fľašu s kvapkadlom, ako aj pokyny na použitie lieku.

  Liek Azarga má primárne účinok proti glaukómu. Je to z dôvodu prítomnosti účinných látok obsiahnutých v prípravku:

  • brinzolamid - účinná látka patrí do skupiny inhibítorov karboanhydrázy-2. Účelom účinku brinzolamidu je inhibovať metabolizmus bikarbonátových iónov. V dôsledku toho je transport sodíka významne znížený, čo znamená, že ciliárne telo produkuje menej vnútroočnej tekutiny. Dochádza k poklesu vnútroočnej hmotytlak, ak osoba má tento ukazovateľ presahujúci normu
  • timolol - účinná látka sa týka neselektívnych beta-blokátorov, to znamená, že nemá selektívny účinok a sympatomimetickú aktivitu. Účinok timololu nemá priamy vplyv na myokard a timolol sa nelíši v membránovej stabilizačnej aktivite. Intraokulárny tlak sa normalizuje priamo pri miestnom podaní liečiva, pretože sa znižuje produkcia vlhkosti ciliárnym telieskom a zaznamenáva sa aj nevýznamná aktivácia jeho odtoku.

  Kombinovaný účinok týchto dvoch aktívnych zložiek presahuje účinok každej z nich osobitne. Azarg očné kvapky sú produktívnejšie a výkonnejšie jednozložkové prípravky obsahujúce iba jeden brinzolamid.

  Indikácie

  Kvapky Azargu sa používajú v týchto prípadoch:

  • na vnútroočnú hypertenziu;
  • na liečbu glaukómu s otvoreným uhlom, keď lieky obsahujúce iba jednu účinnú látku nedávajú náležitú účinnosť.

  Azarga je účinný prostriedok na zvýšenie tlaku v oku.

  Azarga by sa mala používať súbežne, pričom sa kvapká do očí jedna kvapka dvakrát denne. Ak z nejakého dôvodu bola instilácia vynechaná, nekvapkajte dvojitú dávku - v liečbe sa pokračuje v požadovanom režime, podľa odporúčania lekára.

  Po použití liekov na zníženie rizika systémového rizikaodsávanie, odporúča sa jemne zatlačiť prstom do vnútorného rohu oka. Ak sa Azarga použije po liečbe antiglaukómom, kvapky sa môžu použiť deň po poslednej instilácii predchádzajúceho lieku.

  Kontraindikácie

  Použitie oftalmického lieku Azarg sa neodporúča pri nasledujúcich chorobách a chorobných stavoch:

  Čítajte viac: Ako odstrániť pleseň z oka ]
  • precitlivenosť na skupinu sulfonamidov a beta-blokátorov;
  • pri zlyhaní obličiek;
  • chronická obštrukčná choroba pľúc, bronchiálna astma;
  • závažná alergická nádcha;
  • bronchiálna hyperreaktivita;
  • predsieňový blok II-III stupňa, sínusová bradykardia;
  • zlyhanie srdca alebo kardiogénny šok;
  • u detí a dospievajúcich mladších ako 18 rokov;
  • s glaukómom s uzavretým uhlom;
  • počas tehotenstva a dojčenia;
  • pri hyperchemickej acidóze.

  DÔLEŽITÉ!Pokyny na použitie Azarga odporúča osobitnú starostlivosť pacientom s nedostatočnosťou štítnej žľazy, angínou pectoris, nízkym krvným tlakom, poruchami krvného obehu.

  Vedľajšie účinky

  Rovnako ako všetky lieky, aj očné kvapky Azarg môžu vyvolať nežiaducu reakciu, ak sa liek použil u pacientov s kontraindikáciami a zvýšenou individuálnou citlivosťou. Medzi zaznamenanými vedľajšími účinkami:

   54) výskyt bolestivosti v oku, pocit piesku v očiach, cudzie teleso;
  • rozmazané videnie, výskyt silného podráždenia očí;
  • zakalenie rohovky rohovky;
  • syndróm suchého oka;
  • erózia rohovky a svrbenie slizníc, slzenie;
  • príznaky alergickej konjunktivitídy, začervenania alebo opuchu spojoviek, fotofóbie, kôry po okrajoch viečok, pigmentácie skléry, problémov so zrakom, zúženia zornice.

  Je veľmi zriedkavé, aby prípravok na oči vyvolal u pacientov také prejavy, ako je fokálna alopécia, exacerbácia chronických pľúcnych chorôb, nespavosť a významné zníženie krvného tlaku. Možno výskyt depresie, nočné mory v noci, znížená sexuálna túžba, problémy s pamäťou. Ak sa vyskytnú podobné komplikácie, odporúča sa použiť analógy lieku. Dávku môžete nahradiť kvapkami Azopt, Dorzoptik, Ganfort, Kombigan a ďalších.

  Recenzia

  Azarga je populárny oftalmický liek, takže nebolo ťažké zhromaždiť o ňom nejaké recenzie. Po ich prečítaní môžete prechádzať funkciami drogy.

  Svetlana:
  „Dostal som pre svojho otca kvapky, trpí glaukómom. Po stiahnutí oftalmológa nepochybovala o účinnosti lieku. Azarga pomohla otcovi, zlepšila sa viditeľnosť, oči prestali bolieť. Tento nástroj budeme ďalej používať. “
  Ivan Nikolaevič:
  „Tretí týždeň používam liek Azarg. Zaznamenali sa významné zlepšenia, ktoré sa stali menejbolesť v očiach s napätím, zmizla a nepohodlie v chrámoch. Páči sa mi liek Azarga kvôli jeho ľahkému použitiu a účinnosti a nie je to drahé. “
  Elena Semenovna:
  „Nedávno som sa stretol s Azargou. Lekár mi predpísal predpis na užívanie tejto drogy a nahradil predtým predpísaný liek Azopt. S Azargou sa objavili hmatateľné zmeny k lepšiemu a začal som lepšie vidieť, podľa výsledkov diagnózy sa očný tlak vrátil k normálu. Použitie tohto nástroja sa mi páčilo. “

  Najdôležitejšie

  Kvapky do Azargových očí sú účinným liekom na glaukóm s otvoreným uhlom a zvýšený vnútroočný tlak. Droga dobre a účinne normalizuje ukazovatele tlaku v dôsledku obsahu dvoch aktívnych zložiek. Tento liek je predpísaný pre neúčinnosť iných liekov. Liek je dobre tolerovaný, ale u niektorých pacientov spôsobuje alergickú reakciu, má kontraindikácie.