Jednoduché spôsoby odinštalovania aktualizácií systému Windows 7

Všetci jeho používatelia vedia o aktualizáciách systému Windows, dokonca aj tí, ktorí v softvéri vôbec nerozumejú. Systém tak často signalizuje potrebu ich inštalácie alebo že už boli nainštalované, že mnohé z nich majú legitímnu otázku: čo bolo nainštalované a prečo je to potrebné, alebo by sa malo odstrániť?
Pred radikálnym rozhodnutím však musíte pochopiť, čo robíte.

Aktualizácie systému Windows: Čo a prečo?

Vývojári to urobili tak, že keď je systém nainštalovaný, je povolená jeho automatická aktualizácia. Inými slovami, doplnky, ktoré sa objavia na oficiálnej webovej stránke spoločnosti Microsoft, sa stiahnu pri prvom pripojení k Internetu a po reštartovaní systému sa začlenia.

Oficiálna verzia uvádza, že je to potrebné pre:

  8. kontinuita softvéru;
 1. ochrana systému pred trójskymi koňmi, vírusmi, červami a inými sieťovými „chorobami“;
 2. zabezpečenie stabilnej prevádzky systému Windows a jej súčastí
 3. jednoduchá a nenápadná inštalácia ovládačov zariadení.

Ak sa nad tým zamyslíte, zdá sa, že všetky tieto funkcie sú veľmi potrebné.

Vývojári spoločnosti Microsoft tvrdili, že zakázaním tejto funkcie používateľ:

 1. znižuje úroveň bezpečnosti práce na internete a vo všetkých miestnych sieťach, pretože žiadny antivírus nedokáže dohnať divokú predstavivosť vývojárov vírusov a aktualizácie systému by ich mali voči nim imunizovať;
 2. obmedzuje prístup k najnovším aj starým programom a zariadeniam, ktoré nemusiabežať úplne alebo nesprávne;
 3. znižuje výkon systému a pripravuje ho o nové moduly, knižnice, záplaty vrátane kritických.

Prečo vyhodiť tú správnu vec?

Vynára sa otázka: prečo vôbec odstrániť taká užitočná vec, podľa iných, vec? Faktom je, že mnohí používatelia si všimnú, že keď sa aktualizácie automaticky inštalujú, systém začne po načítaní zamrznúť, aby sa dlho „premýšľal“ až do polhodinového vypnutia počítača.

Niektorí sa sťažujú na nekompatibilitu so z ničoho nič so softvérom alebo zariadeniami, ktoré nemali „včerajšie problémy“.
Skôr alebo neskôr, pomocou metódy reflexie alebo „vedeckého pokingu“ nájde užívateľ dôvod - aktualizácie! Aby to fungovalo znova, musia byť odstránené.

Odstraňujeme aktualizácie

V skutočnosti všetko nie je komplikované. Na odstránenie aktualizácií systému Windows 7 potrebujete iba niekoľko kliknutí myšou.

 1. Otvorte ponuku Štart a prejdite na Ovládací panel.
 2. Vyberte časť Systém a zabezpečenie a Centrum aktualizácií Windows.
 3. V ľavom okne sa nachádzajú odkazy, z ktorých jeden - Zobraziť aktualizačný protokol - a otvorí zoznam nainštalovaných balíkov. V predvolenom nastavení sa zobrazuje iba posledná, ale môžete kliknúť na odkaz „Nainštalované aktualizácie“ nad zoznamom, potom sa zobrazí všetko.
 4. V tomto zozname sa vyberie buď najnovšia aktualizácia (pokiaľ, samozrejme,problémy, ktoré sa objavili po ňom) alebo ten, ktorý problémy spôsobuje, a potom sa príkaz „Vymazať“ vydá z kontextového menu (mimochodom, má v ňom jediné menu).

Existuje aj iný spôsob, ako odstrániť aktualizácie.

 1. Všetko v rovnakom ovládacom paneli vyberie časť „Programy a funkcie“.
 2. V ňom nájdeme „Zobraziť nainštalované aktualizácie systému Windows“ a, voila, dostaneme sa do toho istého okna, v ktorom sa zobrazuje zoznam všetkých dostupných „inovácií“.
 3. Potom je všetko také, ako je uvedené vyššie.

Odinštalovateľné aktualizácie: čo robiť?

Teraz stojí za zváženie nepríjemnejšia situácia: problematické balíčky sa buď neodstránia vôbec, alebo sa okamžite preinštalujú. Niekedy to vyzerá ako začarovaný kruh, ale problém sa dá vyriešiť. Praktický jediný prípad, keď je aktualizácia skutočne nemožná odstrániť, je, keď je špecifikovaná skupinovými zásadami a užívateľ nemá práva ju meniť.

 1. Prvá vec, ktorú treba urobiť, je zapísať názov balenia na akýkoľvek kus papiera vrátane predpony KV.
 2. Potom spustíme reťazec Start - Run - cmd. Na príkazovom riadku zadajte
 3. wusa.exe /uninstall /update name.
 4. ​​
 5. Ďalej stlačte Enter a počítač požiada o reštart. V žiadnom prípade to však nemôžete urobiť, pretože ide iba o opakovanie toho istého uzavretého reťazca. Nie, potrebujeme tu trik!
 6. Z tohto dôvodu sa otvára Ovládací panel - Systém a bezpečnosť - Centrum aktualizácií, vyberie sa odkaz „Nastavenia“ a vo výslednom okne sa označia všetky možnosti,zákaz inštalácie aktualizácií bez vedomia používateľa.
 7. Až teraz môžeme nechať počítač reštartovať.

Príkazový riadok je v skutočnosti potrebný iba vtedy, keď sa problémový softvér nechce vymazať. Ak je balík jednoducho preinštalovaný, môžete sa obmedziť iba na odseky 3-4 a potom ho odstrániť podľa popisu v predchádzajúcej časti.

Ako sa zbaviť budúcich problémov

Ako sa zachrániť pred inštaláciou nepotrebného softvéru v budúcnosti? Všetko v rovnakom „stredisku Windows Update“ si musíte vybrať „Nastavenia“ a buď úplne zakázať sťahovanie aktualizácií, alebo zvoliť možnosť, v ktorej sa systém pýta, čo má nainštalovať, čo užívateľovi ponecháva možnosť nainštalovať iba to, čo je naozaj potrebné, a nie všetko ,

Ak je potrebné zakázať inštaláciu konkrétnej aktualizácie, stačí v zozname navrhnutom na inštaláciu pravým tlačidlom myši kliknúť na jej názov a zadať príkaz „Skryť aktualizáciu“

Tu, ak je to potrebné alebo potrebné, môžete sa zbaviť zbytočných dodatkov do systému a zabrániť tomu, aby ich v budúcnosti nainštaloval.