Jednoduché spôsoby, ako odstrániť Sindex.biz z Opery a ďalších prehliadačov

Čo je to úvodná stránka prehliadača, pravdepodobne každý vie. Rovnako ako skutočnosť, že jeho rôzne možnosti sú k dispozícii. „V predvolenom nastavení“ je prehliadač načítaný zo stránky poskytovanej vývojárom (zvyčajne ide o pomoc alebo reklamu nových funkcií), ale používateľ ho môže prinútiť načítať z presne definovanej stránky alebo dokonca z prázdneho okna. A všetko je v poriadku, kým sa úvodná stránka náhle nenahradí niečím nezrozumiteľným, ktorý nie je špecifikovaný používateľom a nie je poskytnutý výrobcom.

Čo je Sindex a prečo je to zlé?

Situácia je jednoduchá a priamočiara: jedného dňa používateľ spustí svoj prehliadač IE, Opera alebo niečo iné a namiesto obvyklého obrázka vidí stránku, ktorú nepotrebuje v nočnej moru, ale v paneli s adresou je niekoľko stránok Sindex , Úprimne zmení adresu na svoju obľúbenú stránku vo vlastnostiach ... A nabudúce sa všetko opakuje. A ďalší ... A vo všetkých prehľadávačoch nainštalovaných v počítači.

Vo všeobecnosti je to vírus, ktorý mení „registráciu“ úvodnej stránky. Má niekoľko úprav, ktoré sa líšia názvami domén prvej úrovne - .biz, .net, .com -, ale všetky sú vymazané rovnakým spôsobom.

Syndex samozrejme nie je taký hrozný ako vírusy, ktoré jedia súbory alebo dokonca „zabíjajú“ železo, ale je tiež nepríjemné, preto je možné „špinavé triky“ odstrániť bez záchvatu svedomia.

Ako odstrániť? Prvá metóda je jednoduchá, ale nespoľahlivá

Čo je prvá vec, ktorú priemerný vlastník počítača robí, keď má podozrenie na vírus? To je pravda! Spustí antivírusový program! Faktom však je, že vo väčšineNepomáha to prípadom: program buď nenájde nič podozrivé alebo ho nemôže odstrániť.

Veci sú o niečo lepšie, keď sa používajú špeciálne antivírusové programy, ako napríklad Dr.Web CureIt! Alebo AVZ, ale tiež pomáhajú časom. Preto, Sindex odstrániť bude musieť vynaložiť úsilie.

Druhá metóda je správna

Na začiatok je to o príjemnej. Keďže je Syndex zaregistrovaný vo všetkých prehľadávačoch naraz, odstráni sa z nich (najmä z IE, Opera a Google Chrome) rovnakým spôsobom, iba Mozilla Firefox má malé rozdiely.

Teraz o akciách. Aby ste sa raz a navždy zbavili sindexu, musíte konať rôznymi smermi.

  1. Najprv prejdite do priečinka Program Files (od Windows 7, keď inštalujete 32-bitový systém s príponou (x86)), nájdite priečinok prehliadača: .. \ Opera \, .. \ Google \ Chrome \ Application \ alebo .. \ Internet Explorer \, - a odtiaľ odstráňte všetky názvy súborov z masky * .url.
  2. Ďalší krok: vyhľadajte skratky prehliadača, otvorte každú vlastnosť a odkazy v poli „Objekt“ (ktoré v dôsledku vírusu odkazujú na súbory odstránené v odseku 1) nahraďte správnymi. Druhá možnosť: odstráňte všetky nesprávne skratky, potom nájdite spustiteľný súbor v priečinku prehľadávača a v kontextovej ponuke zadajte príkaz „Desktop (create shortcut)“.
  3. Teraz musíte otvoriť v ovládacom paneli „Programy a súčasti“ („Pridanie alebo odstránenie programov“ v predchádzajúcich verziách) a skontrolujte zoznam nainštalovaného softvéru, či neobsahuje prítomnosť neznámych prehliadačov, ktoré nikto nenainštaloval. Často našli objekty, ako sú zaxar, winres a ďalšie "herné prehliadače". Aj onimusí byť odstránený.

Po týchto akciách sa zvyčajne dobrodružstvo ukončí a prehliadač sa otvorí pri spustení požadovaná úvodná stránka. Vírus by však nebol vírusom, ak by nebolo veľa verzií, ktoré sa líšia, vrátane postupu odstránenia.

Druhou možnosťou odinštalovania syndexu je automatické obnovenie. Ak ho chcete zavolať, kliknite na tlačidlo Štart, vyberte príkaz Spustiť a do riadku zadajte príkaz msconfig av okne, ktoré sa otvorí, kartu Spustenie. Tu nájdeme všetky riadky, ktoré obsahujú slovo sindex, zrušte ich začiarknutie. Potom otvorte priečinok Application Data (zvyčajne sa nachádza v priečinku užívateľského účtu) a odtiaľ odstráňte všetky súbory s rovnakým menom. Táto metóda umožňuje najmä vymazať stránku sindex.biz, ktorá sa často nedá prvej metóde.

Napokon, pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do samotných hĺbok systému, existuje tretí spôsob, ako by ste mohli hádať, týkajúci sa úpravy registra. Prostredníctvom Start /Run /regedit sa otvorí register. Obsahuje všetky kľúče obsahujúce sindex (vo všetkých vetvách a parametroch) a sú vymazané. Vyhľadávanie sa vykoná stlačením F3, keď je nájdený požadovaný riadok, je zvýraznený. Pravým tlačidlom myši kliknite na ponuku vybratého parametra a vyberte príkaz „Odstrániť“ alebo dvojitým kliknutím otvorte úpravu textového riadku a vymažte ho.

Mozilla je najoriginálnejší prehliadač.

A je to tak. Ak chcete v prehliadači Mozilla odstrániť sindex a vrátiť úvodnú stránku na svoje miesto, musíte vziať niekoľko ďalšíchďalšie akcie.

Do panela s adresou zadajte „about: config“ (bez úvodzoviek), stlačte kláves Enter a potom potvrďte, že používateľ chápe, čo robí. Ďalej sa otvorí okno so zoznamom všetkých možných nastavení prehľadávača. Adresa otravnej webovej stránky sa zadá do filtračného poľa a potom zostanú v zozname iba tie parametre, ktoré ju obsahujú. Adresa musí byť z nich odstránená. Je to nudné, ale výsledok stojí za to!

Potom môže konať prvý, druhý alebo tretí spôsob.

Takže odstránenie Sindexu nie je najjednoduchšie. Na vykonanie všetkých uvedených akcií pre všetky prehľadávače v systéme je potrebné byť trpezlivý. V opačnom prípade existuje veľké riziko, že sa situácia opakuje viackrát.