Ingaron nosné kvapky

Obsah

  Drops Ingaron - účinný prostriedok proti nachladnutiu, ktorý má antivírusový účinok a posilňuje imunitný systém. Tento liek je založený na interferónoch - prírodných imunomodulátoroch a stimulátoroch imunitného systému.

  V poslednej dobe sa látky, ktoré obsahujú interferóny alfa, používajú na liečbu prejavov akútnych infekcií dýchacích ciest. Nevýhodou týchto liekov je, že táto látka sa veľmi ľahko ničí pôsobením vírusov. To vedie k nízkej účinnosti týchto liekov. Ingaron obsahuje gama interferóny, ktoré majú stimulačný účinok na ľudský imunitný systém, bez toho, aby boli zničené interakciou s vírusovými časticami.

  Tento liek spôsobuje imunitu buniek voči patogénom bez ohľadu na štádium procesu infekcie. Preto sa môže použiť ako v počiatočnom štádiu ochorenia, tak aj počas jeho výšky a zotavenia. Vzhľadom na zvláštnosti mechanizmu účinku sa tento liek neodporúča deťom, čo súvisí s nedostatočným rozvojom imunitného systému a rizikom komplikácií.

  Znaky lieku

  Liek Ingaron sa stal známym v roku 2009 - v čase, keď sa na celom svete pozorovala pandémia prasacej chrípky. Tento nástroj pomohol mnohým pacientom urýchliť proces hojenia a vyhnúť sa komplikáciám vrátane pneumónie.

  Interferóny sa vyrábajú v ľudskom tele. Toto sú látkyktoré sú klasifikované ako ochranné faktory proti vírusom, ktorých počet sa zvyšuje ako jeden z prvých. Po zvýšenej produkcii interferónov sa zvyšuje aktivita imunitného systému a vytvárajú sa špecifické protilátky. To všetko prispieva k deštrukcii vírusových častíc.


  Kvapky - jedna z foriem uvoľňovania lieku Ingaron

  Každý typ biologicky aktívnej látky má svoj vlastný mechanizmus účinku na vírusy. Teda látky, ktoré patria do skupiny gama-interferónov, majú blokujúci účinok na DNA samotných vírusových častíc a postihnutých buniek. Výsledkom je inhibícia reprodukcie patogénov v ľudskom tele, zvyšuje sa jeho odolnosť proti prenikaniu vírusov.

  Zvyčajne je takáto činnosť dostatočná na účinné liečenie infekčných chorôb.

  Na zvýšenie účinnosti sa Ingaron môže kombinovať s inými liekmi - imunomodulátormi a antibiotikami. Malo by sa však pamätať na to, že veľa liekov by sa nemalo užívať bez lekárskeho predpisu. Platí to najmä pre antibakteriálne látky - predpisujú sa iba v prípade komplikácií akútnych respiračných vírusových infekcií spojených s pripojením bakteriálnej infekcie.

  Použitie lieku

  Liek Ingaron je k dispozícii vo forme bieleho prášku, ktorý sa musí pred použitím zriediť vodou na injekciu alebo vo fyziologickom roztoku. Výrobca je ruská spoločnosť Pharmaclon. Jedna fľaša môže obsahovať 100 alebo 500 tisíc jednotiek lieku. Jedno balenie môže mať jeden alebo päťinjekčných liekoviek, ako aj pipety a vody na injekciu.

  Súčasne s každým balením lieku je priložený návod na použitie, ktorý by sa mal pred použitím prečítať. Je obzvlášť dôležité venovať pozornosť indikácie a kontraindikácie. Ak máte pochybnosti o tom, či sa oplatí používať tento liek, je lepšie sa najskôr poradiť s lekárom.

  Je tiež dôležité oboznámiť sa s odporúčanými skladovacími podmienkami tohto lieku. Miesto, kde sa liek uchováva, by nemalo byť prístupné pre malé deti a teplota by mala byť medzi 2 až 8 stupňami. Čas použiteľnosti lieku po otvorení fľaše nepresahuje 10 dní.

  Ak nemôžete nájsť Ingarona v lekárni, používanie analógov je povolené. Medzi tieto lieky patria Viferon, Amiksin, Cycloferon. Napriek dostupnosti týchto liekov ich nemožno nazvať úplnými náhradami interferónu gama. Uvedené lieky patria do skupiny interferónových induktorov, tj liekov, ktoré tieto látky priamo neobsahujú, ale stimulujú ich prirodzenú produkciu v ľudskom tele.

  Nosové kvapky Ingaron sa môžu používať s inými liekmi, ktoré sú určené na liečbu akútnych respiračných infekcií a chrípky. Existuje však riziko nežiaducich účinkov, pretože telo každej osoby má svoje individuálne charakteristiky a v niektorých prípadoch možno zaznamenať neznášanlivosť.lieky.

  Najmä často sa vyskytujú nežiaduce reakcie pri súčasnom použití tohto lieku s liekmi, ako sú:

  • antitymocytický globulín;
  • teofylín;
  • chlorid strontnatý.

  Takéto javy sa často vyskytujú aj pri používaní liekov na liečbu rakoviny. Preto, ak pacient používa niektorý z týchto liekov, je potrebné informovať lekára, aby upravil liečebný režim tak, aby sa zabránilo vzniku nežiaducich reakcií.


  Liečba nachladnutia si vyžaduje prísne dodržiavanie dávkovania lieku

  Preskúmania lekárov a pacientov, ktorí predpisovali alebo používali Ingaron na liečbu akútnych respiračných vírusových infekcií a chrípky, potvrdzujú účinnosť tohto lieku. Účinnosť sa preukázala nielen pri liečbe vyššie uvedených chorôb, ale aj pri prevencii v období jesene a jari, keď je výskyt najvyšší.

  Indikácie a kontraindikácie

  Na základe vyššie uvedeného je možné rozlíšiť nasledujúce indikácie pre použitie lieku Ingaron:

  • prevencia a liečba akútnych respiračných vírusových infekcií;
  • prevencia sezónnej chrípky alebo liečba tejto patológie, keď sa používa v spojení s inými drogami;
  • prevencia a liečba prasacej chrípky - tento liek je jedným z mála, ktorý sa ukázal byť účinný proti kmeňom chrípky H1N1 a H5N1.

  Lekári odporúčajú nosové kvapky Ingaron používať na prevenciu chrípky alebo iných chorôb.respiračné infekcie pri návšteve škôl, materských škôl, verejnej dopravy a iných miest. Je obzvlášť užitočné používať ho v obdobiach, keď je zaznamenaný najvyšší výskyt týchto patológií - pomocou kvapiek môžete minimalizovať riziko nákazy dýchacích ciest.

  Na použitie tohto lieku existuje aj niekoľko kontraindikácií. Podľa návodu na použitie sa Ingaron neodporúča používať v nasledujúcich prípadoch:

  • v prítomnosti individuálnej neznášanlivosti na jednotlivé zložky, najmä na interferón gama a manitol;
  • pacienti s autoimunitnou patológiou (systémový lupus erythematodes, reumatoidná artritída, vaskulitída atď.);
  • počas gravidity a laktácie;
  • deti mladšie ako sedem rokov.

  U žien v reprodukčnom veku by sa tento liek mal predpisovať opatrne. Títo pacienti by počas liečby nemali plánovať tehotenstvo, odporúča sa používať antikoncepciu. Ak však žena počas tehotenstva otehotnie, musíte prestať užívať liek a informovať svojho lekára.

  Charakteristiky použitia

  Pred použitím lieku musí byť prášok rozpustený vo vode na injekciu, fľaša, s ktorou je v obale lieku. Výsledná zmes sa dôkladne pretrepáva, až kým sa prášok úplne nerozpustí. Potom sa výsledný roztok pomocou pipety nakvapká do nosných kanálikov. Tento nástroj môžete použiť aj vo forme nosasprej.


  Pred použitím lieku sa poraďte s lekárom

  Liečebný režim závisí od choroby. Napríklad na liečenie chrípky je potrebné liečivo používať týždeň, 2 kvapky 5 až 6 krát denne. Pred vpichnutím lieku by sa nosové kanáliky mali umyť teplou vodou. Po vpichnutí lieku by sa krídla nosa mali mierne masírovať 1 - 2 minúty, aby sa účinná látka rovnomerne šírila po povrchu epitelu nosných kanálikov.

  Ak sa Ingaron používa na prevenciu chrípky a akútnych respiračných vírusových infekcií, napríklad pri podchladení alebo pri komunikácii s chorou osobou, celková dĺžka užívania lieku nepresahuje 10 dní. V takom prípade sa odporúča vštepiť 2-3 kvapky 4-5 krát denne. Droga by mala byť použitá pred jedlom.

  Dôrazne sa odporúča neprekračovať dávky uvedené v pokynoch, pretože v tomto prípade existuje riziko nežiaducich účinkov. Pri intranazálnom podaní lieku sa zriedkavo vyskytujú nežiaduce účinky, ale ak existujú určité podmienky, môžu sa objaviť. Najčastejšie sa to prejavuje sčervenaním, lokálnym opuchom, zhoršeným nazálnym dýchaním, upchatím nosa, alergickými javmi.

  Ak sú takéto prejavy pozorované u pacienta pri používaní Ingaronu, liečba by sa mala prerušiť.

  Parenterálne použitie

  Liek Ingaron sa môže používať vo forme roztoku na podávanie nielen nosných pasáží, ale aj intramuskulárne alebo subkutánne.Príprava produktu sa nelíši od prípravy roztoku na intranazálne použitie.

  Ako rozpúšťadlo sa používa voda na injekciu alebo fyziologický roztok. Osobitná pozornosť by sa mala venovať prítomnosti sedimentu - výsledný roztok by mal byť úplne priehľadný, bez nečistôt. Tento roztok sa môže skladovať najviac tri minúty, po čom sa považuje za nevhodný na parenterálne podávanie.

  Požadovanú dávku určuje ošetrujúci lekár. Množstvo liečiva, ktoré sa má podávať, závisí od choroby. Napríklad 500 000 IU Ingaronu by sa malo podať na hepatitídu, infekciu HIV, pľúcnu tuberkulózu. U týchto pacientov je preukázané denné užívanie lieku až do troch mesiacov. Po uplynutí tejto doby sa odporúča prestávka v trvaní približne dvoch mesiacov, po ktorej sa terapeutický priebeh opakuje.

  Na profylaktické účely sa liek používa v rovnakej dávke, aby sa zabránilo infekčným komplikáciám granulomatózy, ale frekvencia podávania môže byť raz za dva dni. Všeobecný priebeh zahŕňa až 15 injekcií lieku. V prípade potreby je možné liečbu predĺžiť. Rovnaký liečebný režim sa používa pri rakovine.

  Liečba infekcie herpes vírusom typu 2 alebo 3 sa vykonáva s priemernou dennou dávkou 500 tisíc IU. Liečivo sa podáva subkutánne raz každé dva dni. Celková doba liečby je päť dní.


  Ingaron sa používa nielen vo forme kvapiek

  lieči sa prostatitída.liek v dávke 100 000 IU denne subkutánne. Trvanie liečby je 10 dní pri dennom podávaní alebo 20 dní pri podávaní každý druhý deň. Všeobecný priebeh by nemal obsahovať viac ako 10 dávok lieku.

  Subkutánne v rovnakej dávke sa Ingaron predpisuje pre anogenitálne bradavice. Použitie tohto nástroja sa prejaví až po postupe kryodestrukcie vzdelávania. Každý deň sa podáva päť injekcií päť dní alebo každý druhý deň, potom je liečebná kúra 10 dní.

  Hodnotenie pacientov

  Maria:
  Pokúsil som sa odkvapkávať tento produkt po podchladení, keď sa objavili prvé príznaky nachladnutia a po dvoch hodinách bolesť hrdla zmizla a teplota sa vrátila na normálnu hodnotu. Samozrejme, došlo k miernej nevoľnosti, únave, ale zostávajúce prejavy infekcie úplne zmizli. Teraz budú vždy používať Ingaron na prevenciu chrípky.

  Valentina:
  Môj lekár predpísal injekcie Ingaronu na HPV spolu s inými liekmi. Účinok použitia je veľmi dobrý, teraz ho musíte pre prevenciu píchať.

  Irina:
  Nedávno som si kúpil balenie tohto lieku na prevenciu chrípky. Samozrejme, že je príliš skoro hovoriť o výsledkoch, ale napriek tomu, že väčšina zamestnancov pri práci kašľa a kýcha, stále nemám príznaky SARS. Pravdepodobne dôvodom takejto dobrej imunity bol tento liek.