Hnisavé oči u dospelých

Obsah

  K úpadku očí dochádza v dôsledku vývoja rôznych infekcií v dutine medzi zadným a predným povrchom viečka (spojivkový vak). V tomto prípade sa baktérie množia veľmi rýchlo, takže čo najskôr musíte kontaktovať očného lekára. Určí dôvod, prečo oči očerňujú dospelých a predpíše liečbu. Boj proti takémuto zápalu je dosť nebezpečný. Hnisavé oči sú často príznakmi vážnych chorôb a nesprávna liečba môže viesť ku komplikáciám.

  7. Ošetrenie hnisania očí pomocou mastí a kvapiek

  Ošetrenie hnisania sa vykonáva pomocou výplachu a instilácie očí. Niekedy sa používajú obklady a masti. Je však potrebné pamätať na základnú zásadu liečby: počas liečby nemožno dovoliť, aby infekcia prešla na zdravý orgán zraku, takže všetky postupy sa musia vykonávať osobitne. Na obklady by ste mali použiť dve vatové tampóny (tampóny) - pre každé oko zvlášť.

  S cieľom pochopiť, ako liečiť hnisanie zrakových orgánov, je potrebné poradiť sa s oftalmológom. Váš lekár vám môže predpísať antimikrobiálne očné kvapky alebo masti. Účinným liekom je Ofloxacín. Je dostupný vo forme kvapiek a mastí. Účinná látka preniká do buniek baktérií, blokuje činnosť enzýmov, v dôsledku čoho sa mikroorganizmy prestanú množiť a potom odumrú. Tento liek na jačmeň sa používa najmenej trikrát denne.Ofloxacín sa má používať päť alebo viac dní, aj keď príznaky infekcie zmizli skôr. V prípade bakteriálnej konjunktivitídy sa liek používa až štyrikrát denne.

  Lekár môže predpísať aj tieto lieky:

  • antibakteriálne masti, kvapky (Albucid, Levomycetin);
  • antiseptické roztoky (furacilín, manganistan draselný);
  • antialergické lieky.

  Prípravky na boj proti alergickým zápalom

  Niekedy dochádza k hnisaniu očí v dôsledku alergických reakcií. V týchto prípadoch sa používajú masti. Môžu byť nehormonálne aj hormonálne. Druhé zahŕňajú:

  • Hydrokortizón. Tento nástroj sa používa nielen pri alergických reakciách, ale aj pri zápaloch kože.
  • Advantan. Používa sa po stáročia s alergiami.
  • Celestoderm. Je to účinný nástroj, ktorý poskytuje nielen protizápalové, ale aj antialergické účinky. Vďaka týmto vlastnostiam liek pomáha liečiť svrbenie a hnisanie viečok.

  Medzi nehormonálne masti na alergické reakcie patrí bepanten a levomekol.

  Tetracyklínová masť je jedným z najdostupnejších produktov

  Na odstránenie očistenia očí sa môže použiť protizápalová masť bakteriostatického tetracyklínu. Jeho nízka cena je významnou výhodou. Je predpísaný na trachóm,konjunktivitída, keratitída (toto ochorenie sa prejavuje hnisnutím, ulceráciou, začervenaním a bolesťou očí) alebo blefaritídou (zápal, ktorý sa dá pomerne ťažko liečiť). Masť môže spôsobiť alergie alebo fotofóbiu, preto by jej použitie malo byť pod dohľadom lekára.

  Mnoho mikroorganizmov ľahko preniká do citlivých tkanív očí a viečok.

  Takéto infekcie sa vyskytujú v dôsledku zápalových chorôb: konjunktivitída, blefaritída, rohovkový vred alebo keratitída. Na tieto patológie je potrebné použiť látky, ktoré kombinujú veľa aktívnych zložiek. Jedným z nich je kolbiocín.

  Festering očí s jačmeňom, dakryocystitídou, chlamýdiovými infekciami alebo poraneniami očí sa často lieči falošnou masťou. Liečba týmto liekom by nemala trvať dlhšie ako dva týždne. Pri jeho používaní by ste v žiadnom prípade nemali používať šošovky. Odporúča sa nosiť slnečné okuliare, aby ste zabránili vystaveniu rohovky. Môže spôsobiť nežiaduce reakcie, ako je svrbenie, pálenie a nepohodlie očí. Po ukončení liečby liekom Phloxal sa môže zraková ostrosť zhoršiť.

  Proti vírusom sa často používa liek Acyclovir alebo jeho analóg Zirgan. Zloženie tohto nástroja podporuje rýchle zavedenie a deštrukciu vírusových buniek oka.

  Ľudové lieky

  Jedným z bežne používaných liekov v ľudovom liečiteľstve je varenie čaju. Nápoj sa podáva infúziou, potom sa mu umyjú oči. Na to môžete použiť aj gázové tampóny.Namočia sa do silných čajových listov a položia sa na viečka. Držte takúto komprimáciu asi päť minút. Rovnakým spôsobom môžete použiť infúziu harmančeka, horského popola alebo nechtíka. Sú pripravené výpočtom jednej pohára vriacej vody na tri polievkové lyžice liečivej rastliny. Trval na tom asi hodinu.

  V prípade hniloby očí u dospelých sa na umývanie môže použiť slabý roztok manganistanu draselného. Dobrým riešením je odvar ruží. Sto gramov kvetov tejto rastliny sa musí variť päť hodín. Potom ochladte a požiadajte o pleťové vody. Aloe šťava sa môže používať ako očné kvapky. Pred varením je potrebné listy rastlín a rúk dôkladne umyť prevarenou vodou. Aloe šťava sa musí miešať s medom v pomere jedna ku jednej. Taký liek pomôže pri blefaritíde. Pri zápale spojiviek sa med nevyžaduje.

  Opláchnutie sa môže vykonať pomocou striekačky (bez ihly) alebo hrušky

  Tento postup úplne odstráni hnis z očí a očistí spojivku. Pleťové vody a obklady sa najlepšie pripravujú gázovými tampónmi. Počas liečby nemôžete používať kozmetiku (riasenka, ceruzka, očné tiene), ani dlho namáhať oči (čítať, pracovať pri počítači, sledovať televíziu).

  S cieľom vyhnúť sa rôznym chorobám očí by sa mali prijať niektoré preventívne opatrenia:

  • Každý rok navštevujte očného lekára.
  • Dodržiavajte hygienu. Umývanie a odstraňovanie líčidiel iba pod tečúcou vodou. Použite samostatný uterák, vankúš, aby nedošloprenášať chorobu na blízkych.
  • ​​
  • Nepoužívajte kozmetiku iných ľudí.
  • Zabráňte kontaktu so zvieratami, ktoré spôsobujú alergickú reakciu.
  • Netierajte si oči špinavými rukami.

  Ak nezačnete včas liečiť zápaly hnisavého ochorenia a neprijmete preventívne opatrenia, môžete získať nielen veľa chorôb, ale aj stratiť zrak. Zanedbaná forma mnohých chorôb sa dá liečiť pomerne ťažko, takže návšteva očného lekára by sa mala vykonať pri prvom výskyte hnisu v očiach.