Gél na kĺby "Bischofite"

Obsah

  Bischofite Joint Gel sa nedávno stal jedným z najpopulárnejších a dobre propagovaných liekov na internete. Tento produkt obsahuje iba prírodné prísady, takže ho možno používať prakticky bez obmedzenia v každom veku - uvedené v pokynoch výrobcu. Ale je to naozaj tak? Ako je bischofit skutočne užitočný pre kĺby a ako tento liek účinkuje? Čo potrebujete vedieť o jeho použití? Odpovede od kompetentných odborníkov a recenzie zákazníkov pomôžu.

  Na porovnanie:bischofitový minerál bol objavený približne pred 150 rokmi ropnými vrtákmi. Chemickým zložením je to horčíková soľ prírodného pôvodu. Pracovníci zistili, že keď sa roztok dostane na pokožku rúk, podráždenie sa znižuje, rany a odreniny sa hojia rýchlejšie a bolesť artritídy ustupuje. Oficiálne štúdie vlastností minerálov boli ukončené až koncom minulého storočia, po ktorom sa začal používať v medicíne najmä na liečenie chorôb kĺbov

  .

  Zloženie a vlastnosti

  Bischofit je teda prírodný minerál, ktorý je koncentrátom morskej soli. Získava sa vylúhovaním zo spodnej vody. Vedci sa domnievajú, že ložiská tejto látky sa vytvorili pred viac ako 200 miliónmi rokov. Najbližšie ložiská bischofitu sa nachádzajú na Ukrajine v regióne Poltava.


  Takto vyzerá surový minerálny bischofit

  Jeho hlavné zložky, vďaka ktorýmposkytuje jedinečný terapeutický účinok:

  • chlorid horečnatý (asi 450 gramov v každom litri artézskej vody);
  • jódové a brómové soli;
  • chlorid draselný, vápnik a sodík.

  Minerál obsahuje niekoľko stopových prvkov potrebných na normálny priebeh dôležitých metabolických procesov v ľudských tkanivách a orgánoch:

  • meď;
  • lítium;
  • železo;
  • bór;
  • titán;
  • kremík, molybdén.

  Ak je látka rozpustená vo vode, získa sa mierne kyslá bróm-boritá kvapalina so soľami horčíka. Roztok je priehľadný, olejovitý, so slabo žltým odtieňom, bez zápachu, ale s horiacou chuťou. Toto nie je jed, roztok bischofitu je úplne netoxický.


  Bischofitové kúpele sú vhodné na ošetrenie v kúpeľoch, je vhodnejšie používať doma gél
  .

  V roku 1985 sa bischofit použil v balneológii v ZSSR na terapeutické kúpele na artritídu, artrózu, osteochondrózu a iné. choroby kĺbov sprevádzané zápalovým procesom. V súčasnosti sa bischofit bežne používa v oficiálnej a alternatívnej medicíne na odstránenie bolesti, opuchu, stuhnutosti a nepohodlia pri patologických stavoch kĺbov. Minerálna látka sa používa na prípravu práškov, tinktúr, mastí na vonkajšie použitie, ale jednou z najvýhodnejších a najúčinnejších farmaceutických foriem je krém alebo gél s bischofitom.

  Vďaka svojej ľahkej štruktúre sa liek ľahko distribuuje na povrchu pokožky, rýchlo sa vstrebáva a v niekoľkých prípadoch dosahuje.minúty hlbokých štruktúr kĺbov. Aktívne zložky liečiva prenikajú do buniek a interferujú s metabolizmom proteínov a lipidov, normalizujú oxidačný proces a tým niekoľkokrát urýchľujú regeneráciu svalov, kostí a spojivového tkaniva.

  Vlastnosti vonkajších gélov a krémov Bischofite:

  • Protizápalové.
  • Antiseptický.
  • Dekongestant.
  • Lieky proti bolesti.
  • Otepľovanie.
  • Regeneračné.
  • hojenie rán.
  • Proti starnutiu.
  • Imunomodulačné.
  • Čistenie.

  Oslobodenie a príjemné teplo sa prejavujú už pri aplikácii lieku
  .

  Ukázalo sa, že prírodná masť alebo bischofitový gél pri pravidelnom a správnom používaní odstraňuje škodlivý cholesterol z ciev a normalizuje hormonálne hladiny, čo je tiež veľmi cenné. , Kĺbové ochorenia sa často vyvíjajú ako komplikácia aterosklerózy, hypertyreózy, diabetes mellitus a ďalších patológií chronického priebehu. U žien sa artritída, osteoporóza a osteochondróza často vyvíjajú počas menopauzy s hormonálnymi zmenami v tele. Pomáhajú tu lieky s bischofitom.

  Poznámka:Kĺby začínajú strácať svoje funkcie, kolaps a bolesť, keď z rôznych dôvodov nedostávajú dostatok výživy, najmä horčíka. Ale záťaž zostáva rovnaká. Preto je bischofitový gél tak užitočný: lieči nielen príznaky choroby, ale aj jej príčiny, pretože dopĺňa potrebné zdrojestopové prvky a zlepšuje ich vstrebávanie.

  Indikácie pre použitie

  Prírodný minerálny bischofit sa v skutočnosti používa takmer vo všetkých oblastiach medicíny. Je užitočný pri patológiách srdca a krvných ciev, pri poruchách zažívacieho traktu, orgánoch močového a dýchacieho ústrojenstva, pri ochoreniach kože, pri všeobecnom znížení imunity a výkonnosti. Najčastejšie sa však používala na liečenie chorôb pohybového aparátu človeka.

  Indikácie pre použitie Bishofit gélu:

  • artróza a artritída akéhokoľvek pôvodu, vrátane reumatoidnej artritídy, koxartrózy;
  • osteochondróza, spondylitída;
  • medziobratlová kýla;
  • osteoporóza;
  • diabetická noha;
  • radikulitída, lumbago, neuritída;
  • svalová kontraktúra, a to aj u detí s detskou mozgovou obrnou;
  • 65) poranenia kĺbov;
  • dôsledky neúspešnej operácie.

  Bischofit je účinný v počiatočných štádiách artikulárnych patológií ako nezávislý liek proti bolesti a opuchom, v neskorších ako doplnkový nástroj pri komplexnej liečbe alebo po operácii

  Bischofit má otepľovací účinok, stimuluje krvný obeh, zmierňuje opuchy a bolesť kĺbov, eliminuje bolesť, čiastočne ovplyvňuje príčinu patológie, ak je spojená s metabolickými poruchami a nedostatočnou výživou kĺbových tkanív.

  Ako používať liek

  Liečivo vo forme gélu na vonkajšie použitieAplikácia optimálne vhodná pre domáce použitie. Je vhodné dávkovať a skladovať, vziať so sebou na cestu. Spôsob aplikácie je veľmi jednoduchý:

  1. Zabezpečte prístup k postihnutému kĺbu a zabezpečte, aby bola pokožka čistá.
  2. Zatlačte trochu dlane do dlane - suma závisí od toho, ktorý kĺb je ovplyvnený, od ktorej oblasti je potrebné zaobchádzať. Ortopedickí chirurgovia odporúčajú zahriať gél pred aplikáciou, potom jeho liečivé vlastnosti odhalia rýchlejšie a komplexnejšie.
  3. Distribuujte výrobok v rovnomernej a tenkej vrstve na pokožke.
  4. Masírujte pohyby, až kým sa úplne nevstrebajú. Ak to čas dovolí, môžete kombinovať procedúru s masážou. Trvanie masážneho sedenia by nemalo prekročiť 4-5 minút.
  5. Kĺb sa omotáva v teple a poskytuje úplný odpočinok po dobu najmenej pol hodiny. Aj keď skúsení pacienti tvrdia, že balenie je voliteľné - tento liek funguje takto.

  Tento postup sa opakuje niekoľkokrát denne počas 7-14 dní. Masáž stačí robiť raz denne. Ak príznaky pominuli skôr, odporúča sa v liečbe pokračovať ďalšie 2 až 3 dni, aby sa výsledok skonsolidoval.


  Terapeutická masáž v kombinácii s gélom Bischofite poskytuje výrazné výsledky po prvom sedení: bolesť, opuch, zlepšenie pohyblivosti kĺbov

  V prípade podliatin, podvrtnutia svalov a kĺbov, akútnej neuralgie alebo zhoršenia artritídy. na kolenný kĺb, členok, ruky, na ktorý sa nanáša Bishofit gelhoreuvedená tabuľka každé dve hodiny, až kým sa nebudete cítiť lepšie. Ale na druhý deň sa odporúča postupne znižovať frekvenciu procedúr.

  Ak do dvoch týždňov nedôjde k pozitívnemu výsledku, mali by ste sa poradiť s lekárom a zmeniť taktiku liečby. Druhý cyklus liečby Bischofitom sa môže ukončiť o mesiac. Po prvej aplikácii gélu sa pacient spravidla cíti úľava, úľava od bolesti, príjemné teplo, zlepšená pohyblivosť kĺbov. Stabilný výsledok sa pozoruje 3 až 5 dní po začiatku liečby.

  V lekárskych zariadeniach sa bishofitový gél používa v kombinácii s fototerapiou, magnetoterapiou a elektroterapiou. Najskôr sa na vyčistenú suchú pokožku nanesie tenká vrstva a potom sa spoj zahreje, vystaví prúdu alebo elektromagnetickému žiareniu. Takéto postupy sa vykonávajú každý druhý deň prísne pod dohľadom zdravotníckeho personálu.

  Užitočné rady:s pokročilými formami artritídy alebo artrózy je možné vykonať intenzívny priebeh liečby pomocou gélu a soli. Soľ sa rozpustí vo vode a z výsledného roztoku sa pripravia liečebné kúpele a obklady. Účinok príde mnohokrát rýchlejšie. Zároveň sa však zvyšuje riziko predávkovania - nežiaduce je aj prebytok horčíka a jódu. Preto sa odporúča používať aj taký jemný, prírodný prostriedok bez syntetických prísad pod dohľadom lekára.

  Predávkovanie, kontraindikácie a vedľajšie účinky

  Bischofit je látka organického pôvodu. Ale v zložení je to koncentrovaná soľ,ktoré môžu tiež dráždiť pokožku a pri nesprávnom použití môžu spôsobiť nežiaduce vedľajšie účinky. Sú známe prípady individuálnej intolerancie lieku. Alergická reakcia sa prejavuje klasickými príznakmi:

  • začervenanie kože;
  • mierny opuch, opuch;
  • vyrážka.

  V závažných prípadoch sa opuchy zosilnia, objaví sa dýchavičnosť a môže sa vyskytnúť anafylaktický šok. Pri rýchlo sa zhoršujúcom stave pacienta je nevyhnutné zavolať sanitku alebo prepraviť zranenú osobu do nemocnice samostatne.


  Tachykardia, angína pectoris, arytmia a iné poruchy kardiovaskulárneho systému sa môžu stať prekážkou pri liečení kĺbov bischofitom

  . A tiež bishofitový gél má určité kontraindikácie. Aj keď sa tento organický produkt používa lokálne, jeho aktívne zložky vstupujú do systémového obehu a interferujú s metabolickými procesmi. Z tohto dôvodu sa bischofitové prípravky neodporúčajú na použitie v takýchto patológiách a stavoch:

  • Angina pectoris v progresívnej fáze.
  • Tachykardia.
  • Poruchy obehu nad 2 stupne.

  Gél sa používa opatrne, ak sa na pokožke vyskytujú zapálené vyrážky, rany, odreniny alebo poranenia. Na jednej strane látka urýchľuje regeneráciu tkanív a hojenie rán. Ale súčasne môžu horčíka dokonca dráždiť otvorené rany, zvyšovať zápal a bolesť.

  Pamätajte!Hlavným účinkom liekov s bischofitom jeregenerácia, urýchlenie metabolických procesov. Pri liečbe kĺbov je to cenná vlastnosť. Ak je však u pacienta diagnostikovaná malígna alebo benígna novotvar, môže bischofit vyvolať aktívny rast defektných buniek a dramaticky zhoršiť jeho stav.

  Ďalšie odporúčania

  V súčasnosti neexistujú žiadne jasné údaje o vplyve gélu Bishofit na tehotenstvo a vývoj plodu. V tejto oblasti sa nevykonali žiadne oficiálne štúdie. Z dôvodu nedostatku úradne potvrdených informácií sa liek nepoužíva na liečbu žien počas nosenia dieťaťa. Droga sa predpisuje opatrne aj dojčiacim ženám a deťom mladším ako 9 rokov.


  Napriek prírodnému zloženiu sa bischofitový gél neodporúča používať počas tehotenstva - jeho účinok nebol úplne preskúmaný

  Bischofitový gél je cenovo dostupný a účinný prípravok založený na organickom mineráli. Lekárne ponúkajú prípravky obsahujúce bischofitový minerál v čistej forme, bez prísad. Existujú však tiež masti a gély s prídavkom éterických olejov, výťažky z liečivých rastlín. Zvyšujú účinok a dobre sa kombinujú s koncentrátom horečnatej soli:

  • oleje z céder, borovice, jedle, eukalyptu;
  • výťažky z kostry, harmančeka, struny, zlatého fúzy, nechtíka;
  • včelí jed alebo propolis;
  • koloidné striebro;
  • glukozamín je tiež organická látka, ktorá pomáha obnovovať vrstvu chrupavky kĺbov.

  takýlieky sú účinnejšie, ale ak je osoba náchylná na alergie, môže spôsobiť kožné vyrážky a podráždenie.

  Na predpis Bischofite Gel sa nevyžaduje lekársky predpis. Balenie s objemom 75 ml s čistým bischofitom bude stáť iba 50 - 55 rubľov. Ak gél obsahuje prísady, cena sa môže zvýšiť na 75 - 80 rubľov za balenie toho istého objemu.

  Droga neovplyvňuje ľudský nervový systém ani neznižuje pozornosť a rýchlosť reakcií. Preto počas liečby môžete viesť vozidlo a vykonávať práce vyžadujúce vysokú reakčnú rýchlosť a koncentráciu.

  Skladovateľnosť neotvorenej trubice je 5 rokov, mimo slnečného žiarenia, pri teplote neprevyšujúcej 25 stupňov Celzia.


  V lekárňach sa ponúka niekoľko alternatívnych liekov na modriny, dislokácie, bolesti kĺbov, medzi ktoré patrí minerálny bischofit

  Recenzia

  Hodnotenia lekárov a pacientov však hovoria:

  Michail 46, Moskva:
  „V minulosti som profesionálnym futbalovým hráčom, teraz trénujem školské futbalové mužstvo. A ja som športoval sám od detstva. Takže chápete, koľko zranení, dislokácií a modrín som mal. On podstúpil dve artroskopie kolenného kĺbu, dvakrát zlomil jeho dolnú časť nohy. V počasí sú staré rany strašne mučené, môžu len ublížiť alebo po tréningu. Iba Bischofite vždy šetrí. Tento krém používam už 15 rokov a nebudem ho meniť. Cena mi vyhovuje a hlavná vec je akcia. Bolesť zmizne ihneď po aplikácii, objaví sa teplo, noha je normálnaohyby a ohyby. A zabalenie je voliteľné, ako sa odporúča. Vždy mi to pomáha. “

  Anna, 34, Kazan:
  „Bischofite som objavil prostredníctvom internetu. Spočiatku som nevenoval pozornosť, myslel som si, že je to iba ďalšia reklama, teraz je tu dopyt po všetkom prírodnom a organickom. Potom si však všimla s kolegom v taške - týmto gélom ušpinila psoriázu. Pozrel som sa na internet a prečítal si, čo to je. Odkiaľ pochádza a čo je užitočné. A rozhodol som sa to tiež vyskúšať, pretože mám pri počítači sedavé zamestnanie, kĺby nie sú dobré, kŕče, zranenia a kŕče. Po prvom kurze som cítil, ako stuhnutosť zmizla, akoby som bol o pätnásť rokov mladší. Kríza bola preč, objavila sa ľahkosť a skutočne sa nálada a výkon výrazne zvýšili. Zázrak, nie krém! A stojí za cent. Odporúčam to všetkým! “

  Veronika, 29, Jekaterinburg:
  „ Tento gél pre mňa nespôsobil žiadne zvláštne nadšenie. Najbežnejším lacným liekom, ktorý by sa mal podľa všetkého postaviť na nohy ochrnutého. Okrem toho si nemyslím, že vo vnútri skúmavky je skutočná horčíková soľ, ako sľubuje výrobca. Keby to tak bolo, nebol by taký lacný. Ale kúpil som si pre svoje pohodlie a úprimne som absolvoval dvojtýždňový kurz prísne podľa pokynov (mám polyartritídu rúk). Pre čistotu experimentu som navyše kúpil soľ Bischofite a kúpal som sa každý druhý deň. Tu sú výsledky po 14 dňoch takejto terapie: bolesť sa zmiernila, ráno sa prsty nezbavili. Ruku nevtlačila do päste, ale niektorézaznamenali sa zlepšenia. Ale nechtové dosky sa zlepšili, rozjasnili, prestali sa drviť a vrstvili, páčilo sa mi to. Preto sa na prevenciu stúpajú nohy v Bischofite. Ale! Len čo som prestal používať gél a soľ, všetko sa opäť vrátilo. Buď je pre mňa všetko pripravené, alebo taký nástroj, ale nemôžem to nazvať zázrakom. “

  Zhrnutie:Bishofitový gél pre kĺby je prírodný prípravok založený na organickom mineráli. Produkt tiež obsahuje množstvo stopových prvkov, ktoré prispievajú k zmierneniu zápalového procesu a obnove postihnutých kĺbových tkanív. Ihneď po prvom použití si pacienti všimnú príjemného tepla, zlepšenej mobility a zmiernenia bolesti a opuchu. A po ukončení liečby sa môžete úplne zbaviť prejavov artrózy, artritídy, osteochondrózy 1-2 gél môžete použiť v kombinácii s fyzioterapiou. Gél nemá takmer žiadne kontraindikácie, môže sa používať na liečbu detí starších ako 9 rokov. V lekárňach je liek k dispozícii bez lekárskeho predpisu, neodporúča sa však jeho používanie bez súhlasu terapeuta, ortopéda alebo neurológa.