Gél Lyoton na hemoroidy

Obsah

  K dnešnému dňu existuje veľa farmakologických látok na účinné odstránenie hemoroidov. Najobľúbenejším liekom je Lyoton na hemoroidy, pretože tento liek má na ochorenie komplexný účinok. Droga má mnoho výhod, jednou z nich je jej špeciálna receptúra, ktorá umožňuje účinnej látke rýchlo preniknúť do postihnutých oblastí. Vďaka liečivým vlastnostiam gélu sa pacientova pohoda rýchlo normalizuje a proces hojenia sa zrýchľuje.

  Zloženie a forma uvoľňovania

  Lyoton patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liekov s antitrombotickým účinkom. Liek je dostupný vo forme priehľadného gélu, viskóznej konzistencie.


  Liek je k dispozícii na predaj, preto ho vydáva lekárnik bez lekárskeho predpisu
  .

  Prípravok obsahuje účinnú látku heparín, ktorá má tú vlastnosť, že obnovuje tón obehového systému.

  Gél obsahuje aj ďalšie látky, ako napríklad:

  • karbomér;
  • etylalkohol;
  • trietanolamín;
  • levanduľový olej;
  • čistená voda;
  • metylparahydroxybenzoát.

  Levanduľový olej je prírodná zložka, ktorá podporuje regeneráciu a relaxáciu poškodených tkanív

  Vďaka zložkám gélu sa na poškodených oblastiach vyskytuje mierny terapeutický účinok.spojivové tkanivo, ktoré pomáha urýchliť proces hojenia hemoroidov. Gél podobná forma Lyotonu poskytuje rýchlejšiu absorpciu účinných látok do pokožky ako pri použití podobných mastí alebo krémov, ktoré majú hustejšiu konzistenciu. Počas aplikácie je potrebné zabrániť tomu, aby sa gél dostal na sliznice a po použití si dôkladne umyte ruky pod tečúcou vodou mydlom.

  Výhodou použitia lieku je jeho lokálny účinok, ktorý sa prejavuje pri zrýchľovaní procesu regenerácie análnych puklín na rozdiel od podania tabliet, keď majú menej výrazný účinok.

  Indikácie pre použitie

  Eliminácia kŕčových žíl hemoroidových žíl nie je primárnym cieľom gélu, pretože hlavné indikácie pre použitie lieku sú:

  Odporúčame prečítať: Ako liečiť modriny na nohách
  • tromboflebitída;
  • kŕčové žily;
  • posttraumatické hematómy a modriny mäkkých tkanív;
  • vonkajšie, vnútorné a kombinované hemoroidy v rôznych štádiách vývoja.

  Lyotónový gél sa predpisuje na prevenciu rozvoja trombózy v krvných cievach panvy a konečníka. Tento nástroj pomáha zmenšovať veľkosť kavernóznych útvarov, zmierňuje bolestivosť poškodených oblastí a tiež zlepšuje mikrocirkuláciu v konečníku. Droga sa veľmi často predpisuje v pooperačnom období po odstránení hemoroidov, keďje potrebné rýchlo obnoviť procesy regenerácie pokožky.

  Základné vlastnosti

  Vzhľadom na ľahkú štruktúru hélia v prípravku sa vstrebáva do pokožky pomerne rýchlo a po aplikácii nezanecháva mastné stopy. Po absorpcii nespôsobuje pocit sucha pokožky. Produkt hélia obsahuje dostatočné množstvo účinných látok, ktoré sa prejavujú vysokým terapeutickým účinkom, ktorý je priamo úmerný účinku tabliet, rektálnych čapíkov a mastí.


  Sodná soľ ako súčasť gélu má antibakteriálne vlastnosti, ktoré zabraňujú množeniu patogénnej mikroflóry v postihnutých oblastiach

  Droga má tieto vlastnosti:

  • eliminuje zápal v lézii;
  • obnovuje poškodené tkanivo rektálneho kanálu a análnej oblasti;
  • ​​
  • podporuje hojenie análnych puklín;
  • odstraňuje bolesť;
  • obnovuje krvný obeh v panve;
  • znižuje priepustnosť stien krvných ciev konečníka.

  Lyoton odhaľuje výraznú anestetickú vlastnosť, ktorá sa zistí pri odstraňovaní bolesti v krátkom čase. Liek odstraňuje kŕčové žily v blízkosti otvoru konečníka, takže sa široko používa na liečbu vonkajšej formy hemoroidov.

  Mechanizmus účinku na hemoroidy

  Hlavným cieľom lieku je obnoviť normálny obeh vo všetkých orgánoch a systémoch.telo, takže sa používa na liečbu hemoroidov.


  Hlavným účinkom lieku je obnova normálneho krvného obehu v tele

  Mechanizmus pôsobenia gélu v proktologickej oblasti je nasledujúci:

  • Protizápalový účinok (odstránenie zápalových javov v rektálnom kanáli, v dôsledku čoho sa hemoroidy zmenšujú).
  • Regeneračný účinok (hojenie a obnova sliznice a mäkkých tkanív dolného rektálneho kanálika).
  • Antiedematózny účinok (zníženie opuchu a opuchu mäkkých tkanív).
  • Antikoagulačný účinok (zabraňuje tvorbe krvných zrazenín v dutinách dutín).
  • Anestetický účinok (zmierňuje bolesť).

  Po pravidelnom používaní gélu na hemoroidy sa pozoruje obnovenie ochranných funkcií spojivového tkaniva a obnovenie priepustnosti stien krvných ciev análneho kanála. Liek sa používa na rôzne poruchy obehového systému, takže účinne pôsobí aj pri pokročilých formách hemoroidov. Účinok po aplikácii liekov je pozorovaný už 30 minút po aplikácii. Účinné látky sa vylučujú močom po 8 hodinách.

  Aktívne zložky liečiva odstraňujú ložiská zápalu v okolí hemoroidových kónusov, čo prispieva k ich resorpcii a ďalšiemu obnoveniu kože. V dôsledku obsahu heparínu v géloch dochádza k obštrukciiagregácia krvných doštičiek, ktorá spomaľuje proces zrážania krvi.

  Použitie gélu v počiatočných štádiách patologického procesu znižuje riziko vzniku krvných zrazenín a zabraňuje vzniku rôznych komplikácií.

  Účinná látka lieku zlepšuje stav červených krviniek, obnovuje normálny krvný obeh v rektálnej oblasti a urýchľuje proces hojenia, ktorý pomáha predchádzať recidíve choroby.

  Charakteristiky použitia lieku na hemoroidy

  V závislosti od štádia patologického procesu proktokológovia odporúčajú užívať liek dvakrát až trikrát denne.

  Pred nanesením gélu sa musia vykonať tieto postupy:

  1. Vykonajte toaletu genitálu vrátane dôkladného ošetrenia konečníka.
  2. Umývanie sa vykonáva pri izbovej teplote bez mydlovej vody.
  3. Potom sa konečník vysuší pomocou papierovej utierky navlhčením.

  Množstvo jednej dávky gélu závisí od stupňa poškodenia kavernóznych uzlín
  .

  Na dosiahnutie vysokého terapeutického účinku si pred použitím produktu môžete urobiť sedavý kúpeľ, do ktorého môžete pridať odvar z liečivých rastlín používaných na liečbu choroby.

  Na vonkajšiu formu hemoroidov sa môže použiť obklad sterilnej gázovej utierky, na ktorú sa predbežne nanesie malé množstvo gélu. Na poškodenú oblasť sa musí nanášať gázová plienka po dobu 15–20minút.

  Vo vnútornej forme hemoroidov je potrebné pripraviť tampón zo sterilnej gázy a potom naniesť malé množstvo prípravku. Tampón sa zavedie do konečníka špirálovými pohybmi po dobu 10-15 minút. Tento spôsob aplikácie zníži zápal hemoroidových uzlín, ktoré sú umiestnené vo vnútri konečníka, a zabráni ďalším krvným zrazeninám.

  Na ošetrenie vnútornej formy choroby sa môže použiť aj špička skúmavky. Špička aplikátora sa vloží do konečníka cez zvierač a potom sa vytlačí malé množstvo gélu.

  Trvanie liečby hemoroidov je 5 až 10 dní.

  Použitie gélu počas tehotenstva

  Liečivo obsahuje prírodné zložky, ktoré sú bezpečné pre zdravie potrebnej matky a dieťaťa. Preto sa liek veľmi často predpisuje počas tehotenstva a po pôrode. Po ťažkom pôrode sa môžu vyskytnúť komplikácie vo forme opuchu hemoroidných útvarov, ako aj bolestivosti a pocitu pálenia v rektálnom kanáliku. Tieto príznaky prinášajú ženám výrazné nepohodlie, takže proktokológovia odporúčajú používať gél.


  Pred použitím gélu by sa mala tehotná žena otestovať na citlivosť na liek

  Hlavnou kontraindikáciou pri používaní lieku je individuálna intolerancia zložiek gélu. U žien pomerne často bola zvýšená citlivosťna heparín.

  Terapeutický priebeh je v priemere 7 dní. Počas tohto obdobia sa vylučujú ložiská zápalu, inhibuje sa životná aktivita patogénnych mikroorganizmov, vylučuje sa svrbenie a pálenie.

  Možné kontraindikácie

  Pred použitím gélu by ste sa mali oboznámiť so zoznamom chorôb, pri ktorých je užívanie lieku prísne kontraindikované:

  • neznášanlivosť na zložky činidla;
  • otvorené krvácanie v dolnom konečníku;
  • vývoj purulentného procesu v rektálnom kanáli;
  • ulcerované oblasti kože;
  • hemofília;
  • zlyhanie obličiek;
  • závažný diabetes mellitus.

  Lyoton je účinné liečivo, ktoré používajú proktokológovia na liečbu hemoroidov, a to ako monoterapiu, tak na komplexné odstránenie príznakov choroby. Pred začatím terapeutických opatrení je však potrebné poradiť sa so špecialistom.

  Recenzia

  Anatoly, 46 rokov
  Mám chronické hemoroidy, ktoré sa pravidelne zhoršujú. V akútnom období choroby počas defekácie vypadávajú žilové uzly, ktoré sú stlačené. Zažívam silnú bolesť, pálenie a nepohodlie v konečníku. Na základe rady proktora začal používať Lyoton trikrát denne. Účinok sa prejavil už po dvoch dňoch, všimol som si výrazný pokles v uzlinách, čo viedlo k upokojeniu bolesti. Preto v prípade ďalšej exacerbácie patológie budemnezabudnite použiť gél pri komplexnej liečbe.

  Irina, 35 rokov
  V súvislosti so sedavým životným štýlom som mal hemoroidy. Ochorenie je sprevádzané mnohými nepríjemnými príznakmi, takže som sám vyskúšal veľa rôznych mastí a gélov, ktoré nepriniesli výrazné zlepšenie. Keď bola patológia komplikovaná silnou bolesťou, išiel som za proktorom. Lekár predpísal komplexnú liečbu, v ktorej bol Lyoton prítomný. Vďaka gélu bol stav pokožky konečníka obnovený, kŕčové útvary sa znížili. V priebehu týždňa liečebného cyklu bola patológia eliminovaná.

  Eugenia, 28 rokov
  V období po pôrode sa hemoroidy zhoršovali, keď dojčila, väčšina antihemoroidných prípravkov bola kontraindikovaná. Kamarát z mojej vlastnej skúsenosti mi poradil, aby som požiadal o Lyoton. S výsledkom som bol spokojný, prejavy choroby sa po tretej aplikácii znížili. Gél obsahuje prírodné látky, ktoré nemajú negatívny vplyv na telo dieťaťa. Ľahko sa nanáša a nespôsobuje komplikácie. Tento liek odporúčam všetkým ženám počas laktácie.