Galega na liečbu cukrovky

Obsah

  Diabetes mellitus je závažné ochorenie a vyznačuje sa zvýšením hladiny cukru v krvi. Liečba patológie sa uskutočňuje pomocou inzulínových injekcií alebo užívaním liekov znižujúcich cukor.

  Mnoho diabetikov praktizuje recepty tradičnej medicíny ako doplnkovú terapiu. Dobré odporúčanie od cukrovky dostal trávnatá galega (je to koza, rutovka). Rastlina má nielen pozitívny vplyv na hladinu cukru v krvi, ale tiež zlepšuje fungovanie pankreasu.

  Všeobecná charakteristika

  Galega je predstaviteľom rodiny strukovín. Radšej pestuje v bažinatých oblastiach, nížinách a pri rybníkoch. Galega z cukrovky v ľudovom liečiteľstve sa používa pomerne často. Na ošetrenie sa používajú všetky časti rastliny s výnimkou koreňa - kvetov, semien, stoniek a listov. Môže sa používať ako čerstvý, tak suchý.

  Aby si rastlina mohla úplne zachovať svoje liečivé vlastnosti, je potrebné starostlivo dodržiavať podmienky skladovania. Ak sa zozbieraná tráva začala zahrievať, potom už nie je vhodná na použitie.

  Fotka

  Nižšie sú uvedené fotografie rastliny.


  Blooming Galega

  Sušená Galega

  Semená Galega

  Prínos cukrovky

  Galega bude obzvlášť účinný pri cukrovke typu 2 na samom začiatku vývoja patológie. Bylinné výrobky majúhypoglykemický účinok, t.j. pomáhajú znižovať hladinu cukru v krvi.

  Okrem toho pozitívne ovplyvňuje pankreas - obnovuje jeho narušené funkcie - zvyšuje citlivosť vlastných tkanív na inzulín.

  Dôležité!Galega má kumulatívny účinok. Z toho dôvodu nevyvolávajú prostriedky na základe toho výrazný pokles hladiny cukru v krvi.

  Ďalším účinkom je prevencia chorôb obličiek, ktorá je jednou z bežných komplikácií cukrovky. Galega tiež prispieva k:

  • zvýšený tón hladkých svalov vnútorných orgánov;
  • znižovanie zlého cholesterolu;
  • opravy poškodených cievnych stien.

  Takýto terapeutický účinok je veľmi dôležitý pre pacientov s diabetes mellitus, pretože choroba môže spôsobiť vážne narušenie fungovania obličiek, pečene, srdca a krvných ciev.

  Pravidlá zberu rastlín

  Pri cukrovke sa používajú iba semená trávy a galega. Zber kvetov sa uskutočňuje výlučne počas obdobia kvitnutia. Ideálny čas je skoro ráno. Nemalo by pršať v predvečer, pretože počas dažďov alebo po dažďoch je zakázané zbierať trávu.

  Pri zbere sa narezávajú iba horné časti stonky, nie dlhšie ako 30 cm. Osivo sa musí zbierať dozrievaním. Rastliny musíte sušiť vonku na mieste bez prístupu k slnečným lúčom. A tiež je možné položiť /zavesiť trávudobre vetrané oblasti.

  Galeg sa najlepšie rozloží na rovnom povrchu s predtým pokrytým papierom alebo látkou v jednej vrstve. Odporúčaná teplota vzduchu v sušiarni +40 ° C. Ak bola tráva správne vysušená, pri pokuse o jej ohyb sa zlomí.

  Listy však musia zostať pevne pripevnené k stonke. Ak vrchná časť zožltla a rozpadla sa, sušenie sa uskutočnilo nesprávne. Semená sa sušia priamo na strukoch vonku na slnku.

  Potom sa pripravené struky nalejú do textilného vrecka a mlátia palicami. Potom sa suroviny musia preosiať cez vzácne sito, aby sa odstránili všetky zvyšky. Na skladovanie semien sa používajú ľanové vrecká alebo uzavreté obaly. Skladovateľnosť je dva roky od dátumu nákupu.

  Chemické zloženie

  Ďalší článok: Pomáha škorica pri cukrovke?

  Zloženie rastliny je dosť zložité. Obsahuje:

  • uhľohydráty;
  • alkaloidy;
  • ​​
  • tanín;
  • kvercetín;
  • flavonoidy;
  • askorbová;
  • vitamíny A a B1 ;
  • horké látky;
  • kávové, synaptické, organické kyseliny kumarové.

  Na vrchole je látka nazývaná kempferol. Pomáha spevniť steny ciev a odstraňovať toxíny z tela. Okrem toho je to dosť silný diuretikum a má tiež tonický, regeneračný a protizápalový účinok.

  Vitamín P (rutín) prítomný v galega zlepšuje pevnosť stien krvných kanálov, znižuje krvný tlak a má analgetický a dekongestantný účinok.

  V semenách rastlín sa nachádzajú:

   61) sacharóza;
  • saponíny;
  • stachyóza;
  • alkaloidy;
  • fytosteroidy;
  • mastný olej;
  • kyselina stearová, palmitová, linolová.

  Dôležité!Obzvlášť dôležitý pre diabetikov je alkaloid galegín prítomný v rastline. Je to on, kto je zodpovedný za znižovanie hladiny cukru v krvi.

  Galega sa nepovažuje za oficiálnu medicínu za hlavnú drogu. Rastlina sa však bežne používa na vytváranie doplnkov výživy.

  Základné pravidlá používania

  Aby sa nepoškodilo telo, kozia tráva sa musí používať v súlade s určitými pravidlami.

  • Na prípravu receptúr sa musia používať iba správne pripravené suroviny. V takom prípade je potrebné zohľadniť, či boli dodržané pravidlá pre jeho skladovanie.
  • Vývar a nálev na varenie založené na galega je potrebný iba v smaltovaných jedlách.
  • Je potrebné brať získaný prípravok striktne podľa vyvinutej schémy av súlade s uvedeným dávkovaním. Ak sa tieto odporúčania nedodržiavajú, je možný vývoj vedľajších účinkov, ako aj absencia očakávaného terapeutického výsledku.
  • Počas celého obdobia čerpania finančných prostriedkov na základe gallega, denné monitorovaniehladina cukru v krvi zaznamenaním meraní do denníka.

  Galega má kontraindikácie na použitie

  Pred začatím liečby diabetes mellitus pomocou výrobku na báze galega je potrebné poradiť sa s lekárom. Je potrebné si uvedomiť, že rastlina má na použitie kontraindikácie. Okrem toho je tráva nekompatibilná s určitými drogami a chronickými chorobami.

  Recepty na cukrovku

  Existuje niekoľko receptov na liečbu cukrovky založených na galega. Maximálny výsledok sa však dá dosiahnuť začatím používania trávy na samom začiatku vývoja cukrovky 2. typu. Liečba sa musí kombinovať s diétnymi zásadami.

  Nemala by sa očakávať rýchla normalizácia hladín cukru v krvi. Rastlina má kumulatívny účinok. Výsledok možno očakávať iba za podmienky pravidelného využívania finančných prostriedkov a prísneho dodržiavania uvedených dávok. Ak je to potrebné, prostriedky na báze kôz sa môžu kombinovať s inými receptami tradičnej medicíny.

  Recept č. 1

  Suché listy galega (1 polievková lyžica) a semená (1 polievková lyžica) sa umiestnia do termosky a varia sa vriacou vodou (250 ml). Výrobok sa musí nechať vylúhovať cez noc. Ráno filtrujte zloženie a vypite pol hodiny pred hlavným jedlom. Dávka je určená na jeden deň.

  Recept č. 2

  Nakrájajte kozie semená. Vezmite 1 lyžičku. suroviny, naplňte panvicu a zalejte vriacou vodou (250 ml). Opláchnite 5 minút vo vodnom kúpeli a nalejte do termosky. Daťvylúhovať dve hodiny. Odfiltrovať. Nápoj 1 polievková lyžica. l. pred jedlom. Nástroj má silný diuretický účinok.

  Recept č. 3

  Naplňte nádobu z tmavého skla suchými kvetmi kozieho mäsa. Naplňte ju kvalitnou vodkou a nechajte ju mesiac na tmavom mieste. Potom sa zrazenina odfiltruje a po jedle sa užije 20 kvapiek. Trvanie kurzu je celý kalendárny mesiac.

  Recept č. 4

  Kombinujte suché listy a stonky kozy v rovnakom pomere. Potom musia byť suroviny mleté ​​pomocou mlynčeka na kávu. Výsledný rastlinný prášok sa musí vysuśiť, umyť správnym množstvom teplej vody.

  Ak má pacient dobrú znášanlivosť, môže sa do riadu pridať malé množstvo prášku, ktorý sa použije ako korenie.

  Recept č. 5

  Zmiešajte rovnaké podiely suchej kozej trávy a sušených listov čučoriedok. Výsledná kompozícia sa zomelie a pridá sa k nej polovica získaného objemu suchých listov žihľavy.

  1 čl. l. výsledné suroviny sa varia vriacou vodou (250 ml). Po varení nechajte vylúhovať vo vodnom kúpeli 5 minút. Potom nechajte kompozíciu vychladnúť a prefiltrovať. Užívajte ½ z prijatého objemu pred jedlom dvakrát denne.

  Recept č. 6

  Kombinujte 1 polievkovú lyžicu. l. list:

  • púpava;
  • žihľavy;
  • gallegs;
  • brusnice;
  • čučoriedky.

  Zamiešanie komponentov. Vezmite 1,5 lyžice. l. zmiešajte a nalejte vriacu vodu (300 ml). Trvajte na tom, filter. Výsledný objem sa rozdelí na tri časti a vypije sadni pred jedlom.

  Receptúra ​​č. 7

  Vezmite 50 g. suché záhyby fazule a listy kôz. Zmes sa naleje vriacou vodou (400 ml). Nechajte produkt vylúhovať 60 minút a prefiltrujte. Pite 100 ml pred jedlom trikrát denne.

  Dôležité!Pri nákupe hotových poplatkov sa musíte ubezpečiť, že pacient nemá kontraindikácie a alergickú reakciu na bylinky, ktoré sa v ňom nachádzajú.

  Recenzie

  Recenzia použitia kôz pri diabetes mellitus sú početné.

  Elena, 34 rokov:
  Vyvinul som cukrovku 2. typu pri chronickom zápale pankreasu. Diagnóza ma veľmi vyľakala, pretože táto choroba je sprevádzaná mnohými komplikáciami. Okrem predpísaných tabliet začala piť odvar galega. Aby som sa neobťažoval, kúpil som hotovú kolekciu. Odrežte to asi mesiac. Je to efekt. Cukor sa vrátil k normálu a cítim sa oveľa lepšie.
  Victoria Pavlovna, 54 rokov:
  S cukrovkou som chorá už 6 rokov. Mám druhý typ. Začal som piť rôzne bylinky s účinkom znižujúcim cukor. Najlepšie zo všetkého je, že kurz z kozieho vývaru s pridaním čučoriedkových listov mi pomohol.
  Evgeny Petrovich, 63 rokov:
  Som chorý na diabetes mellitus nezávislý od inzulínu už veľmi dlho. Niečo cukor začalo často stúpať, takže k tabletám pridá odvar galega. Teraz je všetko v poriadku, ale stále pijem trávu.

  Liečba akéhokoľvek typu diabetes mellitus je komplexná. Vyžaduje sa cukrovka - nová aj skúsená -berte lieky na celý život. Toto pravidlo platí pre stravu.

  Opravné prostriedky, ktoré ponúka tradičná medicína, by sa mali považovať za dobrý doplnok k už predpísanému liečebnému režimu. Je však dôležité si uvedomiť, že skôr ako začnete užívať vybrané ľudové recepty, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom, aby ste vylúčili prípadné kontraindikácie.