Drogové náhradky za Crestor

Obsah

  Liek Krestor je hypolipidemický liek a predstavuje farmakologickú skupinu statínov. Tieto lieky sú určené na zníženie hladiny cholesterolu v krvi, čo nakoniec vedie k tvorbe aterosklerotických plakov. Liek sa aktívne predpisuje pacientom so zlým lipidovým profilom. Ak liek Krestor nie je vhodný pre pacienta alebo ho nemožno nájsť v lekárni, používajú sa náhradné lieky.

  Ak chcete hovoriť o analógoch Krestera, musíte poznať hlavné charakteristiky lieku. Krajina pôvodu drogy je Portoriko, ktorého územie je na základe samosprávy pod jurisdikciou Spojených štátov. Tu je veľká farmaceutická spoločnosť IPR Pharmaceuticals inc., Ktorá vyrába nielen statíny, ale aj iné lieky. Ruský trh predstavujú hlavne drogy tejto spoločnosti.

  Účinnou látkou Crestoru je rosuvastatín, ktorý je obsiahnutý v prípravku vo forme vápenatého rosuvastatínu. Pomocné látky - monohydrát laktózy, fosforečnan vápenatý, krospovidón, stearát horečnatý. Dostupné vo forme tabliet, každá tableta v tvrdom obale, dávka - 10, 20 a 40 mg.

  Produkt sa odporúča na interné použitie. Tablety nežvýkajte s dostatočným množstvom vody. Pitie lieku je veľmi výhodné, pretože jeho účinok nezávisí od času jedla a účinnosť Crestoru sa neznižuje, kedykoľvek sa užije.statínová tableta. Dávka sa volí pre každého pacienta individuálne, v závislosti od počiatočnej hladiny cholesterolu v krvi, ktorá sa musí znížiť. V budúcnosti sa po dosiahnutí normálnej úrovne odporúča zvoliť optimálny udržiavací objem lieku.

  Vývojári radia konať v smere zvyšovania medikácie a nezačínať veľkými objemami. Ak je možné okamžite predpísať iné lieky v dávke 40 až 80 mg, potom s Crestorom pracujú opatrne, počnúc 5 alebo 10 mg, dávajú štyri týždne na požadovanú koncentráciu a potom znova klesajú. Pre prekročenie dávky 40 mg sa návod na použitie lieku neodporúča.

  Analógy

  Keďže Krestor má pri predpisovaní osobitné vlastnosti, nie všetci lekári dávajú prednosť liečbe hyperlipidémie týmto konkrétnym liekom. Mnoho lekárov si správne vyberá Krestorove analógy, ktoré fungujú rovnako ako dlhodobý majetok. Dôležitou vlastnosťou je, že liek je dosť drahý - nie všetci pacienti si to môžu dovoliť, takže význam vymenovania náhradníkov je extrémne vysoký.

  Výber pre oblasť činnosti je mimoriadne široký - v medicíne sa vyvinulo viac ako päťdesiat analógov lieku, ktoré sú podobné v smere činnosti. Všetky prípravky obsahujú rosuvastatín ako hlavnú účinnú látku a všetky analógy Krestoru sú zástupcami statínovej skupiny. Vyrábajú sa vo forme tabliet. Zvážte najúčinnejšie nástroje, ktoré sa nelíšiaúčinnosť Crestoru, ale s rôznymi látkami.

  Mertenil

  Liek vyrobený v Maďarsku. Výrobca je známa farmaceutická spoločnosť Gideon Richter. Účinná látka tabliet Mertenilu obsahuje vápnik rosuvastatínu. Tablety sú dostupné v rôznych dávkach po 5, 10, 20 a 40 mg.

  Ako adjuvans sa pridali monohydrát laktózy, mikrokryštalická celulóza, stearát horečnatý a krospovidón. Husté biele poťahované tablety. Jeden blister obsahuje desať tabliet, každé balenie obsahuje 30 tabliet.

  Hlavným účinkom Mertenilu je narušenie premeny cholesterolu v tele v skorom štádiu. Prevládajúci účinok rosuvastatínu sa vyskytuje v pečeni, kde sa syntetizuje cholesterol a vyskytuje sa katabolizmus lipoproteínov s nízkou hustotou.

  POMOC!V dôsledku pôsobenia Mertenilu na povrch pečeňových buniek sa zvyšuje počet receptorov, ktoré neutralizujú lipoproteíny s nízkou hustotou. Po krátku dobu sa dosiahne požadovaný účinok a hladina cholesterolu v krvi sa nezvýši.

  Je tiež inhibovaná syntéza lipoproteínu s nízkou a vysokou hustotou v pečeni samotnej, čo znižuje celkovú koncentráciu lipidov v krvi. Účinok lieku sa rýchlo prejaví na lipidovom profile - po krátkom čase po začatí liečby Mertenilom sa krvný obraz zlepšuje. Zvyčajne preTerapeutický účinok stačí jeden týždeň po užití lieku a po dvoch týždňoch sa prejaví 90 percent účinku získaného z lieku.

  Droga pomôže pri liečbe pacientov s hypercholesterolémiou aj pri takmer 5 mmol /l - u väčšiny pacientov liečených Mertenilom sa hladiny cholesterolu po týždni znížili na 3 jednotky, ako to odporúča Európska spoločnosť pre štúdium aterosklerózy.

  Ariescor

  Droga vyrábaná v Rusku spoločnosťou Ozone. Liečivo je simvastatín. Droga Ovenkor je vynikajúcou náhradou pre tých, ktorí hľadajú lacnejšie analógy Krestoru, pretože cena lieku bude vyhovovať každému pacientovi bez ohľadu na výšku príjmu. Dávka lieku je 20 mg, ale počet kusov v balení je najrozmanitejší. Najväčšie množstvo je 600 tabliet.

  Droga Ariescore je jedným z najviac rozpočtových fondov

  Odporúčame vám prečítať si: Rosuvastatín tablety

  Liek sa odporúča na vysoké hladiny cholesterolu v krvi, ako aj na to, aby preventívne opatrenia - diétna terapia a fyzická aktivita - nepomohli dosiahnuť zamýšľaný cieľ zníženia krvných lipidov. Liek sa tiež odporúča na prevenciu koronárnych srdcových chorôb, mozgovej príhody, aterosklerózy a infarktu myokardu.

  Liek by sa nemal používať s precitlivenosťou ani u pacientov s ťažkým zdravotným postihnutímobličiek, počas tehotenstva a laktácie. Pred predpísaním lieku a po celú dobu liečby je potrebné monitorovať činnosť pečene, pretože ak orgán nefunguje správne, je lepšie nahradiť liek iným.

  Priebeh liečby sa začína menovaním malých dávok. Môžete si vziať 5 mg tabletu, postupne zvyšujúcu na 40 mg. Pri ischemickej chorobe srdca sa odporúča podávať liečivo v dávke 20 mg denne. Je žiaduce kontrolovať dávkovanie krvným obrazom - ak hladina cholesterolu dobre klesla, potom dávku nezvyšujte, ale ihneď pokračujte v znižovaní dávky Ovenkor na terapeutickú dávku.

  Vasilip

  Slávny náhradník pohoria zo Slovinska. Liečivo je simvastatín. Liek je dostupný vo forme tabliet, tablety majú tvrdú škrupinu, ľahko rozpustnú v čreve. Vasilip je určený na liečbu vysokého cholesterolu a používa sa ako ďalší nástroj, ak strava s fyzickou aktivitou nemá správny účinok na cholesterol.

  DÔLEŽITÉ!Prijatie Wazilipu umožnilo znížiť úmrtnosť pacientov trpiacich kardiovaskulárnymi patológiami s vysokým obsahom cholesterolu.

  Droga funguje dobre a má minimálne kontraindikácie. Vedľajšie účinky sú u Wazilipu veľmi zriedkavé, zvyčajne iba pri neznášanlivosti simvastatínu. Nepredpisujte liek na patológie pečene, obličiek, epilepsie a zhoršeného metabolizmu glukózy.

  Dávka je predpísaná s ohľadom na počiatočnú hladinu cholesterolu. Je možné predpísať tak maximálnu dávku 80 mg, ako aj udržiavaciu terapeutickú dávku 10 mg. Pri vysokej hladine cholesterolu sa odporúča maximum, avšak režim Vazilipu je navrhnutý tak, aby po normalizácii lipidového profilu liek postupne klesal.

  Indikácie a kontraindikácie

  Napriek skutočnosti, že náhradné lieky sú pomerne početné, všetky majú rovnaké indikácie. Použitie statínov sa odporúča na tieto účely:

  • na liečenie aterosklerózy;
  • s cieľom zabrániť zvýšeniu hladiny cholesterolu v krvi;
  • s už diagnostikovanou hypercholesterolémiou;
  • ​​
  • ak krvné testy preukázali zlý profil lipidov (to je dôležité najmä pre pacientov po mozgovej príhode alebo infarkte);
  • ako doplnok k diéte.

  Zaznamenala sa účinnosť lieku Krestor a jeho analógov na pozadí aterosklerózy pri diabetes mellitus. V takom prípade sa odporúča počas liečby kontrolovať hladinu cukru v krvi.

  Kontraindikácie týkajúce sa používania liekov, analógov Krestoru, majú tiež mnoho spoločných bodov:

   54) precitlivenosť na hlavnú účinnú látku, rosuvastatín alebo jeho náhradu;
  • tehotenstvo a laktácia;
  • ošetrenie cyklosporínom na pozadí potreby statínov;
  • dospievanie a detstvo;
  • myopatia (odporúčaná relatívna kontraindikáciaznížiť dávku liečiva);
  • závažné ochorenie pečene.

  Vedľajšie účinky

  Podobne ako v prípade Krestoru, všetky jeho analógy majú vedľajšie účinky, ktoré sa musia brať do úvahy pri nahradení hlavnej drogy. Vo väčšine prípadov sa vedľajšie účinky vyskytujú zriedkavo, ale zvláštnosťou statínov je to, že pôsobia komplexne na celé telo, takže je ťažké predpovedať, v ktorej oblasti sa vedľajšie účinky objavia. Ak sa necítite dobre, musíte požiadať lekára, aby zmenil liek alebo predpísal koenzým Q10.

  Závažné migrény sú častým výskytom rabdomyolýzy

  .

  Pokiaľ ide o nervovú sústavu, sú to závraty, myalgia. Tráviace orgány reagujú na intoleranciu statínov nevoľnosťou, zvracaním, dyspeptickými príznakmi. Alergická reakcia na kožu sa môže prejaviť vyrážkou typu urtikárie, dlhé svrbenie pretrváva. V závažných prípadoch je možné zlyhanie obličiek, preto sú pacienti so zníženým klírensom kreatinínu starostlivo predpisovaní.

  Najzávažnejšími komplikáciami po liečbe sú myalgia a rabdomyolýza. Myalgia je priamo spojená so svalovým napätím, takže u niektorých pacientov sa môžu vyskytnúť bolesti rôznej intenzity. Naopak, u iných pacientov sa svaly začínajú oslabovať a stav rabdomyolýzy sa prejavuje, keď svalové tkanivo atrofuje a prestane plniť svoje funkcie. Keď sa objavia prvé príznaky, mali by ste sa okamžite poradiť s lekárom o zrušení statínov.

  Recenzie

  Statíny u pacientov s vysokým obsahom cholesterolu sú najobľúbenejšou skupinou liekov. Niet divu, že pacienti opúšťajú recenzie na liečbu statínmi. S ich pomocou môžete rozhodnúť, ktorý liek pomáha a ktorý má menší účinok. Napríklad poskytujeme recenzie o náhradke za liek Krestor:

  Ekaterina Nikolaevna:

  „Droga Krestor mi bola predpísaná minulý rok, ale v mojom prípade mi liek nevyhovoval. Po vzatí Krestora som okamžite pocítil slabosť a na jej pozadí silné bolesti hlavy. Musel som zmeniť liek na Tevastor. Toto je izraelský liek, ktorý mi priniesol môj priateľ, ktorý bol tiež týraný vysokým obsahom cholesterolu. Tevastor konal oveľa mäkšie a nemal som negatívne pocity. Pijem drogu dlhšie ako šesť mesiacov - môj cholesterol je normálny. “

  Sergey:

  „Bola mi diagnostikovaná ateroskleróza a bol predpísaný Krestor. Mám malý dôchodok, takže Krestor pil iba prvé dva mesiace - v budúcnosti som musel prejsť na iné lieky. Prvý úspech pri znižovaní cholesterolu bol, samozrejme, dosiahnutý práve Krestrom, ale už dlho udržiavam normálnu hladinu lipidov pomocou Ovenkor - vynikajúcej drogy a môžem si to dovoliť. Budem to ďalej brať. ““

  Antonina:

  „Bývam v malom meste a kríž sme nenašli. Počas neprítomnosti lekár informoval Vasilipa. Po niekoľkých týždňoch užívania tabliet mi liek umožnil dosiahnuť normálny cholesterol, teda lieklekár nenahradil, pretože Krestor nie je jediným liekom na vysoký cholesterol v krvi. Zatiaľ čo užívam Vasilip, dúfam, že s týmto liekom budem pokračovať. “

  Najdôležitejší

  Krestor je účinný liek na zníženie hladiny cholesterolu v krvi. Existujú však aj iné lieky, ktoré sú rovnako účinné. Preto, ak nie je možné vziať Krestoru alebo prejav vedľajších účinkov lieku, odporúča sa uchýliť sa k analógom. Medzi náhradníkmi sú účinné liečivá Tevastor, Vasilip, Rosucard, Ariescor, Simvakard, Rosulip. Tieto fondy majú rovnaké indikácie a kontraindikácie, ako aj vedľajšie účinky, ale majú rôzne náklady v závislosti od výskytu účinnej látky a krajiny pôvodu.