Droga Crestor

Obsah

  Droga Krestor patrí do skupiny statínov - liekov, ktoré sa široko používajú na vysoký cholesterol. Má komplexný účinok na organizmus, normalizuje nielen krvný obraz, ale tiež odstraňuje vzniknuté komplikácie. Prípravky tejto skupiny sú prísne predpísané ošetrujúcim lekárom, dávkový a dávkovací režim je určený individuálne.

  7. Zloženie a forma uvoľňovania8. Účinnou látkou Crestoru je rosuvastatín. Zloženie liečiva tiež zahrnuje pomocné zložky: laktózu, celulózu, stearát horečnatý, fosforečnan vápenatý a ďalšie. Crestor je dostupný vo forme ružových tabliet zaobleného tvaru určených na perorálne podanie. Podľa manuálu o radare vyzerá latinský recept takto: Rp.: Rosuvastatini 0,01 D.t.d.N.10 v tab.obd. 1–1.

  Liek je dostupný v niekoľkých dávkach:

  • Crestor 5 mg;
  • Crestor 10 mg;
  • Crestor 20 mg;
  • Crestor 40 mg.

  V závislosti od dávkovania je na jednej strane tablety vyryté gravírovanie. Napríklad pri dávke 10 mg sa na nej uvádza „ZD4522 10“. Tablety sa umiestnia do blistrového balenia po 7 kusov. V jednom kartónovom balení môže byť 1, 4, 14 blistrov.

  Častejšie sa nakupuje dávka 10 mg - 98 tabliet, tj v balení je 14 blistrov. Vzhľadom na skutočnosť, že statíny sú predpísané na dlhodobé použitie, mnohí považujú za výhodné kúpiť naraz veľké balenia.

  Indikácie pre použitie

  Hlavná indikácia pre použitie lieku sa zvyšujekrvný cholesterol. Tento stav sa zvyčajne pozoruje pri mnohých chorobách:

  • hypercholesterolémia (primárna, familiárna, akékoľvek iné formy);
  • ateroskleróza;
  • na prevenciu srdcového infarktu a iných chorôb kardiovaskulárneho systému.

  Crestor možno predpísať na zvýšenie hladiny cholesterolu pomocou rôznych ukazovateľov. Ak je norma mierne prekročená, ošetrujúci lekár najprv predpíše pacientovi diétu a poskytne ďalšie odporúčania na normalizáciu životného štýlu. Ak nepomáhajú normalizovať indikátory alebo pacient šiel do nemocnice príliš neskoro, takže stav je kritický, musíte vziať statíny - Krestor je jedným z najúčinnejších.

  Pokiaľ ide o použitie lieku na profylaxiu, takéto vymenovanie lekára môže byť spojené so zvýšeným rizikom vzniku kardiovaskulárnych komplikácií (mozgová príhoda, infarkt a iné). Čím viac je norma cholesterolu prekročená, tým väčšia je pravdepodobnosť týchto komplikácií.


  Vďaka obrovskému pôsobeniu statínov sú schopné vyriešiť väčšinu problémov spojených so zvyšovaním hladiny cholesterolu a jeho dôsledkami
  .

  Princíp účinku

  Kríž je látka znižujúca lipidy, to znamená znižovanie lipidov. Jeho hlavný účinok je zameraný na zníženie počtu lipoproteínov rôznych hustôt v tele. Penetrácia pečene - telo, ktoré je zodpovedné za tvorbu cholesterolu, rosuvastatín, účinná látka lieku, má inhibičný účinok na produkciu mnohých enzýmov.

  Cholesterol však vstupuje do krvného obehu nielen produkovaný pečeňou. Časť tejto látky vstupuje do tela s potravinami, najmä tučnými, nezdravými potravinami. Pôsobenie lieku pomáha čistiť krvné cievy lipoproteínov s nízkou hustotou, ktoré sa už nahromadili. Tento stav sa nazýva skoré štádium aterosklerózy.

  Ak sa ateroskleróza už začala rozvíjať, krvné cievy a cievy sú ovplyvňované ukladaním cholesterolu alebo plakmi, Krestor na ne má priaznivý účinok. Preniká do ciev a čistí ich od usadenín. Vďaka tomu sa zvyšuje lúmen v cievach a artériách, prietok krvi v postihnutých oblastiach sa normalizuje.

  Jednou z komplikácií aterosklerotických plakov je trombóza, ktorá ohrozuje prasknutie cievy alebo tepny. Statiny tomu bránia tým, že v nich zvyšujú klírens znížením veľkosti plakov.

  Krestor patrí medzi statíny štvrtej generácie, táto skupina sa považuje za najúčinnejšiu. Okrem toho, že jej prípravky pomáhajú znižovať množstvo „zlého“ cholesterolu v krvi, zvyšujú aj produkciu „dobrého“. „Dobrý“ cholesterol je nevyhnutným prvkom pre normálne fungovanie mnohých vnútorných orgánov, produkciu hormónov, posilnenie bunkových membrán a ďalšie procesy.


  Úlohu „dobrého“ cholesterolu v tele nie je možné nadhodnocovať, preto si porušenie množstva a funkčnosti tejto látky vyžaduje okamžitú liečbu

  Návod na použitie

  Návod na použitie lieku je obsiahnutý v každom obale, preto je dôležité, aby sa s ním pacienti oboznámili skôr, ako užijú tablety. Dávkovanie a poradie podávania predpisuje ošetrujúci lekár individuálne. Zvyčajne je predpísaný voľný čas, hlavnou vecou je brať drogu denne v rovnakom čase.

  Podľa mnohých odborníkov je večerný čas najvhodnejší na prijímanie statínov, pretože na konci dňa je množstvo cholesterolu v krvi viac ako ráno.

  Odporúčame tiež prečítať si: Recenzia Livazo a drog

  Výrobok je určený na perorálne podanie, ktoré sa premyje malým množstvom vody. Tabletu nemusíte žuť. Pred stanovením dávky je pacientovi predpísaná komplexná diagnóza na vyhodnotenie stavu ciev, krvného obrazu a orgánov kardiovaskulárneho systému.

  Zvyčajne je počiatočná dávka 10 mg. Mesiac po začiatku liečby musí pacient urobiť krvný test, a ak je liek účinný, neexistujú žiadne vedľajšie účinky, dávka sa môže zvýšiť na 20 - 40 mg za deň. Potom je potrebné počas celého liečebného obdobia pravidelne uskutočňovať analýzu na vyhodnotenie výsledku a úpravu dávky.

  Ak je liek predpísaný na prevenciu chorôb kardiovaskulárneho systému, počiatočná dávka je obvykle 5 mg. V priebehu času, ako predpisuje ošetrujúci lekár, sa môže tiež zvýšiť.

  ​​

  Typicky sú statíny predpísané na celý život, ak nie, potom nie je trvanie ich podávaniamenej ako 3-4 mesiace. Nemôžete prestať náhle užívať tablety. Ošetrujúci lekár predpíše schému, podľa ktorej sa denná dávka zníži, a až potom možno liečbu zastaviť.

  Kontraindikácie

  Akýkoľvek liek zo skupiny obsahujúcej statín má na použitie niekoľko kontraindikácií, pretože sa považuje za účinný. Kríž sa nemôže použiť na takéto označenie:

  • vek do 18 rokov;
  • obdobie tehotenstva a dojčenia;
  • individuálna neznášanlivosť na rosuvastatín alebo na ktorúkoľvek inú zložku v zmesi;
  • chronické ochorenie pečene počas exacerbácie;
  • myopatia.

  U pacientov s rizikom rozvoja myopatie je dávka 40 mg denne kontraindikovaná. Zvyčajne sa predpisuje Crestor najskôr 20 mg alebo 10 mg.

  Droga je tiež kontraindikovaná u pacientov užívajúcich nadmerné množstvo alkoholu. Pretože pôsobenie statínov je primárne zamerané na pečeň, ak trpí toxínmi alkoholických nápojov, nevydrží taký tlak. Ak pacient trpiaci na alkoholizmus prestane piť, podstúpi rehabilitáciu a zotavenie, liečba sa môže predpísať, mala by sa však začať s minimálnymi dávkami.

  Vedľajšie účinky

  Vedľajšie účinky u pacientov, ktorí užívali liek Krestor, sa zvyčajne vyskytli u pacientov, ktorí nedodržiavali odporúčania lekára, prekročili dávkovanie alebo ignorovali pravidlá kontraindikácií. Medzi možné vedľajšie účinky patria:

  • dyspeptické poruchy, bolesti brucha;
  • bolesť hlavy,závraty;
  • narušená koordinácia;
  • kožné vyrážky, svrbenie;
  • myalgia;
  • asténia;
  • výskyt opuchy.

  Ak sa zistí akýkoľvek nežiaduci účinok, je potrebné prestať užívať tablety, poradiť sa s lekárom o úprave dávky alebo vysadení lieku

  Osobitné pokyny

  Existuje niekoľko pokynov, ktoré je potrebné dodržiavať maximalizovať účinok liečby liekom Crestor:

  • Pacienti, ktorým je predpísaná dávka 40 mg každý deň, by mali počas liečby pravidelne kontrolovať ukazovatele obličkových funkcií.
  • Jednou z pomocných zložiek, ktoré tvoria zloženie, je laktóza. Ľudia trpiaci neznášanlivosťou laktózy, nedostatok laktózy nemôže užívať rosuvastatín.
  • Súčasné použitie Krestoru s inhibítormi, ktoré inhibujú transportné proteíny, sa neodporúča. Inak sa zvyšuje riziko vedľajších účinkov vo forme myopatie.
  • Pacient musí počas liečebného obdobia dodržiavať diétu. Jeho hlavnými princípmi sú minimalizácia tukových, nezdravých potravín, nahrádzanie živočíšnych tukov rastlinnými tukmi.
  • V prípade predávkovania nie je predpísaná špecifická liečba, ak sa vyskytli vedľajšie účinky z gastrointestinálneho traktu, môžete umyť žalúdok, prijať sorbenty.

  Analógy

  V moskovských lekárňach je cena lieku s dávkou 20 mg (28 kusov) od 3 500 rubľov. Niektorí sa kvôli vysokým nákladom rozhodujúnahradiť Krestora lacnejšími prostriedkami. Môže to byť statín založený na rosuvastatíne alebo iných statínoch. A existujú aj Krestorove generiká - generické lieky s podobnými účinkami.

  Analógy liečiva založené na rovnakej aktívnej zložke, Crestor, zahŕňajú:

  • Glenraz;
  • Kardiolip;
  • Klivas;
  • Mertenyl;
  • Ozalex;
  • Rowamed a iní.

  Crestor sa považuje za lacný generický generikum a jeho cena za 30 tabliet s obsahom 10 mg rosuvastatínu v každej z nich je približne 500 rubľov.

  Medzi náhradníkmi spoločnosti Krestor sú niektoré z fondov predpísaných na základe iných statínov. Napríklad na základe atorvastatínu - Actastatin, Atocor, Modlip a iné.


  Existuje celá škála liekov, ktoré patria do skupiny statínov. Pri výbere najvhodnejšieho z nich je potrebné vykonať diagnostiku, je nebezpečné zvoliť si liek sami

  Čo je lepšie Krestor alebo Rosuvastatin

  Priemerné náklady na Rosuvastatin 20 mg 28 ks. je asi 550 rubľov, zatiaľ čo náklady na Crestor sú takmer šesťkrát vyššie. Z tohto dôvodu veľa pacientov uprednostňuje lacnejšiu možnosť. Aký je rozdiel medzi drogami, s výnimkou rozdielu v cene?

  Krestor patrí k statínom poslednej štvrtej generácie, a to je hlavná výhoda tejto drogy. Je to účinný a bezpečný prostriedok. Podľa mnohých lekárov, ak začnete užívať statíny a musíte to robiť na dlhú dobu, možno na celý život, potom by to malo byťbyť kvalitný originál. Je to tento liek, ktorý je Krestorom.

  Medzi výhody Crestoru, ktoré sa na rozdiel od svojich generík a náhradníkov úradne osvedčili, patria:

  • rýchly účinok;
  • možné podávanie minimálnych dávok;
  • znížené riziko vedľajších účinkov.

  Ošetrujúci lekár pomôže pri rozhodovaní o tom, čo je najlepšie prijať pri vysokej hladine cholesterolu, a to so zreteľom na celkový obraz stavu pacienta.

  Hodnotenia pacientov

  Inna:
  „Lekári predpísali kríž po mojej srdcovej infarkte pre moju mamu. Lekár vysvetlil, že jednou z príčin srdcového infarktu bola zvýšená hladina cholesterolu, preto je potrebné ju znížiť. Mama užíva tablety denne, jeden po druhom, večer, pred spaním. Uplynuli tri mesiace, nedávno som opäť prešiel krvným testom a lekár zaznamenal pozitívny trend. Bude sa s nami ďalej zaobchádzať. ““

  Igor:
  „Zvýšený cholesterol sa vo mne objavil v dôsledku nesprávneho životného štýlu, ktorý som v mladosti viedol. Jedol iba rýchle občerstvenie, veľa fajčil a veľa pil. Ukázalo sa, že cholesterolové plaky sa na prvý pohľad môžu javiť ako úplne asymptomatické. Teraz som na prísnej strave, robím trochu športy, beriem drogy, hlavnou je Krestor. Lekár povedal, že liečba bude trvať roky, kým sa normalizuje cholesterol a odstránia komplikácie. “

  Irina:
  „Keď mal môj manžel infarkt myokardu vo veku 40 rokov, bol som vydesený. Kedysi som si myslel, že iba problémy so srdcomu starších ľudí a ukázalo sa, že u mladých ľudí sa objavujú príčiny rozvíjajúcich sa srdcových problémov. Teraz manžel sleduje svoje zdravie, zotavuje sa, zapája sa do povolených športov, prijíma Krestora. Lekár najskôr predpísal 10 mg denne, potom 20. Dúfame, že to pomôže normalizovať cholesterol a ďalšie problémy s cievami. “

  Recenzie lekárov

  Olga Nikolaevna:
  „Ako endokrinológ vždy nalieham na pacientov, aby nečakali na závažné zdravotné problémy, aby venovali pozornosť prvým príznakom vysokého cholesterolu. , Bohužiaľ, často sú pacienti už liečení komplikáciami, takže statíny nie je možné vylúčiť. Crestor považujem za najúčinnejší - bezpečný liek, ktorý je možné predpísať v minimálnej dávke. Samozrejme, ak existujú kontraindikácie, vyberieme iný liek. “

  Oleg Vladimirovich
  „Pracoval som na kardiologickom oddelení mnoho rokov a všimol som si, že srdcové infarkty a mozgové príhody sú u mladých ľudí, ktorí nemonitorujú svoje zdravie, stále častejšie. Po vyšetrení sa ukázalo, že cievy u 40-ročného pacienta vyzerajú ako u starších pacientov. Pri hypercholesterolémii, ateroskleróze a ich komplikáciách menujem Krestora. Zo všetkých statínov je najbezpečnejšia, jedinou negatívou sú vysoké náklady. ““