Digitálne hlasové záznamníky vám pomôžu zbaviť sa parazitických slov

Takmer každá osoba používa pri rozhovore parazitné slová. Nemôžete sa obísť bez rôznych „dobre“, „ako to bolo“, „sakra“, „takpovediac“, „typu“, „všeobecne“ atď. Napokon sa vytvára pocit, že tieto slová iba zdôrazňujú jas emócií, s ktorými niečo hovoríme. Ale je to tak? V skutočnosti, čím viac parazitických slov používate, tým silnejšia je dôvera ľudí okolo vás, že máte dosť obmedzenú slovnú zásobu a spomalený proces myslenia. To znamená, že sa môžete zdať blízko. Existuje nejaký spôsob, ako sa zbaviť týchto „riedidiel“ reči? Samozrejme existuje, a nie jeden.

Najprv však musíte zistiť, ktoré konkrétne parazitné slová sú vo vás obsiahnuté. Ak vám nikto z vašich priateľov a príbuzných nevie jasne povedať, aké ďalšie slová, ktoré veľmi radi hovoríte, budete si musieť zvoliť asistenta hlasového záznamníka. Lacné zariadenie vám pomôže analyzovať vašu reč lepšie ako ktokoľvek iný. Pri jej používaní budete musieť svoj prejav zaznamenať a potom ho analyzovať, aby ste identifikovali obscénne slová. Koniec koncov, musíte poznať svojho nepriateľa osobne, však? A keď ich nájdete všetky, môžete ich napísať na kus papiera. Ak chcete proti nim začať aktívny boj, skúste nahradiť každé parazitné slovo iným.

Hovorí sa, že veľmi účinná metóda boja - horčica. Po každom hovorenom slove parazitpoložte si na tento jazyk jazyk. Niekoľko desiatok takýchto postupov - a samotný jazyk sa neobracia na niečo také. Je to tiež veľmi motivujúce rozdeľovanie peňazí. Môžete napríklad využiť príbuzných k vášmu boju a ešte lepšie - deti, ak ich máte. Požiadajte ich, aby vydali akýkoľvek signál, len čo sa od vás dozvie, ktorékoľvek z vašich hovorených slov. A vy sa zase „raz pošmyknete“ zaviažu zaplatiť pokutu v určitej výške. Ak to nepomôže, použite rovnakú metódu v práci. Je menej príjemné dať peniaze kolegom ako domácim ľuďom.

Môžete tiež vyskúšať každé zbytočné slovo, napríklad vrana alebo krik. Hovoria, že pomocou tejto metódy sa môžete zbaviť parazitických slov za mesiac. Môžete tiež vyskúšať metódu, ako je napríklad klepanie na imaginárne klávesy. Spočíva v tom, že si osoba počas konverzácie predstaví, že je úplne rovnaký, ako hovorí, píše na počítači alebo píše SMS. Druhá je obzvlášť účinná, pretože v správe SMS je jednoducho nemožné napísať čokoľvek zbytočné: všetko je stručné, stručné a čo je najdôležitejšie zrozumiteľné. Skúste hovoriť rovnakým spôsobom, ako píšete v SMS. A ešte jeden malý tip: prečítajte si viac klasickej literatúry. Venujte pozornosť tomu, ako hlavné postavy vedú dialógy a ako autor prezentuje svoje dielo. Všetko je ozdobné a ušľachtilé. Keby v knihách boli prítomné slová paraziti, potom by ste na nich zabudli na desiatej strane to, čo bolo napísané na prvej strane. A kniha samotná boladesaťkrát hrubší, ako je potrebné.