Čo robiť, ak máte dolnú časť chrbta

Obsah

  Mnoho ľudí pozná problémy s chrbticou a bedermi. Nie každý vie, čo robiť, ak sú vaše chrbát a spodná časť chrbta vyfúknuté. Existujú štandardné metódy a odporúčania, ktoré vám pomôžu zbaviť sa choroby a zjednodušia a bezbolestne liečebný proces. O všetkých sa bude ďalej uvažovať v článku.

  Čo je potrebné urobiť?

  Najprv by sa mal určiť charakter choroby. V lekárskej praxi lekári nepoužívajú pojem „nadúvanie späť“. Tento proces má oficiálne označenie, ktoré znie ako „ myozitída zadných svalov“. Táto patológia sa vyskytuje na pozadí prudkej zmeny teploty, ktorá vyvoláva zápalové procesy vo svalových vláknach. Toto ochorenie postihuje ľudí akéhokoľvek veku a v rôznych ročných obdobiach. Napodiv, ale v lete je potrebné byť obzvlášť obozretný, pretože obvyklý návrh stačí na vyvolanie myozitídy. V chladnom období môže byť príčinou zápalu nesprávne zvolený odev, ktorý primerane nechráni túto časť tela.

  Ale čo ak choroba už zasiahla chrbát? Existuje niekoľko metód, tipov a odporúčaní na liečbu tejto patológie.

  Zásady liečby

  Často sa pacienti pýtajú, ako liečiť myozitídu a je možné tak urobiť doma? Túto patológiu je spravidla možné eliminovať nezávisle. Návšteva lekára samozrejme nebude zbytočná, pretože je to jednoduchá myozitída môžu spôsobiť komplikácie vo forme osteochondrózy a iných chorôb. Dokonca aj keď sa zbavíme , myozitídy a neexistujú žiadne záruky, že sa choroba nedostala do latentného štádia. Na objasnenie diagnózy a vylúčenie pravdepodobnosti komplikácií by preto mali odborníci vyšetriť. Praktický lekár a neurológ poskytnú pokyny na analýzu a pomôžu určiť stav pacienta.

  Ako sa lieči myozitída ? Široko sa používajú tieto metódy:

  • okamžite po zistení bolesti by malo byť telo úplne v pokoji a malo by zostať v teple;
  • Zvyšok postele by mal trvať najmenej tri dni. Povrch by mal byť tvrdý, mäkké lôžko na lekárske účely nie je vhodné;
  • mali by ste začať užívať protizápalové lieky (nesteroidné) - Movalis, Diclofenac alebo Revmoxicam;
  • Lieky proti bolesti by sa mali používať iba v prípade neznesiteľného kŕče. Ibuprofén, nimesil, spazmalgon, analgin alebo ketorol pomôžu odstrániť nepríjemné pocity;
  • postihnuté svaly si vyžadujú zahriatie a na tento účel sa môžu použiť masti, ako napríklad Finalgon, Voltaren alebo Kapsikam. Tieto nástroje by ste nemali zneužívať, ich výber by mal byť zverený kompetentným odborníkom. Počas užívania by ste mali požiadať svojho lekára o predpis. Niektorí lekári radšej predpisujú gély, pretože veria, že prenikajú kožou rýchlejšie a hlbšie, zatiaľ čo iní sa domnievajú, že v niektorých prípadoch je vhodnejšie používať masti. Tento problém by ste mali prediskutovať so svojím lekárom;
  • je dovolené používať vyhrievacie vankúšiky a obklady na vodku alebo slabý alkoholový roztok. Mal by sa nosiť špeciálny pás, uprednostňovať by sa mali výrobky vyrobené zo psej alebo ovčej vlny;
  • v prípade absencie kontraindikácií sa môže použiť koreninová náplasť;
  • fyzioterapiu by mal predpisovať aj lekár, zahŕňa vykonávanie určených cvičení a masáž špecialistami;
  • Dočasne zanechať spotrebu veľkého množstva vody a obmedziť príjem soli v potravinách. Retencia tekutín prispieva k opuchu svalov, čo komplikuje proces liečby;
  • ak je to potrebné, choďte do práce by sa mali obliekať podľa počasia a v zime nechajte pod odevom pás z prírodnej vlny;
  • Pacientovi môžu byť podané injekcie anestetikum, ale nie častejšie ako dvakrát denne a nie dlhšie ako 5 dní.

  Oblasť obličiek na zahriatie je kontraindikovaná!

  Ak sa na pozadí bakteriálnej infekcie začali objavovať bolesti chrbta, budete musieť podstúpiť liečbu antibiotikami, ktorá trvá 5 dní. Pacientovi sa musí podávať intramuskulárne dvakrát denne roztok ceftriaxónu s 2% lidokaínu. Na ampulku suchého prášku sa použijú 4 ml lidokaínu. Výsledná zmes sa musí injikovať hlboko do svalu každých 12 hodín. Na začiatku užívania antibiotík by ste mali užiť jednu tabletu antimykotika (napríklad Fleconazole). Budete musieť zopakovať príjem v posledný deň injekcií.

  Zaujímavá skutočnosť: v roku 2005V lekárskej praxi sa často vyskytujú prípady, keď zápal pľúc a zápal pľúc vracia bolesť v dolnej časti chrbta. Zatiaľ nebolo stanovené, prečo presne telo reaguje tak na ochorenie dýchacích ciest, ale počítačová tomografia by sa mala vykonať, aby sa vylúčila prítomnosť pneumónie.

  Bolesť chrbta môže naznačovať iné choroby

  Fyzioterapia

  Fyzioterapia môže tiež pomôcť, ak má pacient bolesti v chrbte. Táto kategória liečby by však mala byť pod dohľadom lekárov. Používajú sa tieto metódy:

  Odporúčame vám prečítať si: Ako odstrániť kyselinu mliečnu zo svalov
  • masáže (terapeutické);
  • elektrická stimulácia svalov;
  • ​​
  • cvičenie;
  • elektroforéza;
  • reflexológia;
  • Akupunktúra.

  Pri týchto metódach je nevyhnutné postupovať veľmi opatrne, pretože nesprávne zvolená liečba môže poškodiť telo. Keď pacient vyhodí chrbát, často sú postihnuté ďalšie orgány. V dôsledku bolesti si pacient nemusí všimnúť zápalové procesy v iných orgánoch. Ak myozitída vyvoláva osteochondrózu, nie je možné uplatniť niektoré fyzioterapeutické metódy. Obzvlášť nebezpečná je v takýchto prípadoch masáž, preto by ste sa mali podrobiť predbežnému vyšetreniu lekárom a dostať odporúčanie.

  Fyzioterapia by mala mať minimálny účinok už na 3. zasadnutí, inak možno túto techniku ​​považovať za nesprávne zvolenú. Existuje možnosť, žechoroba sa už rozšírila do ďalších orgánov. Z tohto dôvodu sa použitie fyzioterapie stalo zbytočným.

  Ak je chrbát nafúknutý, je zakázané:

   58) kúpte sa v horúcom kúpeli a choďte do sauny;
  • zneužívajúce otepľovacie masti a gély;
  • robia horúce (horčičné) obklady.

  Všetky tieto činnosti môžu zhoršiť stav pacienta a zasiahnuť iné orgány. Niektorí ľudia veria, že pod váhou niekoho iného dokážu eliminovať svoju vlastnú bolesť, preto sa prihlasujú k ázijskej masáži, ktorá je v takýchto prípadoch prísne kontraindikovaná.

  Liečba by mala pomôcť do 7 - 10 dní od začatia liečby

  Ľudové metódy

  Mnoho ľudí sa pri raní chrbtom uchyľuje k používaniu techník ľudového zotavovania. Zatiaľ nebolo preukázané, ako trenie rôznymi bylinami a rastlinami ovplyvňuje stav pacienta. Použitie niektorých ľudových metód bez riadneho ošetrenia neprináša požadovaný účinok, hoci ako sprievodné metódy možno použiť:

  • odvar harmančeka, ktorý pomôže zmierniť zápalové procesy. Malo by sa pamätať na vyššie uvedené pravidlo - je zakázané brať veľké množstvo tekutiny;
  • obohatenie stravy o vitamín C pomôže urýchliť regeneráciu tela, posilní jeho imunitu;
  • pri bolesti pod lopatkami sa aktívne používa zahrievaná soľ. Je potrebné zahriať ju na panvici na asi 45 stupňov, potom ju naliať do vrecka látky apripojiť sa k boľavému miestu;
  • masti obsahujúce otepľovacie oleje a výťažky. Existuje mnoho výrobcov, ktorí ponúkajú jedinečné výrobky založené na prírodných zložkách. Takéto prostriedky nepoškodzujú telo, ale môžu slúžiť ako vynikajúci doplnok k iným terapeutickým metódam;
  • Výhody dusenej zeleniny, ako sú šúpané zemiaky, sú veľmi pochybné. Mnoho ľudových metód tvrdí, že práve táto koreňová plodina je schopná „vytiahnuť“ choroby z tela. Listy kapusty a ostatná zelenina dostali rovnaké vlastnosti. Nie je známe, ako tieto metódy môžu pomôcť pacientovi zlepšiť ich stav, ale je veľmi ľahké získať popáleniny z týchto experimentov.

  Ženy musia byť obzvlášť opatrné. Ak žena vyhodí chrbát, môžu byť ovplyvnené vnútorné orgány - maternica alebo vaječníky. Ak bolí spodná časť chrbtice, môže dôjsť k podozreniu na zápal ženských orgánov. Určenie prítomnosti chorôb ženských orgánov pomôže stavu moču a vylučovaniu. Ak sa nezmenili, zápalové procesy sa nedotkli orgánov alebo pokračovali v skrytom štádiu. Ultrazvuk a laboratórne vyšetrenie moču pomôže určiť presný stav obličiek. Mali by ste navštíviť aj lekára, ktorý urobí náter na vyšetrenie a urobí ultrazvuk panvových orgánov.

  Boli to hlavné tipy, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa bežným chybám a urobiť liečbu čo najproduktívnejšou. Včasné ošetrenie pomôže dosiahnuť rýchlosťzotavenie. Preventívne opatrenia a starostlivosť o vlastné zdravie vám pomôžu vyhnúť sa nepríjemným následkom.