Chrípka a nachladnutie

Obdobie prechladnutia a chrípky prichádzajúcich na jeseň av zime je nevyhnutnou skúškou pre naše telo. Platí to najmä vtedy, ak sme imunitný systém dostatočne neposilnili, oslabili sme ho nesprávnou výživou, stresom a nedostatkom vitamínov. Preto je podľa odborníkov prevencia stále najlepšou odpoveďou na tieto choroby. V skutočnosti sú to celkom jednoduché akcie, ktoré však napriek tomu pomôžu vybudovať ochrannú bariéru proti baktériám a vírusom.

Preventívne opatrenia zvyčajne zahŕňajú pokračujúci príjem vitamínov rôznych skupín obsiahnutých v rôznych druhoch ovocia, zeleniny a obilnín. Vo všeobecnosti bude stačiť vyvážená strava, existujú však aj špeciálne vyvinuté vitamínové komplexy, ktoré obsahujú všetky potrebné látky. Takéto lieky rôznych cenových kategórií sú voľne dostupné v lekárňach.

Mierne cvičenie a časté outdoorové aktivity sa považujú za účinný regeneračný prostriedok.

Zároveň je potrebné venovať pozornosť hygiene - najmä pri komunikácii s už chorými ľuďmi a po návšteve preplnených miest. Preto je racionálne používať špeciálne antibakteriálne dezinfekčné prostriedky - utierky a ručné spreje.

Ak sa chorobe stále nezabránilo, musíte vedieť, čo znamená najúčinnejšie zvládnuť chrípku alebo nachladnutie.

Nesmieme zabúdať, že prostriedky na boj proti bežnému prechladnutiu sú nepravdepodobnébude účinný proti chrípke - na jej liečenie je potrebné užívať antivírusové lieky, ktoré Vám predpíše lekár.

V oboch prípadoch však existujú všeobecné odporúčania - mali by výrazne zmierniť stav a urýchliť proces hojenia. Na záchranu prídu prírodné liečivá, ako sú malinové infúzie alebo brusnicový džús.Je potrebné vziať v čase choroby veľké množstvo tekutiny, aby sa telu pomohlo zbaviť sa toxínov . Zníženie hrdla tiež pomôže odvar z bylín - tymián, nechtík, harmanček. Mimochodom, tiež sa používajú na zmiernenie stavu zapálenej nosovej sliznice s nádchou.

Forcis je prírodný prostriedok proti chrípke a nachladnutiu. Hlavnou účinnou látkou liečiva je extrakt šalvie lekárskej, ktorý má vynikajúce antimikrobiálne a antivírusové vlastnosti. „Forsis“ pomáha telu bojovať s touto chorobou a je tiež účinný ako preventívne opatrenie.