Aterol cholesterol

Obsah

  Zvýšený cholesterol je častý jav, ktorý sa vyskytuje u všetkých tretích obyvateľov našej krajiny starších ako 50 rokov. Ak norma nie je prekročená príliš veľa, môžete urobiť bez liekov, inak je potrebné brať lieky. Aterol z cholesterolu je účinný nástroj, ktorý mnohým pomohol normalizovať jeho množstvo v tele v krátkom čase. Je dôležité užívať liek podľa pokynov a dodržiavať pravidlá kontraindikácie.

  Zloženie a forma uvoľňovania

  Aterol je dostupný vo forme kapsúl, ktoré sú umiestnené v blistroch. Balenie obsahuje 15 kapsúl. Každá obsahuje práškovú látku a samotná škrupina je okamžitá. Hmotnosť jednej kapsuly je 0,5 g.

  Zloženie liečiva je jedinečné, hlavné tri zložky sú:

  • Probiotiká . Sú to prospešné baktérie, ktoré normalizujú fungovanie celého tráviaceho systému. A tiež probiotiká majú priaznivý vplyv na imunitný systém, posilňujú ho, ničia toxíny a ďalšie škodlivé látky.
  • Artyčok Jeruzalema . Rastlinný komponent, ktorý obsahuje inulín - látku, ktorá absorbuje zlý cholesterol a potom ho prirodzene odstraňuje z tela, artičok Jeruzalem tiež normalizuje hladinu cukru.
  • Fibregam . Táto zložka tiež pomáha urýchľovať vylučovanie zlého cholesterolu z tela. Fibregam pomáha znižovať chuť do jedla, pomáha dodržiavať diétne pravidlás vysokým obsahom cholesterolu, má priaznivý vplyv na metabolické procesy.

  Hoci sa probiotiká považujú za užitočné pri gastrointestinálnych ochoreniach, sú tiež dôležité pre vysoký obsah cholesterolu, pretože liečba je vždy sprevádzaná diétnou terapiou, takže črevá potrebujú pomoc.

  Indikácie pre použitie

  Hlavné indikácie pre použitie lieku sú:

  • zvýšený cholesterol v krvi a súvisiace choroby;
  • prevencia chorôb kardiovaskulárneho systému.

  Aterol sa môže používať nielen vtedy, keď sú hladiny cholesterolu kritické a ateroskleróza sa už začala rozvíjať. Zvyčajne, keď nie je norma prekročená, lekári predpisujú stravu. Aterol bude dobrým doplnkom, bude normalizovať metabolické procesy.

  Zvýšenie hladiny cholesterolu je často spojené s nadváhou. Človek nesprávne žerie, jej veľa tučných a iných škodlivých potravín, s ktorými zlý cholesterol vstupuje do tela. Užívanie Aterolu pomáha znižovať chuť do jedla a urýchľuje proces chudnutia.

  Pokiaľ ide o prevenciu chorôb kardiovaskulárneho systému, riziko ich výskytu je spojené s ukladaním cholesterolových plakov na stenách krvných ciev a tepien. Užívanie lieku pomáha znižovať tieto usadeniny. Preto použitie Aterolu tiež pomáha pri čistení krvných ciev a tepien.

  Ako to funguje

  Pochopiť, ako Aterol pomáha proti cholesterolu,musíte pochopiť, čo je táto látka. Chemickým zložením je cholesterol lipidová zlúčenina alebo tuk. Je nevyhnutný pre normálne fungovanie tela, zúčastňuje sa procesov tvorby buniek, ich ochrany, tvorby hormónov a ďalších. Prečo je teda potrebné znížiť jej úroveň?

  Ide o to, že existujú tri typy cholesterolu:

  • HDL - lipoproteíny s vysokou hustotou;
  • LDL - lipoproteíny s nízkou hustotou;
  • VLDLP sú lipoproteíny s veľmi nízkou hustotou.

  Prvá skupina sa nazýva dobrý cholesterol a druhá a tretia skupina sa nazýva zlá. V dôsledku nízkej hustoty sa tieto lipoproteíny, keď vstupujú do krvných ciev a tepien s krvným riečiskom, následne nevylučujú z tela, ale usadia sa na svojich stenách. Ateroskleróza sa vyvíja a Aterolu sa predpisuje práve jeho prevencia. Po prvé, znižuje počet LDL v tele a po druhé, čistí krvné cievy.


  Ak sa ateroskleróza už vyvinula, má zjavné príznaky, aterol nebude účinný na predchádzanie komplikáciám, v takých prípadoch je potrebný vážny lekársky zásah, sú potrebné statíny

  Okrem skutočnosti, že liek pomáha normalizovať cholesterol, tiež:

  • priaznivo ovplyvňuje gastrointestinálny trakt, odstraňuje nadúvanie, bolesť brucha a iné patológie tráviaceho ústrojenstva;
  • normalizuje črevnú mikroflóru;
  • zvyšuje imunitu.

  Výhody lieku

  Aj keď Aterol nie je liekom na cholesteroloficiálna droga, mnohí sú spokojní s jej účinnosťou. Medzi výhody rozlišovať:

  • neprítomnosť agresívnych zložiek v zložení napriek skutočnosti, že liek je moderný a jeho účinnosť nie je nižšia ako jeho analógy;
  • komplexný účinok: zníženie zlého cholesterolu, zvýšenie dobrého stavu, čistenie krvných ciev a normalizácia metabolických procesov;
  • dlhodobý výsledok - hladiny cholesterolu zostávajú dlhodobo v normálnych limitoch;
  • zníženie rizika rozvoja infarktu myokardu, mozgovej príhody a iných závažných komplikácií;
  • prítomnosť antioxidačnej vlastnosti - posilnenie buniek;
  • minimálny počet vedľajších účinkov a kontraindikácií;
  • cenová dostupnosť, schopnosť nakupovať bez lekárskeho predpisu.

  Návod na použitie

  Návod na použitie lieku je v každom obale a možno ho nájsť aj na oficiálnej webovej stránke výrobcu. Odporúčaná denná dávka je 1 - 2 kapsuly denne. Častejšie sa vyžaduje 1 kapsula, 2 sa odporúča pre starších ľudí, u ktorých je vysoké riziko vzniku chorôb kardiovaskulárneho systému.

  Kapsula sa odoberie celá, premyje sa dostatočným množstvom vody. Je lepšie to urobiť pred jedlom, pol hodiny alebo počas jedla. Užívanie drogy po jedle je nežiaduce, pretože časť cholesterolu a iných lipidov, ktoré vstupujú do tela s jedlom, bude mať čas na rýchly vstup do krvného obehu.

  Hladina zlého cholesterolu sa začína okamžite znižovať, čo vysvetľuje dlhodobý účinokliek. Odporúčané trvanie užívania Aterolu je 3 - 4 týždne, potom sa prestávka vykonáva jeden týždeň a priebeh sa opakuje znova. Na konsolidáciu výsledku musíte absolvovať 2 - 3 kurzy za sebou.

  Podľa pokynov výrobcu je dôležité liečivo správne uchovávať pri teplote 5 - 20 stupňov, čím sa chráni pred vlhkosťou a slnečným žiarením.

  Kontraindikácie

  V dôsledku prirodzeného zloženia je zoznam kontraindikácií pri užívaní Aterolu malý. Zahŕňajú predovšetkým individuálnu neznášanlivosť jednej zo zložiek, ktoré tvoria kompozíciu. Je to zriedkavé, ale aby sa predišlo nežiaducim dôsledkom, je lepšie užiť 1 kapsulu, potom počkať pár dní a potom, ak nie sú problémy, pokračovať v liečbe.

  Aterol je tiež kontraindikovaný v týchto prípadoch:

  • tehotenstvo a laktácia - ženám v tejto pozícii sa odporúča, aby normalizovali svoje hladiny cholesterolu iba dodržiavaním diéty;
  • Vek detí - hoci presný počet nie je presný, predpisovanie lieku malým deťom je nebezpečné, musíte navštíviť lekára a dodržiavať jeho lekársky predpis.

  V prípade familiárnej hypercholesterolémie sa často vyžaduje liečba detstvom. Ak sa rozhodnete podať Aterol dieťaťu, určite sa poraďte s lekárom

  Vedľajšie účinky

  Vedľajšie účinky sa vyskytujú zriedkavo, väčšinou sa spájajú s zanedbávaním pravidiel kontraindikácie, keď pacient užíva liek s jednotlivcomneznášanlivosť jednej z jej zložiek. Najčastejšie sa to deje z dôvodu nevedomosti, pretože napríklad suchý artičok Jeruzalem, niektoré sa nikdy nespracovali pred liečbou.

  Medzi vedľajšie účinky sa môžu vyskytnúť:

  • alergické reakcie vo forme kožných vyrážok, svrbenia, opuchu, iných foriem;
  • nevoľnosť, problémy so stolicou;
  • úplný nedostatok chuti do jedla;
  • menej často iné vedľajšie účinky.

  Ak sa objavia, okamžite prestaňte užívať kapsuly. Ak už bolo niekoľko užených, môžete ich prepláchnuť žalúdkom, zobrať enterosorbenty. Ak sa ukáže, že ide o jednotlivú neznášanlivosť zložiek, liečba Aterolom sa musí zastaviť.

  Osobitné pokyny

  Odborníci odporúčajú postupovať podľa týchto pokynov na liečbu:

  • Postupujte podľa diéty. Použitie Aterolu bude zbytočné, ak človek naďalej konzumuje veľké množstvo nezdravých potravín nasýtených tukmi. Zvyčajne je strava predpísaná ako počiatočné štádium liečby vo všetkých prípadoch s vysokým obsahom cholesterolu v krvi.
  • Vzdaj sa zlých návykov. Tabakový dym, etylalkohol, obsiahnutý v alkohole, zvyšuje množstvo toxínov v tele, pričom s veľkým počtom je pre Aterol ťažšie zvládnuť.
  • Liečba bude účinná iba vtedy, ak bude trvať. Nemá zmysel brať liek na týždeň, výsledok bude, ale iba krátkodobý.
  • Počas liečby je potrebné každý mesiac vykonávať krvné testy na sledovanie procesu znižovania cholesterolu.
  • Akateroskleróza sa vyvinula, lekár predpísal použitie statínov a iných liekov, aterol môže pokračovať v zrýchľovaní regenerácie.

  Pri nadmerne vysokom cholesterole nie je možné upustiť od používania statínov, Aterol nebude schopný nahradiť ich účinok, takže by ste nemali zanedbávať lekársky predpis

  Analógy

  Doteraz neexistujú žiadne analógy lieku, jedinečné zloženie aterolu nemá rovnaké substituenty. Existuje veľa doplnkov výživy, ale v porovnaní s nimi sú menej účinné a nie sú tak bezpečné na používanie. A tiež charakteristickou črtou Atrolu v porovnaní s inými doplnkami výživy je dlhá remisia, výsledok je stanovený na dlhú dobu.

  Existujú tiež lieky, ktoré majú podobný účinok ako Aterol. Entrol je jedným z nich - má antitoxický účinok, normalizuje črevnú mikroflóru, metabolické procesy. Jeho účinok na zníženie cholesterolu je však menej výrazný.

  Naopak, pokiaľ ide o statíny, ich účinok je zameraný na zníženie cholesterolu, nemajú však priaznivý účinok na tráviace procesy a neposilňujú imunitný systém. Preto sa verí, že pokiaľ ide o zložitosť a univerzálnosť účinku, Aterol nemá analógy.

  Recenzie

  Alina
  Bojím sa, keď som zistil, že mám vysoký cholesterol. Moja matka trpí týmto problémom už dlhú dobu, je na prísnej diéte a veľmi som sa obávala, že by sa mi to isté stalo. Doktor to upokojil a povedal, že zatiaľ je to normaprekročil dosť, ale je lepšie sa okamžite vydať. Začala sledovať diétu, úplne odmietla alkohol a vzala Aterol. Príjemným bonusom bola skutočnosť, že za dva mesiace dokázali stratiť 5 kg. S výsledkom som spokojný.
  Irina
  Aterol odporučil môj priateľ, ktorý mal tiež vysoký cholesterol. Doktor mi vysvetlil, že je dôležité jesť správne a schudnúť navyše, ale kvôli svojmu životnému štýlu bolo ťažké to urobiť. Nebol čas normálne jesť, takže váha neodišla. Keď Aterol začal piť, všimla si, že jej chuť do jedla sa znížila. Začal som jesť menej a keď som prišiel k lekárovi po 3 mesiacoch, schudol som a krvný test vykázal pozitívny výsledok.
  Oleg
  Už som si vzal priebeh užívania drogy, teraz mám týždennú prestávku a znova ju zopakujem. Naozaj sa mi páči, že Aterol je k dispozícii, dá sa ľahko objednať online. Tobolku musíte piť iba raz denne, takže nezabudnete. Znovu daroval krv, lekár si všimol, že sa začal pozitívny trend, cholesterol postupne klesal.