Analógy atorvastatínu

Obsah

  Atorvastatín je jedným z kľúčových liekov predpisovaných pacientom s vysokým obsahom cholesterolu v tele. Toto je najpopulárnejší statín, používa sa takmer bez obmedzení. Zriedka, ale stále sa stáva, že atorvastatín nie je vhodný pre pacientov z akéhokoľvek dôvodu - pre niektoré spôsobuje vedľajšie účinky a pre niektorých sa jednoducho nedá urobiť. V tomto prípade nezúfajte - existujú analógy atorvastatínu, ktoré úplne nahradia liek.

  Atorvastatín patrí do skupiny liekov znižujúcich lipidy, tj liekov, ktoré môžu znižovať krvné tuky a tým normalizovať výkonnosť. Liek je schopný znižovať hladinu lipoproteínov s nízkou a veľmi nízkou hustotou a súčasne má aj antioxidačný účinok, to znamená, že odstraňuje toxíny a škodlivé látky z tela a riedi krv.

  Droga sa používa najmä s nebezpečenstvom rozvoja aterosklerózy, čo naznačuje krvný test so zvýšenou hladinou lipidov s nízkou hustotou. Účinok lieku sa objaví v priebehu niekoľkých hodín a trvá asi jeden deň. Liek je dobre tolerovaný, ale počas tehotenstva a laktácie je zakázaný, so slabými ukazovateľmi funkčnosti obličiek a pečene, ako aj s neznášanlivosťou lieku.

  Náklady na atorvastatín závisia od dávkovania lieku a od počtu tabliet v balení. Zahraničnými náhradami atorvastatínu súoveľa drahšie. Ruské drogy, napríklad atorvastatín C3, sú však celkom dostupné a dostupné dokonca aj pre kategórie obyvateľstva s nízkymi príjmami. V každom prípade majú pacienti na výber veľa, takže nezostanú bez substituentov atorvastatínu.

  Ruské analógy

  Pri výbere lepšieho výrobcu sa oplatí venovať pozornosť predovšetkým domácim liekom. Nesporným plusom liekov je ich lacnosť. Nie je potrebné míňať peniaze na dopravu, colné odbavenie a iné finančné náklady, pretože lieky sa vyrábajú v Rusku a dodávajú sa mestským lekárňam s minimálnymi nákladmi.

  Nemali by ste tiež diskontovať lekárne online, kde si môžete kúpiť domáce lekárstvo za cenu nižšiu ako v bežnej lekárni, a to aj so zľavou. Preto pacienti začínajú hľadať náhrady práve medzi domácimi výrobkami, a to je úplne pravda. Pri výbere môžete zostať na ceste Anvistat, Novostat, Atorvastatin-SZ.

  Po prvé, pacientov priťahuje ruská medicína farmaceutickej spoločnosti Severnaya Zvezda, ktorá sa vyrába pod rovnakým názvom so značkou SZ, čo znamená výrobcu. Liek je dostupný v širokej škále dávok, čo je pre pacientov veľmi výhodné. Atorvastatín-SZ môže byť v dávke 10, 20, 40 a 80 mg.

  TIP!Pacienti s akoukoľvek predpísanou dávkou môžu ľahko nájsť liek, ktorý je pre nich pohodlný na užívanie a nemusia zdieľať tabletky ani piť dva.

  Produkt je schopnýznižujú hladinu cholesterolu v krvi o 30–46% a lipoproteíny s nízkou hustotou o 41–61%. Je schopný redukovať lipoproteíny so strednou hustotou a zvýšiť obsah lipoproteínov s vysokou hustotou.

  Anvistat je statínový liek obsahujúci trihydrát vápenatej soli atorvastatínu. Tablety sú dostupné v dávkach 10, 20 a 40 mg. Ak potrebujete užiť 80 mg, musíte vypiť dve tablety maximálnej dávky. Okrem hlavnej aktívnej látky obsahuje tableta tiež monohydrát laktózy, stearát horečnatý a ďalšie látky.

  Droga pôsobí na proces premeny cholesterolu a preruší jednu z chemických reakcií, v dôsledku čoho hladina cholesterolu klesá. Výsledok závisí od dávkovania liečiva. Pri užívaní lieku sa znižuje riziko úmrtia na kardiovaskulárne patológie.

  Novostat je hypolipidemické liečivo obsahujúce atorvastatín ako účinnú látku. Liečivo je dostupné v dávke 10, 20, 40 a 80 mg. Typicky ako atorvastatín v iných liekoch. Používa sa u pacientov s vysokým obsahom cholesterolu v krvi. Liečivo sa môže použiť na terapeutické aj profylaktické účely.

  Aplikuje sa vo vnútri, na deň stačí jedna tableta so správnou dávkou lieku. Je dobré, ak na pozadí liečby liekom Novostat pacienti dodržiavajú zásady výživovej výživy - to výrazne zlepšuje účinok liekuprostriedky.

  Ukrajinský a bieloruský tovar

  Lekári odporúčajú pacientom zo susedných krajín Bieloruska a Ukrajiny, aby nahradili atorvastatín. Farmaceutický priemysel v týchto krajinách je dosť rozvinutý a na miestnych trhoch môžete ľahko nájsť dobré statíny, ktoré budú konať efektívne a nebudú mať vedľajšie účinky.

  Lovastatín je dobrou náhradou atorvastatínu

  .

  Z týchto liekov si pacienti môžu kúpiť:

  Odporúčame vám prečítať si: Liek Rosuvastatin
  • Lipromac je liek v dávke 10, 20 a 40 mg atorvastatínu. Používa sa na zníženie rizika vzniku aterosklerózy a so zvýšeným cholesterolom v krvi. Normalizácia lipidov sa dosiahne vďaka vysokej účinnosti liečiva;
  • Vasostat Health je dobre známy liek zo skupiny statínov, ale obsahuje zásadne inú účinnú látku - simvastatín. Vasostat je dostupný v tabletách po 10 a 20 mg, účinná látka sa aktívne vstrebáva gastrointestinálnym traktom a dosahuje vysokú koncentráciu za niekoľko hodín. Je indikovaný nielen na hypercholesterolémiu, ale aj na pozadí diabetes mellitus, čo je zvýšené riziko cerebrovaskulárnych patológií. Liek spomaľuje progresiu aterosklerózy, maximálny účinok užívania lieku nastáva po 1-1,5 mesiaci;
  • Lovastatín - liek je dostupný v 20 a 40 mg. Účinná látka je rovnaký názov lovastatín. Princíp účinku lieku v roku 2007narušenie syntézy kyseliny mevalonovej, čo ďalej prispieva k tvorbe lipoproteínov. Droga účinkuje po dlhú dobu - stačí ju užiť raz denne. Je možné použiť aj na prevenciu;
  • Lovacor je liek prírodného pôvodu založený na lovastati, izolovaný z húb. Vyrába sa v dávke 20 mg liečiva, a preto je vhodné použiť pre tých, ktorí majú takúto dávku, inak budú musieť pacienti zdieľať tabletu alebo si vziať dve tablety. Droga sa užíva raz denne;
  • Atorvacor je hypolipidemické činidlo. Pomáha znižovať hladinu cholesterolu v krvi. K dispozícii v 10 a 20 mg účinnej látky. Je dobre tolerovaný pacientmi a nevyžaduje výmenu, je dôležité iba správne upraviť dávkovanie. Nie je bežne používaný u gravidných žien počas laktácie, s patológiou obličiek a pečene.

  Náhradníci ďaleko v zahraničí

  Medzi drogami, ktoré nahrádzajú atorvastatín, sa môžu použiť aj zahraničné drogy. Predávajú sa takmer vo všetkých lekárňach.

  DÔLEŽITÉ!Možno je jedinou nevýhodou takýchto tabliet ich vysoká cena, avšak počas výrobného procesu sa prípravky podrobujú niekoľkým stupňom čistenia, čo umožňuje získať lepšie kapsuly s maximálnym účinkom.

  Nahradenie atorvastatínu zahraničnými výrobkami sa môže uskutočniť takto:

  • Tulipán - liek vyrobený vo Švajčiarsku. nákladypomerne vysoký, ale účinok a bezpečnosť lieku je nepochybná. Je vhodný aj pre pacientov, u ktorých domáce výrobky vyvolávajú negatívnu reakciu. Liečivo je atorvastatín. Liečivo sa vyrába v dávke 10 a 20 mg;
  • Tablety atorvastatínu TEVA sa vyrábajú v Izraeli a odporúčajú sa aj pacientom s vysokým obsahom cholesterolu. Liek je dostupný v rôznych dávkach - 10, 20, 40 a 80 mg. Je indikovaný na použitie u pacientov s vysokým obsahom cholesterolu, so zvýšeným rizikom rozvoja aterosklerózy a iných srdcových patológií. Môže byť použitý v minimálnych dávkach ako profylaktický;
  • Liprimar je nemecký liek, je to jedna z najdrahších tabliet, ktorá obsahuje atorvastatín. K dispozícii v 10, 20, 40 a 80 mg, obsahuje účinnú látku atorvastatín vápenatý. Liek má najmenšie vedľajšie účinky, hoci návod na použitie tradične uvádza všetky možné negatívne dôsledky. Liek je možné použiť u pacientov s diabetes mellitus. Účinok lieku sa dosiahne rýchlo - približne za 1 - 2 hodiny a trvá viac ako deň. Je klinicky dokázané, že Liprimar znižuje riziko vzniku kardiovaskulárnych patológií;
  • ​​
  • Torvacard - vyrobený v Českej republike. Účinné činidlo znižujúce hladinu lipidov. Dostupné v tabletách po 10, 20 a 40 mg. Pôsobí rýchlo po podaní, maximálny účinok sa dosiahne do dvoch týždňov. Torvacard vyrábamiernejší účinok je preto dôstojnou náhradou za domácu produkciu atorvastatínu.

  Recenzie

  Aj keď má atorvastatín zriedkavo vedľajšie účinky, stále existujú pacienti, ktorí uprednostňujú iné lieky. Recenzie pacientov liečených atorvastatínom možno prečítať nižšie:

  Ekaterina Ivanovna:

  „Atorvastatín sa po prijatí výsledkov analýzy odporúča použiť kliniku. Hladina cholesterolu sa zvýšila, ale lekár sľúbil, že s atorvastatínom vráti všetko do normálu. Pilulka bohužiaľ začala pociťovať závraty a objavila sa slabosť. Možno, že liek pre mňa nie je vhodný, musel som ho zmeniť na iné meno, ale s rovnakou účinnou látkou. Atoris ma prinútil cítiť sa oveľa lepšie. “

  Olga:

  „Môj vysoký cholesterol sa objavil na pozadí diabetes mellitus a spočiatku bolo ťažké vybrať liek. Lekári radili predovšetkým domácim liekom, ale moje diabetické prejavy sa zhoršili. Musel som hľadať cudzie analógy, z ktorých najlepší účinok mal švajčiarsky tulipán. Pijem len to, nevyskytne sa vedľajší účinok a cukrovka sa nezhorší. “

  Sergey Nikolaevič:

  „Minulý rok mi bola diagnostikovaná ateroskleróza. Odvtedy mi pijú statíny, ktoré mi odporúčajú. S atorvastatínom som nepracoval - začali sa problémy s potenciou, takže som prešiel na Rosuvastatín. Je to náhrada atorvastatínu z rovnakej skupiny, iba s inou účinnou látkou. agenézazmizol a skutočne sa začal cítiť lepšie. ““

  Najdôležitejšie

  Analógy lieku Atorvastatín sa používajú hlavne na liekovú intoleranciu. Pretože v niektorých prípadoch sa reakcia nevyvíja na samotnom atorvastatíne, ale na doplnku, lekári odporúčajú nahradiť liek liekom s rovnakou účinnou látkou Atoris, Torvakard, Tulip. Ak netolerujete, je to atorvastatín, ktorý môže byť nahradený lovastatínom alebo simvastatínom.