Ako zničiť svätojánok raz a navždy

Hogweed je rozšírená rastlina, ktorá je jedovatou burinou. Preto nie je prekvapujúce, že sa ľudia zaujímajú o informácie o tom, ako sa odvodzuje hogweed.

Na pochopenie zložitosti ničenia danej rastliny je potrebné poznať jej vlastnosti. A spočívajú v skutočnosti, že semená, raz v pôde, za priaznivých podmienok, môžu prežiť a klíčiť za pár rokov, aj keď samotné rastliny už dlho boli zničené. Okrem toho je problémom to, že hoci sa rastliny ničia spaľovaním, môžu sa uskutočňovať iba v čase, keď sú semená dostatočne suché, a to počas tohto obdobia, keď sa príliš rozpadnú a znova môžu spadnúť do pôdy a pretrvávať po dlhú dobu. Tak ako získať sveter?

Efektívne metódy

Ak sa chcete na túto nepríjemnú rastlinu navždy zbaviť, musíte na zvýšenie pravdepodobnosti úspešného výsledku použiť rôzne metódy súčasne. Medzi hlavné metódy patrí:

1. Prerezávanie kvetov.Vykonáva sa v počiatočnej fáze kvitnutia av malých oblastiach. Hlavnou úlohou je orezávanie púčikov, kvetov a drobného nespracovaného ovocia, ak existuje. Najdôležitejšou vecou v tejto metóde je použitie bezpečnostných opatrení, pretože šťava z jogurtov môže zanechať popáleniny na pokožke. Preto by rukavice mali byť po ruke a na vrchu odevu polyetylén alebo iný materiál, ktorý nedovolí šťave preniknúť na oblečenie a nasiaknuť do nich.

2. Chemické ošetrenie . Vykonáva sa od okamihu, keďBradavice začínajú klíčiť až pred dozrievaním semien. Výsledok môžete dosiahnuť, ak často a intenzívne spracovávate rastliny pred obdobím kvitnutia. Ak už kvitnutie už začalo alebo prebiehalo už nejakú dobu, chemická expozícia nepovedie k pozitívnemu výsledku. V prípade deštrukcie hogweedu je potrebné 2-3 krát prekročiť dávku uvedenú v prípravku. Spracovanie by sa malo vykonávať dvakrát s prestávkou 2 týždne, ale počas postupu je potrebné zabezpečiť, aby liek úplne spadol na stopky, listy a slnečníky rastliny.

3. Horenie.Ďalšia účinná metóda, vyžaduje si však opatrnosť. Je potrebné zvoliť správne obdobie, v ktorom sa má začať spaľovať rastlina. Najlepšie sa to dosiahne, keď plody ešte nie sú úplne dozreté v centrálnom dáždniku. Je správne postupovať takým spôsobom: dbajte na bezpečnostné opatrenia, nezabudnite, že pastinák kravy pri spaľovaní emituje éterické oleje, chráni telo a odev, nalieva horľavé látky na dáždniky dozrievaním ovocia a zapaľuje rastliny.

4. Plevelenie.Ak sa každé 3 týždne vyskytujú oblasti buriny alebo orby, kde rastie hogweed, rastlina sa môže úspešne zničiť. Hlavnou vecou je nezabudnúť, že sa objavuje nielen na jar, ale aj v lete, ako aj burinu pred obdobím kvitnutia. Namiesto odburínania môžete kosiť pastviny kravy, ale pod podmienkou splnenia všetkých vyššie uvedených podmienok;

Toto sú najúčinnejšie a najrýchlejšie spôsoby, ako pomôcť zbaviť sa hogweedu.

Bezpečnostné opatrenia

Aby sa škodlivé rastliny zničili, je potrebné vyhnúť sa chybám. Preto nie je potrebné bojovať proti pastincovi kravy:

  • Kosené alebo nasekané rastliny nechajte na zemi, pretože v výhonku môže byť dostatok živín na dozretie semien;
  • Na vykonávanie činností v období kvitnutia alebo dozrievania ovocia - musíte konať vopred;
  • Keď je vietor vonku, odrežte slnečníky na prasa;
  • Vykonajte opatrenia na zničenie rastliny s otvorenými časťami tela a bez montérok.

Dodržiavaním týchto tipov môžete poraziť túto jedovatú rastlinu!