Ako získať zelenú z oblečenia

Obsah

  Zelenka je lekársky „marker“, ktorý môže na tele a na iných predmetoch zanechať jasne zelené škvrny. Jedna bublina brilantného zeleného roztoku môže zničiť čalúnenie čalúneného nábytku alebo nových džínsov.

  Existujú nástroje, ktoré pomáhajú vyčistiť zelené veci od vecí. Pri ich výbere musíte byť veľmi opatrní. Niektoré látky sú veľmi agresívne. Odstránením škvrny môžete na tkanine zanechať belavú stopu, škvrnu alebo dokonca dieru. Platí to najmä pre syntetické materiály a neželezné výrobky.

  Takéto škvrny sa môžu objaviť v dôsledku vlastnej nedbanlivosti alebo zavinenia malého dieťaťa. Bezobslužná bublina je možnou katastrofou pre váš predmet alebo nábytok. Toto však nie je najväčšia nepríjemnosť. Dieťa sa môže znečistiť, alebo ešte horšie, prehltnúť roztok. V takom prípade by ste nemali byť nervózni a okamžite sa poradiť s lekárom. Škvrna na veciach nie je tak strašidelná. Môže sa odstrániť, ak viete, čo znamená použiť.

  Zelenú farbu z oblečenia môžete odstrániť pomocou:

  Prečítajte si tiež: Ako prať čerešne z oblečenia
  • peroxid vodíka;
  • acetón;
  • inštalačné čistiace prostriedky;
  • amoniak;
  • amoniak;
  • manganistan draselný;
  • ocot;
  • škrob;
  • slnečnicový olej;
  • odstraňovač škvŕn;
  • pracie mydlo;
  • bielidlo;
  • sóda;
  • White Spirit.

  Peroxid vodíka

  Peroxid vodíka má bieliaci účinok.účinok. Môže sa používať iba na ľahké oblečenie vyrobené z prírodných tkanín. Je vynikajúci na odstránenie brilantnej zelene z bielej košele. Navlhčite vatový tampón v 3% peroxidu a položte ho proti škvrne. Musí byť úplne nasýtený. Po 10 minútach vyhoďte bielizeň do práčky alebo ju umyte ručne.

  Ak sa z farebného výrobku rozhodnete odstrániť zelenú škvrnu, peroxid vodíka sa musí riediť vodou v pomere 1:10. Priebeh akcie sa nezmenil: namočte roztok špinou a po 10 minútach vec jednoducho umyte.

  Acetón

  Používanie čistého acetónu je zdraviu škodlivé. Musíte pracovať v gumových rukaviciach. Je lepšie otvoriť všetky okná, aby ste predišli vdýchnutiu pár. Čistý acetón sa môže používať iba na spracovanie prírodných svetlých vecí, iba na husté textílie. Napríklad acetón ľahko odstraňuje zelené škvrny zo svetlých džínsov. Na vatový tampón by sa malo aplikovať malé množstvo tekutiny. Nečistoty ľahko opláchnite a ihneď ich opláchnite studenou tečúcou vodou.

  Ak si chcete z farebného produktu umyť žiarivo zelenú farbu, použite jemný roztok acetónu alebo odstraňovač laku na nechty. Pred použitím produkt otestujte na malej skrytej ploche tkaniva. Ak po 10 minútach farby nezmiznú, môžete sa pokúsiť znečistenie odstrániť.

  Domestos

  Domestos a iné podobné výrobky sa používajú ako bielidlo kvôli chlóru. Okrem chlóru obsahuje Domestos aj množstvo kyselín, vďaka ktorým je vyrobenýoveľa agresívnejšie ako bežné bielidlo. Vodovodný prací prostriedok je možné použiť iba pre biele prírodné tkaniny. Malé množstvo gélu by malo byť nanesené na rúno a trieť škvrnu. Drobné nečistoty zmiznú pred našimi očami. Potom je vhodné položku dvakrát umyť.

  Amoniak

  Na odstránenie zelených škvŕn použite 10% amoniak. Dá sa kúpiť v ktorejkoľvek lekárni. Pripravte sa na ostrú vôňu, ktorá po otvorení nádoby okamžite zasiahne váš nos. Používajte gumové rukavice. Nie je potrebné používať bavlnenú špongiu. Vyplňte zafarbenú oblasť amoniakom a počkajte 7 minút. Potom výrobok jednoducho umyte mydlovou teplou vodou. Aby ste utopili nepríjemný zápach, pri oplachovaní pridajte do vody kondicionér.

  Mangán

  Mangán, na rozdiel od peroxidu vodíka, by sa mal používať iba s tmavým odevom. Upozorňujeme však, že látka musí byť prírodná. Nepoužívajte manganistan draselný na syntetiku. Umyte predmet v teplej vode a namočte ho do umývadla slabým roztokom manganistanu draselného. Kvapalina by mala byť mierne ružová. Potom je možné znečistenie umyť bežným mydlom.

  Ocot

  Ocot robí skvelú prácu pri farbení zelene. Upozorňujeme, že zelená farba sa môže tlačiť na zadnú časť odevu alebo na povrch, na ktorom leží produkt. Aby ste tomu zabránili, vložte zbytočnú handru pod látku. Kyselina sa musí naliať na škvrnu a nechať niekoľko minút pôsobiť. Potom vložte predmet do práčky. Je to skveléspôsob, ako odstrániť škvrny z farebného oblečenia. Ocot nepoškodí jasný vzor, ​​ale iba fixuje farbivo na hmote.

  ​​

  Škrob

  V tomto prípade pôsobí škrob ako sorbent. Ak chcete odstrániť „tvrdohlavú“ škvrnu, navlhčite ju vodou, nalejte škrob hore a vtierajte ho hlboko do štruktúry tkaniny. Keď prášok zaschne, musí sa odstrániť suchou kefou. Nemalo by existovať žiadne stopy po starom znečistení. Ak sú zelené pruhy viditeľné, použite inú dostupnú metódu.

  Slnečnicový olej

  Hoci sa mastné škvrny ťažko odstraňujú, často sa ako odstraňovač škvŕn používa olej. Na staré miesto brilantnej zelene musíte naliať slnečnicový olej. Po dvoch hodinách doplňte umývací prostriedok na riad. K praniu veci dôjde až po 12 hodinách. Je lepšie vykonať postup v noci. Po umytí a opláchnutí škvrna zmizne.

  Pracie mydlo

  Je to hnedé pracie mydlo, ktoré účinne bojuje proti rôznym druhom znečistenia. Ak chcete odstrániť čerstvé škvrny žiarivo zelenej farby, môžete použiť zásadité mydlo. Navlhčite škvrnu vodou a štedro ju pretrite mydlom. Mala by sa objaviť hustá pena, ktorá okamžite zmení farbu na zelenú. Po 10 minútach vypláchnite mydlo teplou vodou a odošlite predmet do bielizne.

  Soda

  Soda pomáha umývať akýkoľvek povrch. Je nevyhnutná v každodenných veciach. Aby ste sa zbavili zelených škvŕn, nalejte na látku sódu a na vrch nalejte ocot. Vyskytne sa chemická reakcia. Šumivá pena sa musí umyť pod tečúcou vodou. ďalejumývanie zmyje všetky škvrny.

  Ak sa chcete naučiť čistiť zelenú od tela, vlasov, nábytku a podlahy, prečítajte si tento článok. Akákoľvek škvrna môže byť odstránená. Hlavnou vecou je vybrať správny nástroj a konať podľa pravidiel.