Ako získať blchy v suteréne

Obsah

  Blchy sú nebezpečnými parazitmi, ktoré prenášajú hepatitídu, moru plesní, týfus a encefalitídu. Kŕmia nielen krv psov, potkanov a mačiek, ale aj ľudskú krv. Obľúbené miesto pre hmyz je tmavá a vlhká pivnica. Ak ich chcete odtiaľto odstrániť, musíte tvrdo pracovať.

  Čo blchy žijú v suterénoch

  Hoci blchy nie sú v tele prítomné celý deň (po jedle začínajú hľadať novú obeť), neustále sa nahrádzajú a spôsobujú nepohodlie zvieratám a ľuďom. Hmyz prepichne pokožku, dosiahne cievy a pije krv. Zákusky začervenajú a svrbia, zväčšujú sa a bolia.

  Blchy, napriek svojej malej veľkosti, predstavujú veľké riziko pre zdravie zvierat a ľudí. Počas života do jedného a pol roka môže parazit položiť až 500 vajíčok. Na dozrievanie a vyliahnutie lariev je potrebný mesiac. Skus môže spôsobiť infekciu a česanie rany môže spôsobiť slávenie. Hmyz vypustí enzým do krvi obete a zabráni jej skladaniu. Môže to spôsobiť alergie, stratu vedomia alebo dokonca zastavenie dýchania. Tuberkulóza, salmonelóza, hepatitída, encefalitída, tularémia sú len niektoré z chorôb, ktoré „vydávajú“ blchy. Boli to oni, ktorí urýchlili šírenie moru v Európe a kosili polovicu obyvateľstva veľkých krajín.

  Paraziti, ktorí sa schovávajú v suteréne, majú mnoho podob - psov, mačiek, kôz, králikov. Nezáleží na tom, kto vstúpi do miestnosti - útočia na obeť a hryzú ju. Aj keď hmyz a bez krídla môžucestovať na veľké vzdialenosti. V prednej časti majú ostré rukoväte, ktoré pomáhajú držať zvieracích chlpov alebo ľudských odevov.

  Keďže v suteréne bytového domu sú vhodné podmienky pre zvieratá - teplé, tmavé, vlhké - spolu s mačkami, psami a potkanmi, objavuje sa tu škodlivý hmyz. Veľa z nich je v starých bytových domoch, kde sú praskliny, diery a kondenzácia.

  Ako hmyz prichádza do obytnej budovy

  Mnoho obyvateľov domov má záujem o to, kde sa blchy nachádzajú v suteréne a ako sa ich zbaviť. Na tomto mieste sú vykurovacie rúrky a teplá voda, takže túlavé zvieratá tu vždy radi strávia noc.

  Hmyz sa dostáva do suterénu nielen so zvieratami. Nosia ich inštalatéri, elektrikári a ďalší ľudia, ktorých život je spojený s pravidelným zostupom.


  Blchy vstupujú do suterénu bludnými zvieratami.

  Po chôdzi psi otriasajú parazitmi na schodisku a prenikajú do suterénu cez otvory, praskliny a technické šachty. Po vstupe na verandu sa hmyz ľahko presťahuje do bytov. Na jeseň, keď ľudia nosia vlnené veci, držia sa oblečenia. Paraziti môžu čakať mesiace na správny okamih, aby zaútočili na obeť, schovávajúc sa pod podlahou, v podlahových doskách, kobercoch, oblečení.

  Hmyz sa môže objaviť aj z hromady trosiek. Sú to často hostia s bezohľadnými susedmi alebo so zanietenými milencami domácich miláčikov. Ďalším dôvodom ich detekcie v obytnej budove je invázia hlodavcov, potkanov alebo myší.

  Vlhkosť priestorov je ďalším faktorom, ktorý spôsobuje šírenie bĺch.Netesné potrubia vytvárajú priaznivé vlhké prostredie na reprodukciu parazitov. Nedostatok slnka, zatuchnutý vzduch zhoršuje situáciu.

  Prvé kroky pri odhaľovaní bĺch v suteréne

  V záujme toho, aby sa bĺch dostali do suterénu, je potrebné najprv skontrolovať miestnosť. Je potrebné navštíviť bytové a komunálne služby, vyhlásiť potrebu inšpekcie potrubí, audit. Je potrebné vylúčiť akékoľvek netesnosti, pretože šmuhy z vodných komunikácií sú častou príčinou výskytu hmyzu. Vo vašom byte nebude potrebné opravovať ventilačný systém v kúpeľniach. Prostredníctvom inžinierskych sietí sa hmyz môže presúvať zo suterénu k ľuďom žijúcim na nižších poschodiach.

  Dôležité!Mali by sa skontrolovať mesačné suterény a byty av prípade potreby by sa mala vykonávať preventívna údržba a prenasledovanie blchy.

  Je potrebné leptať potkany a myši, ktoré nesú parazity v suteréne. Nebude zbytočné kontrolovať v suteréne diery a otvory, cez ktoré môžu v budúcnosti preniknúť, a odstrániť ich.

  Podobný článok: Ako odstrániť šváby z bytu.

  Najjednoduchšie je objednať brigádu, ktorá sa profesionálne podieľa na ničení parazitov. Špecialisti vyberajú bezpečné a účinné lieky, odstraňujú blchy, čo zaručuje ich neprítomnosť na mnoho mesiacov. Všetky ich akcie sú úplne bezpečné.

  Pred spracovaním suterénu by sa mal získať súhlas všetkých obyvateľov domu. Pomoc odborníkov sa môže zbaviť nepriaznivého stavu za jeden deň.

  Ak nechcete platiť za službu, vykonajte zničenieMôžete to urobiť sami. Prvým krokom je odstránenie všetkých domácich miláčikov a ľudí z areálu. Všetky povrchy, nábytok a diery musia byť ošetrené insekticídnymi sprejmi. V suteréne môžete použiť Butox-50. Pri práci s ním noste respirátor a ochranný odev, pretože produkt je toxický.


  Najspoľahlivejším spôsobom, ako sa zbaviť bĺch, je zavolať profesionálneho dezinfektora
  .

  Ak je suterén veľký, pomôže spálenie dymovej bomby. Toto je efektívny spôsob, ako sa zbaviť bĺch. Dym preniká do najmenších štrbín a zabíja všetok hmyz. Potom musíte zatvoriť okná a nechať miestnosť na pár hodín. Po ich uplynutí sa suterén prevzdušňuje, vytvára prievan a zapája sa do mokrého čistenia. Jeden dezinfekčný postup spravidla nestačí - pre úplný účinok ho budete musieť vykonať niekoľkokrát.

  Čo robiť, ak do bytu vnikol hmyz

  Aby ste sa zbavili blchôt v suteréne v byte, musíte vykonať všeobecné upratovanie. Je potrebné utrieť všetok prach, umyť podlahy, skryť jedlo v miskách a chladničku. Oblečenie, plyšové hračky a záclony by sa mali prať. Matrace, koberce a prikrývky by sa mali vyraziť na ulicu, nábytok by sa mal vysávať. Koberce a koberčeky môžu byť dodatočne posypané zmesou soli a jedlej sódy.

  Jedno čistenie nestačí - pre škodcov budete potrebovať špeciálny prostriedok. Pri výbere môžete konzultovať s predajcom. Všetky výrobky sú rozdelené do dvoch typov - roztoky a aerosóly. Ultrazvukové repelery proti tomuto problému sú neúčinné.Spomedzi aerosólov je Dichlorvos najobľúbenejší. Tento lacný nástroj si poradí nielen s blchami, ale aj s inými parazitmi.

  Nemecký dravec má menej štipľavý zápach. Rovnako ako analógy („Kat“, „Boj“) sa dajú bezpečne použiť na spracovanie obytných priestorov, pretože sotva cítia a rýchlo sa odparujú. Prášky (napr. Clean House) sa jednoducho rozstrekujú na rohy.


  Existuje veľa produktov na ničenie blch v obytných budovách
  .

  Z riešení je lepšie zvoliť koncentráty, ako sú Tsifoks a Tetriks. Sú chované vo vode a ošetrené miestnosťou. O dva týždne neskôr sa postup opakuje, aby sa larvy zničili. Všetky prostriedky sa musia použiť presne podľa pokynov.

  Rovnako je vhodný akýkoľvek prostriedok proti švábom alebo chrobákom. Počas čistenia by sa najväčšia pozornosť mala venovať miestam, kde sa larvy obyčajne hromadia. Tam môžete použiť pastelky (napríklad „Mashenki“). Nedovolia, aby sa narodila nová generácia.

  Dôležité!Aj keď väčšina liekov proti blchám nepoškodzuje ľudí, počas postupov sa odporúča používať rukavice a masku. Vlasy je potrebné zbierať a po dezinfekcii umyť. Po ukončení procedúry nezabudnite vyčistiť byt v byte.

  Ako sa vyhnúť opakovanej invázii

  Často sa stáva, že ak sa nájomníci zbavia bĺch, narazia na problém. Dôvodom sú prebudené blšie larvy. Môžete ich neutralizovať, ak zakrúžkujete všetky otvory a praskliny v byte. suterénmusí byť očistený od prachu, aby sa v ňom uzavreli všetky nory potkanov a myší. Môžete ich ošetriť kyselinou boritou, pyretrom, prachom (Clean House alebo Phenaxinum). Po konzumácii ingrediencií organického pôvodu v kompozícii larvy okamžite zomrú.

  Silnejšie prostriedky nápravy sú vhodné pre pivnice. Keďže odstraňovanie parazitov zo suterénu je omnoho ťažšie ako z bytu, odborníci odporúčajú kúpiť jeden z týchto prostriedkov:

  • „Cucarachu“;
  • Diazinon;
  • Tetrix;
  • Sinusan.

  Pred použitím výrobkov sa uistite, že v suteréne nezostali žiadne zvieratá alebo zvyšky. Je potrebné spracovať všetky povrchy a zablokovať prístup na čerstvý vzduch. Všetky otvory by mali byť pevne zatvorené.

  Ľudové lieky

  Ľudové lieky sú rovnako účinné pri kontrole bĺch. Prášok pyrétra z kvetov harmančeka je pre zvieratá úplne bezpečný. Stačí ho posypať v suteréne, aby sa neutralizovali larvy blšie. Prášok sa má pravidelne opakovať.

  Tinktúra z paliny má rovnaký účinok. Vezmite 1 polievkovú lyžicu. listy eukalyptu, 1 polievková lyžica. l. mrzutý, 2 lyžice. l. palina listy. Všetko sa naleje vriacou vodou a trvajú na noci. Po infúzii sa prefiltruje a naleje do sprejovej fľaše, ktorá sa nastrieka na steny a podlahu.


  Najznámejším ľudovým liekom na blchy v dome je palina
  .

  Prevencia

  Najlepším varovaním pred výskytom nepríjemného hmyzu v pivniciach je odstránenie pohodlných podmienok pre nich. Stojí za to upratať nielen svoje vlastné bývanie, ale aja celé verandy.

  Ale aj keď sa starostlivo staráte o bývanie a suterén, nie je isté, že do nich neprenikne hmyz. Aby sa situácia neopakovala ani po mesiaci, musíte sa postarať o prevenciu:

  • Je vhodné nosiť špeciálny obojok pre všetkých štvornohých ľudí vstupujúcich do suterénu.
  • Mala by sa zachovať čistota priestorov a vykládka.
  • Blchy neznášajú zima, pri teplotách pod nulou je suterén najlepšie odvetrávaný čo najčastejšie.
  • Vstup bezdomovcov do suterénu by mal byť komplikovaný.
  • Každý týždeň v zime musíte suterén prevzdušňovať.
  • V suteréne je možné zavesiť vetvy paliny alebo opálené. Vystrašujú parazity.

  Ak sa u domáceho zvieraťa vyskytnú parazity, malo by sa s nimi okamžite zaobchádzať. Čím menší je ich počet, tým ľahšie je odstrániť hmyz. Je nepravdepodobné, že jednotlivé udalosti prinesú dlhodobé výsledky. Obojky, šampóny, kvapky, pilulky pomôžu. V pokročilých prípadoch môžete použiť liek „Nitenpiram“. Berú ho dovnútra, začne konať po hodine. Použitie finančných prostriedkov sa musí prediskutovať so svojím lekárom.

  Ak sa hmyzu zbavíte iba v bytoch, po chvíli znova preniknú do bývania. Aby sa dosiahol výsledok boja proti blchám, musia sa ho zúčastniť všetci vlastníci bytových domov. Nie je ťažké zbaviť sa problémov spoločným úsilím.