Ako získať blchy v byte

Obsah

  Výskyt parazitov v dome alebo byte je pre ich obyvateľov skutočnou katastrofou. Napriek všeobecnej viere, že blchy sú nebezpečné iba pre zvieratá, môžu byť pre človeka škodlivé. Patrí k odlúčeniu hmyzu, ktorý potláča krv.

  Blchy nevadí jesť ľudskú krv v prospech psov a mačiek. Stáva sa to pod vplyvom hladu. Ak si všimnete stopy po nepríjemnej štvrti, musíte sa naučiť všetky spôsoby, ako dostať blechy z bytu navždy.

  Prečo sú blchy nebezpečné

  Na vymenovanie všetkého hmyzu, ktorý miluje blízkosť ľudí, nestačí iba dva prsty. Môžu sa rozdeliť do 4 podmienených skupín:

  • pijavice krvi (blchy, komáre, chyby, vši, kliešte);
  • škodcovia (šváby, molice, mravce, vši, atď.);
  • neškodný hmyz (stonožky, strieborné ryby, mušky);
  • „náhodní návštevníci“ (hmyz, ktorý vstúpil do domu s topánkami, oblečením alebo cez okno, ale neprežil v byte: osy, muchy atď.).

  Blchy patria do prvej najnebezpečnejšej skupiny hmyzu. Existuje viac ako 200 druhov hmyzu. Všeobecne sa uznáva, že sú nebezpečné iba pre teplokrvné zvieratá. V procese evolúcie sa však objavili ľudské blchy, ktoré sa môžu živiť živočíšnou aj ľudskou krvou.

  Ak si všimnete ich prítomnosť v byte, spustite zvukový signál. Veľkosť tela hmyzu nepresahuje 5 mm, na vrchu je pokrytý šupinami. Na rozdiel od chyby, blchyzdá sa, že je po stranách vyrovnaný. Má nerozvinuté krídla, skákajúce kvôli vyvinutým tlapám. Okamžite sa musíte v dome zbaviť bĺch, pretože ich uhryznutie môže spôsobiť alergickú reakciu a komplikácie.

  Blšie uhryznutie

  Keďže blchy nemôže letieť, objavujú sa na spodných koncoch uhryznutia na ľudskom tele. Ústny aparát hmyzu je určený na prepichnutie hornej vrstvy epidermy u mačiek, psov a iných teplokrvných zvierat. Taktiež nie je ťažké preniknúť ľudskou pokožkou. Okamžité uhryznutie nezostane bez povšimnutia, pretože blšie nevstrekuje anestetickú tekutinu, ktorá sa dodáva do nosa komára. Pálivý pocit bude čoskoro nahradený túžbou vyčesať ranu.

  Možné následky záberov:

  • Pulikóza (svrbenie, opuch a stvrdnutie, ktoré môže trvať až týždeň).
  • Alergická reakcia, ktorá sa u malých detí pravdepodobne vyskytne (horúčka, horúčka, hnačka, úzkosť).
  • Infekčné choroby (blchy na vlasoch hlodavcov nesú týfus, salmonelu, tularémiu; vírus encefalitídy; trypanozómy). Rozšíreným výskytom blchy potkanov bola epidémia moru búriky v Londýne v 17. storočí.

  Pulikóza sa zriedka vyskytuje z uhryznutia mačacích bĺch. Všetky príznaky zmiznú za pol hodiny. Avšak uhryznutie psa alebo ľudskej blchy môže spôsobiť vážnejšie následky. V žiadnom prípade nesmiete vyčesávať miesto sústo, a to ani pri silnom svrbení. Môžete vložiť krvinfekcia.

  Príprava na chov

  Ak sa rozhodnete natrvalo sa zbaviť skákajúceho hmyzu, musíte nájsť zdroj ich prieniku do bytu. V prvom rade sú ovplyvnené byty a domy majiteľov domácich zvierat. Blchy sa schovávajú vo vlasoch pre domáce zvieratá a ľahko vstupujú do domu. Pred ošetrením domu je potrebné z domáceho mazlíčka odstrániť blchy. Špeciálne lieky predávané vo veterinárnych lekárňach a predajniach domácich zvierat pomáhajú rýchlo odstrániť parazity.

  • Kvapky. Tento nástroj má prijateľnú cenu. Predáva sa v malých ampulkách. Tekutina je často univerzálna, vhodná pre mačky aj psy. Je dôležité prečítať si pokyny a dodržiavať dávkovanie. Kvapalina sa nanáša na uši alebo na kohútik.
  • Sprej. Aerosóly si získali medzi majiteľmi domácich miláčikov veľkú obľubu. Pomáhajú rýchlo odstrániť blchy z domáceho maznáčika. Nevýhodou je vysoká cena.
  • Šampón. Po jednom kúpeli zmizne z vlasov zvieraťa všetok hmyz. Účinok lieku trvá až 1 mesiac.

  Pred ošetrením je najlepšie poradiť sa s veterinárnym lekárom. Vo zvlášť zanedbaných prípadoch je nevyhnutná návšteva kliniky. Po zákroku na odstránenie parazitov z domáceho zvieraťa si na neho nasaďte blší obojok. Toto je populárny profylaktický prostriedok proti krviprelievateľom.

  Hlavná etapa eliminácie

  Po očistení domáceho maznáčika môžete bezpečne pokračovať v likvidácii blchy. Je vhodné robiť obidva postupy súčasne, aby paraziti nemali možnosť skryť sa za soklové dosky, pod koberec alebo v čalúnení kresla. Navždy priniesťblchy čierne z vášho bytu, použite jeden z insekticídov:

  • aerosól (ľahko použiteľný, zabíja nielen dospelých, ale aj larvy);
  • prášok (prach).

  Je dôležité vziať do úvahy, že nie každý prášok pomáha čistiť blchy z domu. Mnoho hmyzu (napríklad šváby) jedia prášok, čo vedie k ich rýchlej smrti. Takéto insekticídy majú črevný účinok. Špeciálna štruktúra ústneho aparátu hmyzu nasávajúceho krv, ktorý je určený na prepichnutie kože, mu neumožňuje jesť prášok. Preto iba účinné insekticídy pôsobiace pri kontakte sú účinnými pomocníkmi v boji proti blchám.

  Okrem použitia chemických jedov existujú aj iné spôsoby, ako sa zbaviť bĺch v domácnosti: tepelné ošetrenie infikovaných priestorov a pomoc osobitnej brigády kontroly škodcov. Tepelné ošetrenie je najprimitívnejšou a najstaršou metódou boja proti krviprijímateľom, ktorá často vykazuje pozitívny výsledok. Ak všetky pokusy zbaviť sa blchov mačiek, psov alebo suterénov, ktoré migrovali do vášho domu, zlyhali, na záchranu príde špeciálna skupina odborníkov.

  Aerosóly

  Pri použití insekticídu vo forme aerosólového spreja musíte dodržiavať niekoľko pravidiel:

  Ďalší článok: Ako dostať domov chyby z bytu
  1. Pred použitím noste respirátor a rukavice na ochranu pokožky a dýchacích ciest pred chemikáliami.
  2. Pri vykonávaní operácie v byte alebo dome,musia existovať ľudia a domáce zvieratá. Je vhodné, aby sa neobjavili v byte počas dňa po liečbe. Akvárium nemôžete vyčistiť: pevne ho zakryte a vypnite kompresor.
  3. Je potrebné striekať všetky ťažko dostupné miesta: vnútorné steny skriniek a komody, sokle, čalúnený nábytok, štrbiny v kuchynskom nábytku, priestor pod chladničkou, skrine, kúpeľňu a práčku (posledné dve sú obľúbené miesta pre blchy v suteréne).
  4. Pred opustením ošetreného bytu zatvorte okná a dvere, aby ste predĺžili pôsobenie insekticídu a zvýšili koncentráciu chemikálií vo vzduchu.
  5. Po návrate do bytu otvorte okná dokorán tak, aby do bytu vnikol čerstvý vzduch. Vyžaduje sa mokré čistenie. Posteľná bielizeň a oblečenie by ste mali prať v práčke pri maximálnej teplote.

  Najobľúbenejšie aerosóly:

  • Sinusan. Profesionálna príprava predávaná v koncentrovanej forme, hlavnou účinnou látkou je chlórpyrifos.
  • „Gett.“ V súčasnosti má názov „Master 250“. Spracovanie jednej miestnosti trvá od 1 do 2 fliaš. Existuje riziko získania falošnej informácie.
  • Raptor. Droga je netoxická a bezpečná pre zvieratá a ľudí. Jednotlivé izby môžete vybaviť bez opustenia bytu.

  Prášok

  Na rozdiel od použitia aerosólov nie je okamžitý výsledok, pokiaľ ide o odstránenie bĺch ľudí, zvierat alebo hlinky pomocou práškov. Za nábytkom sa skrýva jedovatá látkasoklové lišty, v štrbinách skriniek. Na tmavých a neprístupných miestach sa zvyčajne vyskytujú larvy hmyzu. Prášok spôsobuje smrť lariev a dospelých.

  Najpopulárnejšie práškové formulácie:

  • Pyrethrum. Biologický činiteľ (výťažok z harmančekového kvetu). Vďaka neprítomnosti chemických zložiek je liek vysoko účinný a bezpečný pre ľudí a domáce zvieratá.
  • Prach „Čistý dom“. Prášok ničí nielen blchy bytové a trávové, ale aj muchy, šváby, chyby, mravce. Výrobok obsahuje chemické zložky, ktoré sú nebezpečné pre zvieratá a ľudí.
  • Fenaxín. Pomáha vysporiadať sa s muchy, šváby, chrobákmi a blchami v jednom páde.

  Pri používaní práškov si pozorne prečítajte návod na použitie a postupujte podľa jednotlivých krokov.

  Tepelné spracovanie

  Odstránenie blchy pomocou ľudových prostriedkov nie je účinnou metódou. Jednou z možností odstránenia hmyzu bez použitia chemikálií je tepelné ošetrenie miestnosti. Optimálna teplota na rozmnožovanie bĺch je 23 ° C. Pri teplotách pod -10 ° C sa hmyz zastaví a keď teplomer klesne pod -15, uhynie. To isté sa deje pri teplotách nad 45 ° C.

  V zime, keď je teplota mimo okna nižšia ako -20 ° C, môžete otvoriť okná dokorán a nechať miestnosť niekoľko hodín. Pod vplyvom nízkej teploty bude "zmraziť" byt. Táto metóda je nebezpečná pre rúry a radiátory. "Burning" sa vyrába špeciálnetepelné spotrebiče. Ak chcete vykonať takúto operáciu, musíte zavolať špeciálny pracovný tím.

  Nevykonávajte boj proti parazitom. Čím menej hmyzu sa usadilo v dome, tým rýchlejšie a ľahšie bude boj.