Ako žehliť pánske nohavice

Klasické pánske nohavice - jedna z najdôležitejších vecí v šatníku. Aj keď ich muži nenosia často, vzniká potreba: každá publikácia - výlet k rodičom dievčaťa, výročie vzdialeného bohatého príbuzného, ​​zapôsobenie do divadla, svadba priateľa alebo obchodné rokovania v kancelárii, získanie pôžičky a oveľa viac - ťažko predstaviteľné bez prezentovateľného vzhľadu. V tomto prípade vaše obľúbené džínsy zostanú na polici a vyvstáva otázka, ako žehliť nohavice so šípkami, aby vyzerali ako ihla.

Možné chyby

Je dobré, ak má chlap skúsenú matku, manželku alebo dievča. A ak nie? Žehliace nohavice bez toho, aby o tom vedeli, nie sú také jednoduché: môžete náhodne rozložiť šípy, aby nohavice vyzerali šikmo alebo, čo je ešte horšie, aby ste si urobili extra záhyby, nevyžehlili miesta v blízkosti zipsu a bočných vreciek, „zalepili“ švy, urobili lesklé „škvrny“ na tkanine. Každá chyba znemožňuje urobiť správny dojem. Aby ste tomu zabránili, musíte vedieť, ako žehliť nohavice a postupovať podľa jednoduchých tipov starej mamy.

Vyhýbanie sa chybám

  1. Používajte kvalitnú pracovnú žehličku s hladkým povrchom, teplotným spínačom a možnosťou naparovania (tá nie je potrebná). Ak má spotrebič vady, najlepšie je napríklad nahradiť alebo očistiť vodný kameň, pretože môže zničiť (roztrhnúť, zafarbiť) látku, najmä ľahkú.
  2. Žehliace nohavice sú potrebné iba na žehliacej doskerovný povrch. Skontrolujte, či sa pod textíliou nenachádzajú hrče, ktoré sa zvyčajne tvoria v starých opotrebovaných doskách pochybnej kvality. Doska by mala stáť pevne tak, aby sa ruka nečakane neochvejila v nesprávnom čase.
  3. 9. Pánske nohavice (a akékoľvek iné veci) sa musia pred žehlením prať. Svoje opotrebené oblečenie nemôžete vyžehliť, inak bude zápach z látky nepríjemný a objavia sa škvrny neviditeľné pre oko a potom sa dobre neumývajú.
  4. Ak nemáte skúsenosti so žehlením, je najlepšie nájsť na nohavičkách štítok, ktorý zvyčajne naznačuje zloženie textílie a odporúčanú teplotu žehličky. Hustá bavlna a ľanové tkaniny sa zvyčajne žehlia na maximum, vlna na strednú a tenká syntetická a hodvábna. Ak z nejakého dôvodu nie je štítok a nemôžete podľa oka určiť, z ktorej tkaniny sú nohavice vyrobené, skúste udržať železo na minimálnej teplote vo vnútri nich na malej ploche. Je všetko v poriadku? Zvýšte teplotu, potom ďalšiu. Ak sa látka neroztopí, nechajte ju na pokoji. Ak začne horieť, zápach alebo zvlnenie, znížte stupeň.
  5. Nezáleží na tom, z akej tkaniny sú nohavice vyrobené, je lepšie ich žehliť mierne navlhčene a cez bielu bavlnenú handričku (šál, plachtu), aby na nich neboli žiadne lesklé stopy. Keď vyžehlíte pánske nohavice cez vlhkú handričku, šípky budú dlho trvať.

Niekedy sa odporúča žehliť gázou, ale neodporúčame to - jedna vrstva gázy nestačí, čo znamenáje potrebné ju niekoľkokrát zložiť, a potom pri žehlení narazí do hromady, navyše zanecháva na nohavičkách textílie. Použitie je jednoducho nevhodné. Príliš malý šál sa tiež nehodí - ak železo za ním prekročí, môže zanechať stopy. Môžete ich samozrejme odstrániť octom, ale nebude to rovnaký názor. Lepšie je okamžite nájsť dobrý kus látky dlhý aspoň pol metra a šírku 30 cm.

Samotný proces

Nohavice sa ukladajú na dosku a navlhčená pripravená biela bavlnená látka sa navlhčí vodou. Nasaďte si nohavice a jemne nažehlite v oblasti opasku. Nezabudnite to urobiť z nesprávnej strany. Dajte pozor na vrecká, na zips - tiež je potrebné žehliť zvnútra von. Potom z prednej strany pomocou mokrého vreckovky vyžehlite nohavice pod pásom a nestláčajte ich príliš silno, aby sa na tkanine neobjavili odtlačky prstov zo zipsov, vreciek a švov.

Teraz si nohavice položte nabok a odskrutkujte jednu (hornú) nohu. Je čas nažehliť šípy na nohaviciach. Aby ste to dosiahli, musíte najprv vyžehliť každú nohu zvnútra. Potom musíte zložiť obe polovice a dokonale ich vyrovnať. Nohavice môžete zamiesť ručne, aby ste skontrolovali, či nie sú pokrčené a kde je potrebné ich vyrovnať. To je všetko, posledná etapa zostala - žehlite nohavice zvonku. Ak ste urobili všetko správne, šípky budú vyzerať dokonale.

Ukončenie

Nestriekajte si nohavice okamžite po žehlení - budú si zapamätané, ak ich nenecháte vychladnúť. Tiež ich nemôžete okamžite zavesiť na trempel - bude to hala.Po 20 minútach vyčkajte a nohavice nechajte v tejto chvíli ležať na ploche. Potom sa môžete obliecť - budete vyzerať perfektne.