Ako žehliť pánske košele

Obsah

  Ako žehliť pánske košele, mali by to vedieť zástupcovia oboch pohlaví. Mnoho vydatých mužov nikdy nemalo šancu zahriať si vlastnú košeľu a nohavice. Tí, ktorí ešte nespoznali spolužiaka, musia tento komplexný postup vykonávať samostatne. Žehliace košele nie sú ľahkou úlohou. Produkt musíte vyžehliť tak, aby rukávy aj golier aj zadok vyzerali perfektne. Je dôležité vziať do úvahy materiál, z ktorého je šitý. Nesprávne nastavený režim na žehličke môže na odeve ponechať otvor.

  Príprava na žehlenie

  S obratnými rukami a dobrou pamäťou sa môžete rýchlo naučiť žehliť pánske košele. Podrobný popis procesu vás naučí, ako žehliť košele s dlhým rukávom bez pozerania školiaceho videa. Pred zapnutím žehličky musíte prejsť prípravnými krokmi.

  • Čerstvo umyté predmety sa najčastejšie žehlia. Neprepichujte si košeľu. Tkanina by mala byť mierne navlhčená. V tomto prípade je lepšie vyhladiť pod podrážkou železa. Ak výrobok dlhodobo zaschol, navlhčite ho zo sprejovej fľaše.
  • Preskúmajte značku. Na etikete sú uvedené pravidlá týkajúce sa pravidiel prania a žehlenia. Je tiež dôležité venovať pozornosť zloženiu materiálu. Ak ste už mali dosť času na rezanie štítkov, košeľu vyžehlite v strednom režime (na vlnu).
  • Žehliaca doska je jednoducho potrebná na žehlenie košeľu. Bez nej bude ťažké vyžehliť rukávy. Tento proces bude vyžadovať omnoho viac času a úsilia, ale výsledok môže zostať.neuspokojivé.

  Proces žehlenia

  Na správne žehlenie košeľa sú potrebné skúsenosti a zručnosti. Ak to robíte prvýkrát, postupujte krok za krokom. Najzložitejšie prvky sú rukávy. Začínajú procesom žehlenia políc a chrbta. Potom pokračujte do kokety, goliera a rukávov vyžehlite ako posledné. Hlavným pravidlom je postupný prechod z miesta na miesto, aby sa žehlená látka nevrásčila.

  Ako žehliť košeľu s dlhým rukávom:

  1. Zarovnajte pravú policu (prednú polovicu) so žehliacou doskou. Tkaninu vyžehlite bez toho, aby ste opustili lištu (utesnená časť so všitými gombíkmi). Potom zdvihnite tyč a preniknite hrotom žehličky medzi tlačidlá. Nedotýkajte sa ich horúcou podrážkou železa: plast sa ľahko topí.
  2. Obráťte tričko späť hore. Opatrne vyžehlite chrbát. Nezaostrujte na strmeň, žehlite osobitne.
  3. Košele sa musia otočiť spredu a žehliť ľavú poličku. Obzvlášť opatrne kráčajte pozdĺž lišty, na ktorej sú vytvorené gombíky.
  4. Choďte na plecia a strmeň. Aby ste to dosiahli, musíte zavesiť košeľu na zaoblenú stranu dosky, akoby na záves. Táto poloha pomôže vyrovnať časť ramena a dobre vyžehliť strmeň.
  5. Zložte golier (zvonku a zvnútra) a pokračujte do rukávov. Toto je najťažšia fáza celého procesu, preto sa oplatí o tom hovoriť viac.

  golier

  žehlenie goliera je kontroverzné: Niekto si myslí, že celý proces by mal začať od neho, zatiaľ čo iní ho radšej nechajú na konci.

  Najlepšia možnosť je po koketovaní pred rukávmi. V niektorých golieroch sa do udržiavacieho tvaru vkladá kosť. Pred žehlením musí byť odstránený.

  Obojok sa pohladí najskôr z nesprávnej strany, potom spredu. Vedie podošvu žehličky zo stredu do rohov. Aby ste udržali lepšiu formu goliera, vyžehlite záhyb.

  Rukávy

  Košele s krátkym rukávom (Švédi) sú oveľa jednoduchšie na prezentáciu. Dlhý rukáv je najproblematickejšou oblasťou pre neskúsenú hostesku alebo hostiteľa. Hlavná vec je, že žehlený rukáv by nemal byť na bokoch bez šípok. Je to tento detail, ktorý vždy vydáva zhon žehlenia alebo neskúsenosť pána. Ak má vaša žehliaca doska pre tieto účely samostatnú dýzu, môžete s úľavou vydýchnuť. Stačí len otočiť rukáv niekoľkokrát a nebude na ňom jediný záhyb. Je oveľa ťažšie zvyknúť si na hladenie rukávov na bežnej doske alebo na inom rovnom povrchu, ktorý funguje ako doska.

  1. Začnite manžetou. Je potrebné vyrovnať a žehliť najprv z nesprávnej strany, potom z prednej strany. Je dôležité, aby na ňom nezostal žiadny šíp.
  2. Zložte rukáv tak, aby bol vnútorný šev v strede. Žehlite tkaninu bez toho, aby sa podošva žehličky pritlačila k okrajom 1 cm a potom zarovnajte rukáv tak, aby šev bol dole. Začnite viesť železo zo švu. Podrážku žehličky neprenášajte na okraj. Ak nerozumiete technike boja so šípkami na rukáve, pozrite sapodrobné video.

  Ak sa niečo pokazilo a omylom ste rozdrvili látku žehličkou, navlhčite toto miesto a choďte znova.

  Výber režimu

  Po zvládnutí tejto techniky musíte venovať pozornosť režimu žehličky. V každom komforte existujú tri štandardné režimy:

  • pre hodváb (jedna bodka);
  • pre vlnu (dva body);
  • pre bavlnu (tri bodky).

  V závislosti od zloženia materiálu košele je potrebné zvoliť vhodný režim.

  • Je žiaduce žehliť košele z viskózy a polyesteru v prvom režime (pre hodváb). Tento režim je vhodné zvoliť aj pre bavlnené výrobky, ktoré obsahujú časť polyesteru. Pre čo najlepšie vyrovnanie tkaniny namočte ju zo sprejovej fľaše.
  • Bavlnené košeľu možno žehliť vo výkonnom režime. Môžete použiť režim naparovania. Buďte opatrní: zle zohriate železo môže z parných otvorov posypať hnedú tekutinu. Môže to zničiť bielu košeľu.
  • Je vhodné žehliť výrobky z hodvábu vôbec. Hodvábne tričko by malo byť zavesené na vešiaku alebo vyrovnané na rovnom povrchu. V prípade potreby použite žehlenie.
  • Výšivky, čipky a náplasti sa dajú vyžehliť len na nesprávnej strane.
  • Vlnené košele sa najlepšie vyžehlia na nesprávnej strane. Vyberte si na to režim s dvoma bodkami.
  • Ľanové košeľa je možné žehliť nastavením maximálneho režimu. Ľan sa nebojí tepla a tvrdých látokvyhladil.

  Núdzové žehlenie bez železa

  V živote sú nepredvídateľné situácie, keď potrebujete len dobre vyzerať, ale nie je k dispozícii žiadne železo.

  Z situácie sa môžete dostať. Hodvábne alebo viskózové košele nie sú príliš náchylné na zaseknutie. Umyte ich ručne, jemne ich stlačte a vyrovnajte na pohovku, podlahu alebo stôl pomocou uteráka. Nezabudnite narovnať manžety a golier.

  Vlhké tričko si môžete zavesiť na vešiak. Vyschne a natiahne sa podľa vlastnej hmotnosti. Táto metóda nie je vhodná pre ľan a bavlnu.

  Namiesto žehličky používajte naparovačku. Ak ju nemáte, zaveste si košeľu do kúpeľne a zapnite horúcu vodu. Para vytvorená v kúpeli bude slúžiť ako druh parníka.

  Pripravte si špeciálne riešenie: zmiešajte 1 viečko kondicionéra oblečenia, 2 lyžice. ocot a pohár vody. Nalejte roztok do sprejovej fľaše a nastriekajte na pokrčenú košeľu. Po vysušení bude textília vyzerať rovnomerne, akoby po žehlení.

  Nie je vôbec ťažké zdvihnúť tričko s dlhými rukávmi, pretože pozná základné princípy žehlenia. Je lepšie stráviť pár minút navyše a vyzerať sviežo a elegantne.