Ako žehliť košeľu

Napriek skutočnosti, že v poslednom čase milenky ťažko železili, pretože väčšina tkanín sa buď nezvrásňuje, alebo nevyzerajú dobre „prirodzene“, niekedy je potrebné pri zvláštnych príležitostiach žehliť. A keďže sme už takmer zabudli na vedomosti, ktoré vlastnili naše babičky, vyvstáva prirodzená otázka, ako správne nažehliť košeľu, aby nakoniec vyzerala dokonale. Okrem toho bude tento článok užitočný aj pre bakalárov, takže tento proces sa nestane dobrodružstvom s popáleninami druhého stupňa (vtip).

Predbežná fáza

Košeľa z prírodných tkanín sa zvyčajne vyberá na podnikanie, pevný oblek - bavlna, ľan. Preto je železo napájané na plný výkon. Je dôležité, aby jeho povrch bol úplne hladký a aby z vodných otvorov nevytekala žiadna hrdzavá kvapalina. Inak bude napríklad zničený vzhľad snehobieleho košeľa.

Ďalej by sa mal odev umyť čerstvo. Špinavé pokrčené tričko by ste v žiadnom prípade nemali žehliť - zápach z neho sa rozšíri ... v žiadnom prípade nie je čerstvý.

Posledným detailom, od ktorého závisí úspech podnikania, je žehliaca doska. Malo by byť hladké, hladké, stabilné. Nemusíte sa snažiť nahradiť ho nočným stolíkom, stolom, stoličkou, ako to robia študenti v internáte, pretože výsledok môže byť katastrofálny.

V ideálnom prípade by žehlenie malo byť mierne mokré. Ak je stále suchá, musíte ju pred žehlením košely navlhčiť. To je možné dosiahnuť pomocou konvenčnej striekacej pištole. V nových modelochŽelezo má zabudovaný rozprašovač. Iba je lepšie do nej naliať vodu, očistenú alebo destilovanú, takže sa nevytvára vodný kameň, z ktorého sa košele zhoršujú a ktoré sú pokryté žltkastými škvrnami.

Pokyny krok za krokom

) Takže všetko je pripravené, môžete pokračovať. Skúsené ženy v domácnosti vedia, že pred žehlením košieľ musia byť otočené zvnútra von, inak budú pokryté lesklými prúžkami zo železa.

1. Najprv musíte žehliť na drobných detailoch: lemovky s gombíkmi a slučkami, manžety, golier na vnútornej strane. Ak sa nepožičiavajú dobre, môžete ich napariť. Venujte pozornosť aj vreckám - tiež je potrebné ich žehliť zvnútra von. Nezabudnite tiež na oblasti ramien. Musíte ich opatrne vyžehliť hádzaním košele cez okraj žehliacej dosky. Zároveň sa snažte nerobiť záhyby, pretože bude ťažké ich odstrániť. Je ľahké to urobiť - predtým, ako naň položíte žehličku, potiahnite látku rukou. Takže pocítite hrbole a odstránite ich. Je zrejmé, že ruky by mali byť dokonale čisté.

2. Teraz môžete rukávy vyžehliť. Šípky na nich sa samozrejme považujú za zlý tvar, ale ak ich nemôžete odstrániť, nebuďte naštvaní: žehlená košele so šípkami vyzerá lepšie ako žehlená košele bez šípok. Zvyčajne, aby neboli donútené používať špeciálnu úzku časť žehliacej dosky. Stačí si len vytiahnuť rukávy a vyžehliť ich. Môžete sa len pokúsiť nedotýkať sa horných častí rukávov žehličkou apri žehlení to trochu presuňte. Potom znovu pohnite švom a žehlite. Na rukáve teda nezostanú žiadne ďalšie šípky. Ale na to by železo malo byť malé.

3. Teraz môžete žehliť police a späť. Nakoniec musíte zavesiť hotové tričko na vešiak, pretože ak ho zložíte, tak si ho pamätám na záhyboch. A tak to zostane bezúhonné.

Ako vidíte, dodržiavanie jednoduchých pokynov na žehlenie košeľu nie je také ťažké. Musíte len trochu cvičiť. A čo je najdôležitejšie, zakaždým, keď sa to ukáže lepšie a rýchlejšie. Zároveň budú vaše žehliace košele vyzerať ako úplne nové.