Ako zaobchádzať s ušami doma

Obsah

  Lumbago v uchu sa môže vyskytovať u akejkoľvek osoby a nie vždy to súvisí s patológiami v tejto oblasti. Bolesť často spôsobuje ucho z úplne iného oddelenia, napríklad z čeľuste, kde sa nachádza neošetrený zub. Ako sa zbaviť takého nepohodlia doma na zmiernenie celkového stavu pred návštevou lekára? Na záchranu prídu ľudové prostriedky.

  Prvá pomoc

  Keďže bolesť v ušiach sa nevyskytuje sama osebe, je potrebné okamžite premyslieť, čo by mohlo spôsobiť výskyt tohto príznaku. Ošetrenie a technika prvej pomoci závisia od príčiny.

  Napríklad, ak existuje podozrenie, že sa do ucha dostane cudzí predmet, je potrebné ísť čo najskôr do nemocnice, kde odborník pomôže odstrániť ho bez toho, aby došlo k poškodeniu vnútorných štruktúr orgánu. V žiadnom prípade sa ani nepokúšajte nezávisle odstrániť cudzie teleso, aby nedošlo k zhoršeniu situácie a nespôsobeniu nezvratných následkov.

  Hotové ušné prostriedky by sa tiež nemali používať neoprávnene bez konzultácie s lekárom. To platí najmä v prípadoch, keď dôjde k prepusteniu z ucha hnisavej hmoty. V prípade, že je lumbago spôsobená poškodením ušného bubienka, môžu kvapky spôsobiť úplnú stratu sluchu, najmä ak sú nesprávne zvolené alebo ak sa používajú nesprávne.

  Pred návštevou špecialistu sa celkový stav môže zlepšiť liečbou bolestitabletu, ak sa pozoruje bolesť vysokej intenzity. Iba kvalifikovaný odborník bude schopný presne určiť, ktorá liečba je v konkrétnom prípade potrebná, a predpísať najúčinnejší liek na bolesť.

  Ľudové liečivá

  Ak sa náhle predbiehajú bolesti pri streľbe a máte po ruke potrebné ľudové liečivé prostriedky, môžete pripraviť liečivé kvapky, ktoré pomôžu znížiť intenzitu príznaku. Napríklad to môže byť orechový olej, ktorý je vyrobený z 1 pohára orechov a rovnakého množstva rastlinného oleja. Aby bolo možné takýto nástroj používať včas, stojí za to sa oň pripraviť vopred, pretože je potrebné trvať na ňom 2 týždne. Okrem toho môže byť uložený na dlhú dobu.

  Takto môžete vyrobiť olej z vlašských orechov takto: nakrájajte ich na jemné množstvo alebo ich pomelte mlynčekom na kávu, mixérom, mlynčekom na mäso, potom nalejte olej do prášku a nechajte ho uvariť po stanovenú dobu. Po uplynutí tejto doby musí byť olej vytlačený cez tenkú kôru a použitý ako ušné kvapky. V prípade kríža do ucha je potrebné kvapkou pipety naliať niekoľko kvapiek. Po zákroku sa odporúča ležať na opačnej strane oproti postihnutému uchu asi 20 minút, aby liek prenikol do patologického zdroja.

  Pri použití extraktu z nechtíka sa odporúča dodržiavať dávkovanie, inak môže dôjsť k popáleniu

  Ak ucho strieľa, môžete ho skúsiť vypláchnuť infúziou harmančeka.

  Pripravte ho týmto spôsobom: 1 polievková lyžica. l. kvety rastliny, predtým sušené, nalejte pohár vriacej vody a nechajte vylúhovať po dobu 30 minút. Potom sa postihnuté ucho umyje hotovým produktom pomocou injekčnej striekačky bez ihly. Po zákroku musí byť ucho uzavreté bavlneným tampónom namočeným v infúzii.

  Harmanček môže byť nahradený nechtíka tak, že sa z neho pripraví infúzia. Pripravte liek nasledujúcim spôsobom: 1 polievková lyžica. l. Surové materiály sa nalejú do pohára vriacej vody a nechajú sa vylúhovať 30 minút. Ďalej sa infúzia filtruje a používa na prepláchnutie chorého ucha. Je potrebné vykonávať manipuláciu s frekvenciou 2 hodiny.

  Ďalším účinným prostriedkom je infúzia mäty, ktorá sa môže užívať tak suchá, ako aj čerstvá. Pripravte to takto: 1 polievková lyžica. l. rastliny sa musia naplniť pohárom vriacej vody a nechať vylúhovať 30 minút. Následne sa infúzia ochladí a prefiltruje a potom sa použije na opláchnutie chorého ucha.

  Komprimuje

  Viac na čítanie: Ako dostať pehy na tvár

  Okrem vštepovania liečivých kvapiek do ucha môžete na liečbu bedrového kĺbu použiť aj obklady. Takáto terapia, ktorá sa uskutočňuje v noci, je obzvlášť účinná, pretože symptóm môže spôsobiť poruchy spánku. Procedúru môžete vykonať aj počas dňa.

  Vytvorenie tepelnej kompresie je jednoduché:

  • Najprv musíte dať do oblasti za ušným lalôčkom a za samotným umývadlom čistú handru namočenú v teplej tekutine (môže to byť roztok etylalkohol, kolínska voda, ocot);
  • ďalšou vrstvou je plastový vak alebo olejová utierka;
  • ďalej - vatová vlna so silnou vrstvou, pripevnená navrchu obväzom alebo teplou látkou.

  Okrem externe aplikovaného obkladu sa môže použiť aj vnútorný. Napríklad zvukovod môže byť upchaný malým pretiahnutým vatovým tampónom, ktorý je navlhčený etylalkoholom, vodkou a boritým alkoholom.

  Na ucho je možné umiestniť tepelný kompresor pre dospelých aj pre deti

  Čo iné môžu použiť na fotografovanie doma? Pri uskutočňovaní otepľovacích obkladov môžete použiť soľ, piesok alebo ľanové semená. Takéto výrobky sú schopné po zahriatí dlhodobo uchovávať teplo. Z tohto dôvodu sa často používajú na akékoľvek chronické ochorenie ORL orgánov vrátane bolesti chrbta.

  Na použitie obkladu musí byť ktorákoľvek zo zložiek po predhriatí vložená do malého bielizňového vrecka. Okrem toho sa odporúča použiť nejakú teplú handričku, aby sa zvýšil účinok kompresie. Postup sa opakuje 2 až 3-krát denne.

  Iné metódy ošetrenia lumbagu

  Ak je doma červená alebo modrá lampa, môže sa použiť aj pri ošetrení lumbagu. Nahradením bolesti v uchu pod lampou v bezpečnej vzdialenosti sa chorá oblasť vyhrieva. Celková doba manipulácie je 5 až 15 minút, pričom sa vykonáva v množstve 2 až 3-krát denne, až kým nezmizne syndróm bolesti.

  Počas postupu sa treba vyhnúť lúčom svetla v očiach. Je lepšie ich úplne uzavrieť.Ďalšie obmedzenie možno nazvať kardiovaskulárnou patológiou vyskytujúcou sa v tele. Tí, ktorí to trpia, sú lepšie obmedziť používanie žiarovky. Možnosť jeho použitia sa musí prediskutovať s lekárom.

  Ak existuje podozrenie na vývoj konkrétnej choroby, odporúča sa čo najskôr kontaktovať otolaryngológa, ktorý určí, ako sa s ňou náležite liečiť.