Ako zakázať TrollBar: jednoduchá postupná inštrukcia

TrollBar je populárny doplnok, vďaka ktorému používatelia sociálnych sietí dostávajú približne dve a pol stovky ďalších emotikonov pre komunikáciu na serveroch VKontakte, Odnoklassniki, My World, Facebook a Twitter. Tento program je úplne zadarmo a inštaluje sa za pár minút. Ale čoskoro to vadí mnohým a ich odstránenie nie je také jednoduché.

Pre niektorých sa tento doplnok nedá jednoducho odstrániť, zatiaľ čo pre iných môže dokonca blokovať bežnú činnosť prehliadača. Ako sa teda zbavíte rozšírenia TrollBar?

Hlavným problémom pri odstraňovaní doplnku TrollBar je to, že po jeho odstránení z rozšírení prehľadávača sa môže po určitom čase znova objaviť. Niekedy sa znova objaví na mieste po niekoľkých minútach programu a niekedy môže trvať, kým sa znova objaví aspoň pol hodiny.

Aby sa tomu zabránilo, musíte vykonať nasledujúce kroky:

  1. Najprv odstráňte rozšírenie z prehliadača tak, že prejdete na nastavenia. Ak to chcete urobiť, kliknite na ikonu zoznamu (zobrazuje tri alebo viac pruhov), ktorá sa zvyčajne nachádza v pravom hornom rohu okna programu.
  2. V nastaveniach vyhľadajte položku „Rozšírenia“ (v niektorých prehliadačoch sa môže nazývať „Doplnky“).
  3. V zobrazenom zozname vyberte TrollBar a kliknite na tlačidlo Odstrániť.
  4. Po odstránení rozšírenia musíte prehliadač okamžite zatvoriť.
  5. Potom musíte nájsť priečinok „smsm“ umiestnený na disku „C“ na nasledujúcej adrese: C: \ Users \ Username \ AppData \ Roaming. Niekedy musíte povoliť možnosť zobraziť skryté priečinky, aby ste sa k nim dostali.
  6. Nakoniec odstráňte priečinok „smsm“. Teraz viete, ako odstrániť TrollBar z vášho počítača natrvalo.
Odporúčame vám prečítať si:

Ako odstrániť záložky v prehliadači Chrome?

Potom môžete bezpečne spustiť svoj obľúbený prehliadač a užiť si prácu a zábavu bez nepríjemnej aplikácie. Možno, že toto rozšírenie opustí položku registra, ktorá sa v prípade potreby dá vymazať pomocou jedného z bezplatných pomocných programov na čistenie registra. Ale aj keď tento záznam zostane, nebude to mať vplyv na ďalšiu prácu programov.

Ak teda postupujete podľa jednoduchého sledu akcií, môžete TrollBar natrvalo odstrániť zo svojho obľúbeného prenosného počítača alebo počítača. Vyššie uvedený algoritmus je navyše vhodný pre takmer všetky verzie systému Windows a najbežnejšie prehliadače.