Ako zakázať pevnú linku Rostelecom

Obsah

Niekto skutočne chce vypnúť pevný telefón Rostelecom: existujú mobilné telefóny, nie sú však potrebné žiadne iné komunikačné prostriedky. Niekto to chce dočasne zakázať. Napríklad v prípade, že potrebujete opustiť byt na leto, aby ste pracovali na chate alebo na dovolenkové obdobie. V tomto článku sa dozviete, ako rôznymi spôsobmi vypnúť domáci telefón Rostelecom.

Metóda číslo 1: návšteva kancelárie

  1. Navštívte pobočku spoločnosti, v ktorej ste zaregistrovali používanie komunikačných služieb. Nezabudnite však vziať so sebou všetky sprievodné dokumenty: budete musieť poskytnúť cestovný pas, dohodu so spoločnosťou.
  2. Poraďte sa s odborníkom o tom, čo iné je odpojené od telefónu (možno budete musieť odpojiť internet).
  3. Napíšte vyhlásenie. V ňom uveďte požiadavku, aby ste telefón odpojili.

Poznámka.V tomto a nasledujúcom spôsobe vyplnenia žiadosti, ak hovoríme o zrušení služby na chvíľu, nezabudnite uviesť časové obdobie (od ktorého dátumu, dátumu, mesiaca, roku), pre ktoré chcete odpojiť pevnú linku.

Metóda č. 2: posielanie žiadosti doporučenou poštou

Táto možnosť je najvhodnejšia pre účastníkov, ktorí žijú ďaleko od kancelárie Rostelecomu alebo ktorí sa kvôli veľkému toku zákazníkov nemôžu osobne spojiť s oddelením služieb (kvôli veľkému počtu zákazníkov) do kancelárie).

1. Nájdite zmluvu o telekomunikačných službách s vašou spoločnosťou.

2.Napísaťvyhlásenie:

v „záhlaví“ je uvedený presný názov a presná adresa pobočky spoločnosti (tak ako sú napísané v zmluve);

nižšie napíšte svoje meno, priezvisko, adresu bydliska, dátum a miesto narodenia, údaje o pase (séria, mesto, podľa ktorého bolo vydané), ako aj číslo mobilného telefónu;

V texte vyhlásenia uveďte žiadosť. Môžete stručne: „Odpojte telefónne číslo ... c xx.xx.xxxx (dátum).“ Alebo ak je to dočasne, uveďte dátumy obdobia;

na koniec umiestnite nápis „Meno predplatiteľa, patronymický“ a znak (ručne, pero).

3. Na pošte si kúpte obyčajnú obálku. V stĺpci príjemca uveďte adresu spoločnosti av prípade potreby číslo kabinetu, v ktorom sa prijímajú a spracúvajú žiadosti účastníkov. V zátvorkách uveďte aj ukončenie zmluvy. Do stĺpca odosielateľa napíšte svoju adresu bydliska (v detaile - mesto, ulica, dom, byt).

4. Ihneď na pošte požiadajte o formulár „Oznámenie o doručení“ a vyplňte ho (od koho, komu).

5. Pri odovzdávaní listu poštovému pracovníkovi uveďte: „Je potrebné zaslať doporučený list s potvrdením o prijatí“. Povie vám, čo a ako ďalej.

V tomto formáte existuje viac záruk, že vaše odoslanie sa dostane na adresu a bude skontrolované, pretože podpis v oznámení ukladá určitú zodpovednosť zamestnancovi spoločnosti. Navyše môžete ovládať posielanie listu v akom štádiu jeho odoslania.

Po chvíli vám zavolajú spoločnosť a žiadosť objasnia. Musíte potvrdiť svoj úmyselodmietnuť službu.

Použite jednu z vyššie uvedených metód. Toto sú dva spôsoby riešenia problému - neexistujú žiadne iné. Napríklad vo vašom osobnom účte nemôže Rostelecom odpojiť telefón od Internetu.