Ako vyprať farby: overené metódy

Prekvapenie nás čaká všade. Z nich sú nepríjemné, ktoré môžu pokaziť náladu. To možno pripísať maľovanej lavici, na ktorej nebolo zavesené varovanie a na ktorú ste sa neúmyselne posadili. V predných dverách je lakovaný plot alebo steny. Vo všeobecnosti môžete získať škvrny od farby nielen prácou ako maliar. A ani doma sa takýmto problémom nemôžeme vyhnúť. Ak máte deti, neškodné kreslenie môže mať za následok znečistenie odevu. Čo robiť? Ako odstrániť náter z oblečenia?

Veľa záleží na tom, aký druh farby máte na oblečení. A tiež o tom, ako staré je toto miesto. Ak je škvrna farby čerstvá, je omnoho ľahšie odstrániť.

Takže o všetkom budeme diskutovať v poriadku.

1. Vo vode rozpustné farby.Patria sem kvaš a akvarel. Riešenie týchto škvŕn je celkom jednoduché. Možno ich ľahko prať bežnými prostriedkami. Najskôr je potrebné škvrnu umyť z nesprávnej strany pod prúdom studenej vody. To vyrazí významnú časť farbiva z textilných vlákien. Potom namočte a umyte.

2. Teplota.Táto farba sa používa na maľovanie hliny a slaného cesta. Má olejovú základňu, takže bude ťažšie ju odstrániť. Na odstránenie škvŕn z olejovej farby musíte použiť metódy. Toto bude opísané nižšie. A aby ste predišli vzniku tvrdých škvŕn, skôr ako začnete pracovať s temperou, môžete do nej pridať trochu tekutého mydla. Výsledkom je, že z látky môžete ľahko odstrániť farbu.

3. Olejová farba.Farby s veľkýmObsah pigmentu je ťažké z tkaniny odstrániť. Ak je však škvrna čerstvá, bude to oveľa jednoduchšie. Tu je postupnosť krokov:

  • navlhčite škvrnu pomocou bieleho liehu, petroleja alebo benzínu. Buďte opatrní a nepoužívajte bežný automobilový benzín, pretože sa z neho môžu objaviť nové škvrny. V obchodoch nájdete špeciálny rafinovaný benzín, ktorý je vhodný na odstránenie farby z tkaniny.
  • potom škvrnu utrite roztokom amoniaku alebo zahriatym glycerínom.
  • Ak ste zafarbili vlnenú farbu farbou, môžete ju trieť rastlinným olejom a potom ju umyť
  • umyť si ju rukami pomocou bežného domáceho mydla.

Takto môžete olejovú farbu ľahko odstrániť.

4. Akrylová farba.V súčasnosti je väčšina akrylátov založená na vode, takže odstraňovanie akrylov z odevov je ľahké.

Tu je pokyn:

  • Zafarbenie zlej strany umyte prúdom studenej vody. Ak je škvrna čerstvá, farba sa vymyje. Potom to vyhnali.
  • vložte predmet do práčky, pridajte syntetický prací prostriedok a vyberte najdlhšie pranie v studenej vode. V prípade potreby postup zopakujte.
  • Ak po opakovanom umytí zostane škvrna, potom sa musí naniesť mäkká zubná kefka s čistiacim prostriedkom a jemne ju otrieť.
  • po tomto umytí, ale už v horúcej vode.

Keď hľadáte odpoveď na otázku, ako maľovaťbundy, šaty alebo iné odevy, potom nezabudnite, okrem všetkých odporúčaní, zohľadniť textúru tkaniny a jej správny režim prania. Nepoužívajte napríklad chlórové bielidlá na farebné predmety. Ďalší tip : ak je škvrna stará , pred odstránením ju dôkladne utrite a odstráňte tak zvyšky farby. Vrchnú vrstvu farby môžete opatrne odstrániť pomocou čepele. A potom pokračujte k priamemu odstráneniu škvrny. Ak ste počas sťahovania používali benzín alebo lieh, musíte túto vec určite dobre vetrať, aby ste odstránili zápach rozpúšťadla.

Teraz, keď sa vás niekto spýta, ako odstrániť farbu z oblečenia, môžete poskytnúť praktickú radu.