Ako vypnúť MTS karty SIM

Obsah

  Odporúča sa deaktivovať MTS SIM kartu, ak používateľ na určitý čas alebo trvalo odmietne služby mobilného operátora alebo ak nechce používať číslo SIM. Alebo keď sa SIM karta alebo telefón s ňou stratia, odcudzia sa. Vlastník čísla teda nepovoľuje útočníkom získať prístup k finančným prostriedkom, službám MTS, osobným údajom atď.

  Zakázanie balíka prostredníctvom služby operátora je najlepším riešením, najmä v prípadoch, keď je telefónne číslo spojené s bankovou kartou, online služby.

  V tomto článku sa dozviete, ako blokovať MTS SIM kartu dočasne a navždy rôznymi spôsobmi.

  Dočasné blokovanie

  Deaktivácia SIM kariet MTS na chvíľu bude veľmi užitočná, ak sa chcete obmedziť na mobilnú komunikáciu počas vašej dovolenky, cesty, cestovania. Prevádzkovateľ túto službu nazýva „dobrovoľné blokovanie“. Jeho aktiváciou má účastník právo nezávisle určiť konečný termín blokovania a odomknutia.

  Dočasne deaktivovaná karta SIM nepodporuje žiadne možnosti, služby ani komunikáciu z MTS, s výnimkou volania na tiesňové služby na čísle 112. To znamená, že nemôžete volať, posielať SMS, používať internet, ktorý ju používa.

  Dočasné odstavenie sa vykonáva nasledujúcimi spôsobmi:

  1. Odoslanie príkazu USSD - * 111 * 157 #.
  2. Vyvolajte menu na čísle 1116.
  3. Aktivujte režim na svojom účte: v dolnej ponuke v sekcii mimo stránky„Blokovanie“ → aktivácia „Dobrovoľného blokovania“ → „Ďalej“ tlačidlo → zavolajte operátorovi MTS a požiadajte o odpojenie čísla podľa podmienok služby „Dobrovoľné blokovanie“.

  Odmietne sa dočasné blokovanie:

  • na osobnom účte mimo sídla MTS;
  • v showroome spoločnosti;
  • volaním kontaktného centra prevádzkovateľa.

  Pozor!Spoločnosť dočasne blokuje spoločnosť bezplatne iba na dva týždne. Po uplynutí tejto doby, ak sa balík neaktivuje znova, sa za každý ďalší deň deaktivácie účtuje 1 rubeľ. Preto, ak si nie ste istí, že budete SIM kartu v budúcnosti používať, je lepšie ju úplne vypnúť a vybrať, aby sa predišlo zbytočným hotovostným nákladom.

  Natrvalo deaktivovať

  Blokovanie je možné aktivovať natrvalo rôznymi spôsobmi:

  Metóda č. 1: osobný účet

  Rovnako ako pri aktivácii dočasného vypnutia, prejdite do časti „Blokovanie“, ale nepovoľte možnosť „Dobrovoľné blokovanie“. Potvrďte vaše kroky a dokončite operáciu podľa servisných pokynov.

  Metóda č. 2: Podporné stredisko

  Zavolajte na číslo 0890 alebo použite číslo 88002500890 na volanie zo SIM karty iného operátora alebo pevnej linky. Upozornite servisného zamestnanca, že chcete SIM kartu navždy zablokovať. Poskytnite všetky potrebné údajeaktivačný postup.

  Metóda č. 3: Komunikačný salón

  Navštívte najbližší salón so značkou MTS. Požiadajte pracovníkov, aby vám pomohli vypnúť kartu SIM a poskytnúť cestovný pas.

  Použite akýkoľvek spôsob uzamknutia, ktorý je pre vás vhodný. Nezabudnite na potrebu aktivovať túto možnosť v prípade krádeže telefónu, straty SIM karty alebo odmietnutia služieb. Toto bezpečnostné opatrenie vám pomôže vyhnúť sa mnohým problémom.