Ako vypnúť autorun Internet Explorer

Výrobcovia operačných systémov sa snažia, aby vám práca s vaším systémom bola čo najpohodlnejšia. Samozrejme, funkcie, ktoré vytvorili, nie sú vždy pohodlné alebo nie celkom pohodlné. Jednou z týchto funkcií je program automatického spustenia po zapnutí počítača. Táto funkcia umožňuje zahrnúť aplikácie dôležité pre operáciu. Zvyčajne to sú rôzne zavádzače alebo nástroje, kancelárski asistenti, poznámky a ďalšie. Ak sa stiahnu iba tieto aplikácie, potom to nebude mať žiadny problém. Niekedy sa však stáva, že v zozname automaticky spúšťaných aplikácií sú nepoužívané aplikácie, napríklad Internet Explorer. Používa sa zriedka, a preto mnohí používatelia dávajú prednosť odstráneniu programu Internet Explorer zo spustenia, ale nie každý vie, ako to urobiť.

Existuje niekoľko spôsobov, ako odstrániť automatické spustenie programu Internet Explorer. Prvým z nich je zakázanie autorunu prostredníctvom zdrojov samotného prehliadača. Takáto funkcia je však k dispozícii iba v starších verziách prehliadača. Ďalším spôsobom je zakázať automatické spustenie programu Internet Explorer prostredníctvom registra. Táto operácia sa líši v závislosti od verzie systému Windows. Vo verziách pred systémom Windows 7 bolo potrebné vypnúť autorunový internetový prehliadač, aby sa vykonali nasledujúce akcie:

  1. Otvorte ponuku Štart
  2. Spustite príkazový riadok (položka ponuky „Spustiť“)
  3. V nej zadajte „msconfig“
  4. V otvorenom okne vyberte položku „Uvedenie do prevádzky“
  5. ]
  6. Zrušte začiarknutie prehľadávača.

V systéme Windows 7 je táto operácia o niečo jednoduchšia, ale začína rovnakým spôsobom. Štart menuvyberte „Programy“, potom „Zapnúť alebo vypnúť súčasti systému Windows“ a zrušte začiarknutie políčka Internet Explorer. V zásade je to všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste mohli odstrániť spustenie programu Internet Explorer. Ale možno to nie je jediný autorun program, ktorý chcete vypnúť.

Napríklad na každom počítači od samého začiatku je spustených niekoľko obslužných programov na správne fungovanie tlačiarne. Ak nemáte tlačiareň, môžete vypnúť automatické spustenie týchto programov. Hlavná vec je, že nezabudnite ich znova zapnúť, ak naraz máte tlačiareň. To platí aj pre autorun aplikácie pre internet, lokálnu sieť alebo bezdrôtové komunikačné zariadenia. Ak zabudnete tieto nástroje zapnúť v správnom čase, potom samozrejme nebudete trpieť veľa, ale stratíte niektoré užitočné funkcie.