Ako vypnúť a odstrániť doplnky v prehliadači Chrome

Obsah

Vo všetkých „záležitostiach týkajúcich sa počítača“ by malo byť usporiadanie tak v operačnom systéme, ako aj v nainštalovaných aplikáciách. Užívateľ musí jasne pochopiť, čo je nainštalované na jeho počítači, prečo a prečo.

Táto jednoduchá pravda - kľúč k pohodlnej a stabilnej prevádzke - platí aj pre prehliadač Google Chrome. Alebo skôr pre doplnky, ktoré sú s ňou spojené. Stáva sa tak, že niektoré pluginy „slúžia verne“ po dlhú dobu a pre dobro veci, a niektoré bezprostredne po prvom stretnutí spôsobujú antipatie alebo sa zdajú byť úplne zbytočné z rozjímania o ich funkčnosti.

Nepotrebné doplnky sa musia bezpodmienečne odstrániť alebo deaktivovať (ak sú náhle potrebné po určitom čase). V opačnom prípade môže „predradník“ spomaliť fungovanie prehliadača Chrome a spôsobiť konflikty softvéru (napríklad ak sú pripojené dva doplnky, ktoré vykonávajú rovnaké funkcie).

Na rýchle a správne odstránenie doplnkov z prehliadača Google Chrome postupujte podľa krokov opísaných v nižšie uvedených pokynoch.

Odstránenie doplnku

1. V pravom hornom rohu okna prehliadača kliknite na ikonu „tri pruhy“.

2. V otvorenom zozname možností kliknite na položku „Nastavenia“.

3. V stĺpci pod nápisom Chrome kliknite ľavým tlačidlom myši a otvorte sekciu Rozšírenia.

4. V bloku doplnku, ktorý chcete odstrániť, kliknite na ikonu Kôš.

5. V ďalšom okne potvrďte spustenie funkcie vymazania: kliknite na tlačidlo „Odstrániť“.

Tip!Ak sa domnievate, že doplnok poškodil váš počítač, a najmä prehliadač, upozornite technickú podporu prehliadača Google Chrome. V žiadosti o potvrdenie kliknutím myšou začiarknite políčko vedľa textového poľa „Nahlásiť zneužitie“.

Vypnutie doplnku

1. Otvorte zoznam nainštalovaných doplnkov: Hlavné menu (ikona „tri pruhy“) → Nastavenia → Rozšírenia.

2. V bloku nastavení doplnkov, ktorý musí byť dočasne zakázaný, kliknite myšou na „začiarknutie“ vedľa možnosti „Povolené“.

Poznámka.

Po odpojení sa doplnkové súbory z prehliadača Google Chrome neodstránia a môžete ich kedykoľvek aktivovať kliknutím na okno vedľa možnosti „Povoliť“.

Odstránenie doplnkov z pomôcky Avast Browser Cleanup

1. Otvorte v prehliadači oficiálnu stránku na stiahnutie - https://www.avast.ru/browser-cleanup.

2. Kliknite na tlačidlo Download Free.

3. Spustite inštalátor a postupujte podľa jeho pokynov na inštaláciu.

4. V okne čističa v zvislej ponuke aktivujte kartu Google Chrome.

5. V dolnej časti panela vypnite možnosť „Vylúčiť rozšírenia s kladným hodnotením“: kliknutím na tlačidlo myši zrušte začiarknutie políčka vedľa textu.

6. Kliknite na tlačidlo „Odstrániť“ v stĺpci doplnku, ktorého sa musíte zbaviť. Potvrďte vymazanie: v okne s ďalšou požiadavkou kliknite na „Áno“.

Rady!Ak sa pri odstraňovanom doplnku zmenila adresa na úvodnej stránke alebo sa v ňom vykonali ďalšie nežiaduce zmenyMožnosti prehliadača po vyčistení kliknite na tlačidlo „Obnoviť nastavenia“. Táto funkcia čističa vráti prehliadač na predvolené nastavenia.

Nechajte svoj prehliadač Google Chrome vždy vybaviť iba užitočnými doplnkami!